قدرت ذهن انسان در چیست؟

قدرت ذهن انسان

ذهن انسان بسیار قدرتمند است. روزی فردی از آنتونی رابینز پرسید که: من چطور می توانم ذهنم را درمان کنم و موفق شوم؟ آنتونی رابینز پاسخ داد شما انسان بسیار موفقی هستید! چون توانستید ذهن انسان با این همه قدرت و توانایی را بیمار کنید. اگر به من بگویید چطور توانستید ذهنتان را بیمار کنید، به شما خواهم گفت چطور می توانید درمانش کنید.

اساسا قدرت ذهن انسان در پرسیدن سوالات خوب است. ما بیشترین گفت و گو را در طول روز با خودمان داریم. سوالاتی که از خودمان می پرسیم ذهن مان را درگیر گرده و ضمیر ناخودآگاهمان به دنبال یافتن پاسخ آن ها خواهد رفت. به این ترتیب دایما ذهن و ضمیر ناخودآگاهمان در حال برنامه ریزی شدن از طریق همین سوالات و گفت و گوهای درونی هستند.

از دست ندهید :   چرا ذهن شرطی میشود؟

ضمیر ناخودآگاه را به کودکی تشبیه کرده اند که یک دستش در دست شما و دست دیگرش قدرت بیکران کائنات است.

اگر شما از خودتان سوال کنید که چرا من اینقدر بدبختم؟ خواهد گشت و پرونده ای قطور برای شما خواهد آورد که بدبختی تان را ثابت کند. اگر از خودتان بپرسید چه اتفاقی می افتد که من اینقدر خوشبختم؟ باز هم به دنبال مدارکی خواهد رفت تا این را به شما اثبات کند.

هر سوالی که در ابتدای صبح از خودتان می کنید مانند قطره آبی است که در برکه ای آرام می افتد و امواجی را به دنبالش ایجاد می کند.

از دست ندهید :   قانون جذب در 21 روز | روشی برای ایجاد تغییر پایدار

از خودمان سوالات قدرتمند کننده کنیم تا به ذهنمان جهتی در مسیر قدرتمند شدن بدهیم. سوالاتی که می توانند ما را به اهدافمان نزدیک تر کنند. سوالاتی که می توانند ما را به مسیر موفقیت برگردانند.

 

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 28 میانگین امتیاز: 2.8]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *