افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران فقط در ۵ گام ساده!

افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران فقط در 5 گام ساده!

افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران

برای رسیدن به راهکارهای افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران ابتدا باید اعتماد به نفس را تعریف کنیم. اعتماد به نفس در واقع در یک حوزه تعریف می شود و نمی توان آن را به شکل کلی در نظر گرفت. به عنوان مثال اگر من معتقد باشم که نویسنده خوبی هستم، این یعنی اعتماد به نفس در نویسندگی دارم.

در ادامه راهکارهایی برای افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران بیان کرده ایم. با کمک این راهکارها می توانید در مقابل دیگران اعتماد به نفس خود را افزایش دهید، بدون توجه به اینکه فرد مقابلتان چه کسی است، چه ظاهری دارد و چه دستاوردهایی داشته است.

1- از منفی نگر و منفی باف دور باشید و با مثبت نگران همنشینی کنید

برای افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران از افراد منفی دوری کنید. افراد منفی دایما با حرفهایشان از اعتماد به نفس خود دیگران می کاهند. شاید شما هم تجربه داشتن چنین اطرافیانی را داشته اید. دایما غر می زنند، هرکاری که انجام می دهید معتقد هستند که گند زده اید و هر لباسی که می پوشید به نظرشان خوب نیست. منفی نگری مانع اصلی تمام سیستم ها برای رشد و ترقی است. همین باورها و نگرش منفی هستند که اجازه نمی دهند تا ما رشد کنیم و به خواسته هایمان برسیم. از این افراد دوری کنید در مقبل با افرادی همنشینی کنید که مثبت نگر و مثبت اندیش هستند، اعتماد به نفستان را افزایش می دهند و شما را از جهات بیشتری رشد می دهند.

از دست ندهید :   دیگر از شنبه ها متنفر نباشید!

2- زبان بدن و تصویری که دیگران از شما می بینند را عوض کنید

حتما دیده اید که ورزشکاران هنگام پیروزی یا گل زدن چه کاری انجام می دهند. آن ها دستهایشان را به شکل افراد برنده بالا می گیرند. قول می دهم اگر فقط 2 دقیقه این کار را انجام دهید و آن حالت را تقلید کنید حال بسیار خوبی به شما دست خواهد داد و اعتماد به نفستان به مقدار فوق العاده ای افزایش خواهد یافت. همینطور برای افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگرن به ظاهرتان نیز اهمیت دهید. ظاهر تمیز و مرتب باعث تغییر رفتار دیگران با شما خواهد شد و همچنن اعتماد به نفس شما را افزایش خواهد داد.

3- شکست را نپذیرید همین طور صدای منفی گوی درونتان را

هرکاری برای موفقیت به اندازه لازم به پیگیری نیاز دارد. تصور نکنید که اگر در تلاش اول به موفقیت نرسیدید شکست خورده اید و همه چیز تمام شده. دست کم به 5 مرتبه تلاش و پیگیری برای موفقیت در هر کاری نیاز است. به کودکان نگاه کنید که چقدر پیگیر خواسته های خود از والدینشان هستند. یکی از رازهای افراد موفق این است که آن ها گفتگوهای درونی مثبتی با خودشان دارند. یعنی بعد از موفق نشدن در کاری با خودشان می گویند: اشگالی ندارد من می دانم که می توانم! جتما دفعه بعد انجامش می دهم. به جای اینکه بگویند: این بار هم نشد! من هیچ وقت نمی توانم انجامش دهم.

از دست ندهید :   عقده حقارت چیست و چطور درمان می شود؟

4- آماده باشید

اطلاعاتتان را بالا نگه دارید. آماده بودن و داشتن اطلاعات کافی در هر زمینه ای که مد نظر شماست می تواند اعتماد به نفستان را به میزان بسیاری افزایش دهد. سعی کنید در یک حوزه خیلی بدانید به جای اینکه در چند حوزه مقدار کمی بدانید.

5- برای لحظات سخت وقتی هیچ کدام از این موارد جواب نمی دهد، لیستی تهیه کنید

خوب بالاخره زندگی است دیگر. گاهی اوقات خیلی دشوار می شود. به طوری که هیچ کدام از راه های بالا ممکن است در آن لحظه جواب ندهند. حالا وقت آن است که لیستی داشته باشید از تمام چیزهایی که بابتشان شکرگزار هستید. کمی فکر کنید، واقعا چیزهای فوق العاده زیادی در زندگی تک تک ما هستند که می توانیم بابت آن ها شکرگزار باشیم. به دستاوردهایتان توجه کنید. کارهایی که تا الان به شکل خوبی انجام داده اید. توجه به داشته ها به جای توجه به موارد منفی و چیزهایی که نداریم تا حد زیادی احساس خوبی را در ما ایجاد می کند که باعث افزایش اعتماد به نفس می شود.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 2 میانگین امتیاز: 3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *