بیخیال حرف مردم ؛ ۵ راه برای آنکه به قضاوت دیگران اهمیت ندهیم

بیخیال حرف مردم
متاسفانه ما بیش از حد به اینکه مردم درباره ما چه فکری می کنند اهمیت می دهیم. اینکه مردم در موردما چه فکری می کنند یا مردم چه خواهند گفت، به بخشی جدی از زندگی ما مبدل شده است. همین طرز فکر باعث شده تا تمام رفتارهایمان توسط حزف مردم جهت بگیرد و ما خودمان نباشیم! گویا قوانین نا نوشته ای وجود دارند که ما مجبوریم از آنها پیروی کنیم!
اگر ما از این قوانین پیروی نکنیم، متفاوت خواهیم بود و همرنگ جماعت نیستیم. همیشه متفاوت بودن چیز بدی نیست. اما در ذهن ما تفاوت با دیگران، هم معنی با احمق به نظر رسیدن، بازنده بودن و چیزهایی از این دست است.
حقیقت تلخ این است که بیشتر مردم پذیرفته اند به جای اینکه به دنبال خواسته های خودشان بروند، در این چهارچوب ساختگی زندگی کنند تا در نظر دیگران خوب به نظر برسند! و این عین بدبختی است!
خنده دار است نه؟

چطور بیخیال حرف مردم شویم؟

روش هایی وجود دارند که به کمک آن ها می توانید توجه کمتری به حرف مردم کنید.

1- بدانید و درک کنید که زندگی کوتاه است!

زندگی کوتاه است. زندگی بیشتر ما به مرگ تدریجی شبیه است. مرگ این نیست که تمام عمر یک باره تمام شود. هر لحظه ای که زندگی نکنیم، مرده ایم. در تمام دقایقی که برای جلب رضایت دیگران، خودمان را زیر پا می گذاریم در واقع ما مرده ایم. چراکه خودمان را زندگی نکرده ایم.
آخرین باری که در مراسم فوت شدن یکی از نزدیکانتان شرکت کردید را به یاد بیاورید. واقعا چقدر فرد تاثیر گذاری در این دنیا بود؟ از خودتان سوال کنید در ازای این سال های زندگی اش چه کار مهمی کرد؟ چه خاطره ای از خودش به جا گذاشت که افرادی غیر از نزدیکانش متوجه آن شدند؟ با رفتن او این دنیا چه ارزشی را از دست داد؟
چشم برهم بگذارید، وقت من و شما هم تمام می شود. ما چه ارزشی به این دنیا آورده ایم؟
شما امروز بیشترین قدرت را دارید. نه دیروز و نه فردا! همین امروز این قدرت را دارید که هرکاری می خواهید انجام دهید. این فرصت را با فکر کردن به اینکه مردم چه قضاوتی در موردتان خواهند کرد هدر ندهید.

2- مردم هم نقص هایی دارند

در واقع همه ما نقص داریم. پس چطور می توانیم همدیگر را قضاوت کنیم؟ افرادی که می ترسید قضاوتتان کنند هم انسان هستند و نقص هایی دارند. ادراک آن ها از شما با واقعیت، تفاوت های بسیاری دارد و نمی تواند درست باشد.
جالب این است که آن ها هم نگران این هستند که شما و بقیه در موردشان چه فکری می کنید!

3- مردم خیلی هم به شما اهمیت نمی دهند

ما جون خودمان درگیر این هستیم که دیگران چه خواهند گفت، اینطور برداشت می کنیم که مردم تمام زندگی شان را گذاشته اند و ما را نظاره می کنند که در حال انجام چه کاری هستیم.
فقط درک کنید که مردم انقدرها هم زمان نداشته و علاقه زیادی هم برای گذاشتن این زمان ندارند. وقتی به این درک رسیدید، دیگر زمانتان را با این تفکر هدر نخواهید داد، زندگی خودتان را خواهید ساخت و کارهایی که دوست دارید را انجام خواهید داد.

4- آگاه باشید

به جای اینکه نگران این باشید که مردم در مورد شما چه فکری می کنند، روی این نکته تمرکز کنید که چه اتفاقی در این لحظه در زندگی تان در حال رخ دادن است و کار درست را انجام دهید. فکر کردن در مورد حرف دیگران، شما را از مسیر خارج کرده و از اهدافتان دور می کند.

5- بپذیرید که همه ممکن است اشتباه کنند

با نگرش جدیدی که کسب کردید، در آینده بسیار نزدیک، متوجه خواهید شد که حرف مردم قسمت بسیار بسیار ناچیزی از یک چیز مهم به نام زندگی است.
بپذیرید که آینده را نمی توان پیش بینی کرد و ممکن است هر اتفاقی در آینده بیفتد. قرار هم نیست ما اشتباهی نکنیم به هر حال این زندگی است و همه ما در آن اشتباهاتی خواهیم داشت و این اشتباهات به رشد و پیشرفتمان کمک می کنند. پس بیخیال حرف مردم! ادامه دهید.
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 18 میانگین امتیاز: 3.3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *