درمان نازایی با کمک تصویر سازی ذهنی

درمان نازایی با کمک تصویر سازی ذهنی

درمان نازایی با کمک تصویر سازی ذهنی

امروزه هر کسی با چگونگی باردار شدن آشناست و میداند که بچه دار شدن تنها از راه ذهنی و تصویر سازی ذهنی غیرممکن است.

 

اندیشه

عده کمی میدانند که نگرش ذهنی غلط، به رغم خواست قوی برای داشتن فرزند و سالم بودن نوزاد و مادر،ممکن است از بارداری جلوگیری کند.

زن و شوهرهای بسیاری سال ها، بیهوده در حسرت فرزند میمانند؛ اما به یکباره و اغلب زمانی که امید خود را از دست داده اند، آرزویشان تحقق میابد. شاید تصور کنید که این امر تصادفی بوده است. هیچ تصادفی درکار نیست. ما خود با افکارمان وضعیت زندگی و سرنوشتمان را رقم میزنیم؛ زیرا نیروی اندیشه قوی ترین نیرو در این دنیاست.

 

هر اندیشه ای رو به تحقق یابی دارد

ما فرمانروای افکارمان هستبم یا دست کم میتوانیم با هدایت پیوسته افکار در مسیر دلخواه، فرمانده افکارمان باشیم؛ زیرا در پس هر اندیشه ای، تلاش برای تحقق یافتن آن نهفته است و ما هرچه بیشتر و اساسی تر به اندیشه ای بپردازیم، امکان تحقق آن بیشتر خواهد بود تا جایی که سرانجام آن تلاش بر تمام موانع خارجی غلبه میکند و در واقع، تحقق میابد.

 

درست مانند یک ساختمان

ما توانایی کاری را که از پیش درباره آن نیندیشیده ایم، نداریم حتی برای کوچکترین حرکتی، لازم است از پیش، خوب درباره آن بیندیشیم. پیش از آنکه خانه ای ساخته شود، لازم است که مهندس معماری آن را در ذهن خود بسازد و در برابر خود ببیند؛ سپس این تصویر را به شکل نقشه روی کاغذ پیاده کند، به این ترتیب، بخش نخست ساخت خانه پایان میابد؛ زیرا اندیشه آن شکل گرفته است. ساخت خانه تنها نتیجه به اجرا درآوردن فکر اولیه است.

این راه کار درمورد تمام کارهای ما -حتی اگر نسبت به آن بی اطلاع نیز باشیم- مدام تکرار میشود؛ بنابراین تنها از روی ساختن خانه کفایت نمیکند؛ زیرا هیچ چیز، پیش از انکه درباره اش اندیشه شود، تحقق نخواهد یافت.

از دست ندهید :   چگونه مانند افراد موفق دنیا، ذهنی خلاق و هوشمند داشته باشیم؟

 

لازم است ذهن نیمه هوشیار شما خواسته را بشناسد

آرزوی داشتن فرزند، تنها زمانی تحقق میابد که شرایط ذهنی فراهم باشد. فراهم کردن این شرایط  در توان ماست. اگر در آرزوی داشتن فرزند هستید، به مکان آرمیدگی ذهنیتان  ( برای اطلاعات بیشتر روی عبارت کلیک کنید) بروید و این آرزو را در ذهن نیمه هوشیار خود ثبت کنید. در آنجا خود را بچه به بغل  در حال قدم زدن ببینید و تصور کنید که کودک خود را به حمام میبرید، لباس میپوشانید و به او غذا میدهید.

پیش از هر چیز، لحظه ای را تصور کنید که پرستار، کودک را پس از تولد می آورد و روی بازوان شما میگذارد؛ سپس این احساس شگفت آور را حس کنید  که این موجود ناتوان در میان بازوان شماست. اندکی بعد شوهرتان با دسته گل بزرگی از راه میرسد تا به اتفاق هم تولد کودک را جشن بگیرید.

 

تقویت تلاش های ذهنی مشترک

لازم است همسرتان نیز این تصاویر را در مکان آرمیدگی ذهنی خود نیز دائما تصور کند؛ زیرا در این صورت ، تلاش های ذهنی مشترک شما بیشتر تقویت میشود. اگر هردوی شما چند ماهی این کار را بکنید و تمام شرایط دیگر نیز فراهم باشد، آرزوی شما براورده خواهد شد. از مثال های زیر درمیابید که چطور دیگران توانستند آرزوی داشتن فرزند را با کمک تصویر سازی ذهنی تحقق بخشند.

درمان نازایی با کمک تصویر سازی ذهنی

درمان نازایی با کمک تصویر سازی ذهنی

بچه دار نشدن به دلیل موانع روحی

مورد خانم و آقای لانگن متفاوت بود. آنها به دلیل مخالفت شدید خانواده هایشان زود ازدواج کرده بودند و خانم لانگن هنگام تولد اولین فرزندش تنها 17 سال داشت. به این ترتیب مدت 5 سال از ازدواج آنها میگذشت. هر دو خانواده از داشتن نوه کوچک مسرور بودند و مدت ها بود کینه ها را فراموش کرده بودند. خانم لانگن عاشق فرزند بود و دلش میخواست یک یا دو بچه دیگر میداشت؛ اما این خواسته در خد آرزو مانده بود. زن و شوهر چندین بار تحت معاینات پ7زشکی قرار گرفتند؛ اما نتیجه همیشه همان بود؛ حال آنکه هر دو کاملا سالم بودند. برای استفاده از تمامی امکانات، خانم لانگن تحت معالجه روتن درمانی قرار گرفت. نتیجه آن بود که حاملگی پیشین شوک روحی شدیدی به وی وارد کرده و در اثر مخالفت خانواده ها تشدید شده بود؛ به طوریکه مانعی روحی در برابر حاملگی های بعدی ایجاد شده بود؛ اما روان درمانگر نیز به رغم پی بردن به علت، کاری از دستش بر نیامد.

از دست ندهید :   چگونه استعداد های خود را پرورش دهیم؟

در این وضعیت، آنها از دوستی شنیده بودن که توانسته بود  با کمک تصویر سازی ذهنی مشکل چاقی اشرا حل کند و چند کیلو از وزنش را کم کند. او توضیح داده بود  که انسان با کمک تصویر سازی ذهنی  می آموزد که شخصیت خود را به تکامل برساند، توانایی یادگیری و دقت خود را افزایش دهد  و افزون بر آن، بر مشکل بچه دار نشدن ناخواسته غلبه کند. چهار ماه پس از شرکت خانم لانگن در این دوره، پزشک تایید کرد که او باردار است و چند هفته پیش، از تولد دخترشان خبر دار شدم.

 

تقویت خواسته منجر به موفقیت میشود

گاهی میتوان  با کمک تصویر سازی ذهنی یک زندگی زناشویی  را نجات داد. در نمونه زیر، این پیوند در واقع فقط روی کاغذ به ثبت رسیده بود. اقای والتر تاجر موفقی بود و. ارث پدری  را تا حد شرکتی جهانی توسعه داده بود.

وی همان اندازه که در زمینه کاری موفق بود، در زندگی زناشویی ناکام بود. وی از همسر اولش جدا شده بود؛ زیرا در طول زندگی مشترک،  صاحب فرزند نشده بودند. حال در دومین ازدواجش با همان مشکل رو به رو شده بود. وی به دلیل مشکل کاری وقت چندانی برای زندگی خصوصی نداشت؛ از سوی دیگر، با همسرش بسیار خوشبخت بود و با هم از ساعات بیکاری -که به ندرت پیش می  آمد– لذت میبردند؛ اما شش ماه بود که از همسر دومش نیز دوری  می جست و اغلب اوقات به منزل نمی آمد.

از دست ندهید :   آیا نگرانی را باور کرده اید؟

خانم والتر از مدت ها قبل  با علم تصویر سازی ذهنی آشنا شده بود، اما از فشار اتفاقاتی که افتاده بود ، به ندرت موقعیتی به دست آورده بود تا روش های فرا گرفته را در آرامش به کارگیرد. اما هنگامی که شوهرش به دلیل ناامیدی از داشتن وارث، پیشنهاد طلاق به او داد، در نهایت نیازمندی، روش های ما را به خاطر آورد. در این حال، هیچ چیز دیگری برایش مهم نبود. وی روزی چند بار  روش های فر اگرفته را به کار میگرفت.

 

نجات یک زندگی زناشویی

آقای والتر مدت ها بود که از همسرش دوری میجست، امکا چند هفته بعد در شب سال نو مسیحی، آنها یکبار دیگر با هم بودند و  چند هفته بعد، خانم والتر به شوهرش خبر د اد که باردار است! مرد ابتدا این مطلب را باور نمیکرد، اما چند ماه دیگر شکی  باقی نماند.

اکنون چند سال از آن زمان گذشته و آقای والتر زندگی خصوصی موفقی دارد. البته آرزوی داشت پسر هرگز برآورده نشد؛ اما او با سه دخترش، بسیار خوشبخت است؛ زیرا در آینده با داشتن  سه داماد، 6 وارث خواهد د اشت!

 

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 32 میانگین امتیاز: 2.8]

یک نظر در مورد «درمان نازایی با کمک تصویر سازی ذهنی»

  • سلام . ببخشید سوالی داشتم . من دقیقا توی همین راه هستم و ذهنم رنج دوران بارداری رو نمیپذیره و بچه رو پس میزنه . ۹ ماه از نظر ذهن من خیلی زیاده و اون نمیخواد خودش رو اسیر بچه کنه . من با تمارین ذهنی موفق به باردار شدن شدم اما ذهن من نتونست این دوران رو تحمل کنه و بچه رو پس زد . هرجایی هم جستجو میکنم از این ۹ ماه چیزی نمینویسند و فقط ابتدا و انتهای بارداری رو مینویسن . در حالی که به نظر من کلی تمرین باید وجود داشته باشه که مربوط به این ۹ ماه هست . هرروزی که میگذره . تمارین و تصوراتی که در این ۹ ماه صورت میگیره نیاز هست . ذهن ما نیاز به آموزش ذهن برای پذیرفتن بچه رو داره . به نظرتون چه میشه کرد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *