آیا مشغله ی زیاد، نشان دهنده حرکت به سمت موفقیت است؟

مشغله ی زیاد، نشان دهنده حرکت به سمت موفقیت

به جرات می توانم بگویم که قدرت تمرکز برترین قدرتی است که خداوند به انسان داده است. اما این تمرکز چه چیزی هست و چگونه می توانیم از آن در زندگی خود بهره ببریم؟
تمرکز به بیان ساده یعنی زندگی در لحظه! یعنی وقتی مطالعه می کنم، فکرم صد جای دیگر نباشد، وقتی نماز می خوانم هم به همین شکل، فقط به نمازم فکر کنم و نه هزار مساله دیگر.

با توجه به شناختی که از خودم دارم، می دانم که می توانم از عهده انجام هر کاری بر بیایم فقط به 2 شرط:

  1. حالم خوب باشد و حس خوبی نسبت به خودم داشته باشم.
  2. تمرکز داشته باشم و فکرم هزار جا نباشد.

به نظرم هر انسانی که این 2 فاکتور را داشته باشد، می تواند از پس انجام هرکار بزرگی بر بیاید. اما داشتن تمرکز در دنیای پر هیاهو و پر سرعت امروزی بسیار دشوار به نظر می رسد. دنیایی که در آن هر روز مقدار زیادی اطلاعات به سمت ما می آید. به طور مثال بیشتر ما در چند کانال تلگرامی مربوط به علاقه مندی هایمان عضو هستیم و مطالبشان را دنبال می کنیم. شاید اصلا نیازی به دانستن این همه مطلب نیست. امروز دلیل عدم موفیت ما این نیست که چیزی را نمی دانیم! بلکه علت اصلی این است که به دانسته های خود عمل نمی کنیم.

از دست ندهید :   داشتن آرامش به تغییر عادت ها کمک می کند!

مشغله ی زیاد، نشانه ی تنبلی!

می توان گفت که داشتن مشغله زیاد و سر شلوغ بودن، بیشتر نشانه تنبلی است تا تلاش گری! شاید با شلوغ نگه داشتن سرمان می خواهیم چشممان را روی واقعیت ببندیم و خودمان را گول بزنیم که من سخت در حال تلاشم! پس این نتیجه لعنتی کجاست؟ و دلسرد شویم!

عجله نکنید! روی یک به یک کارها متمرکز شوید. اگر در باشگاه ورزش می کنید با تمرکز وزنه بزنید و فشار وزنه را حس کنید، اگر مطلبی می آموزید عجله نکنید، حوصله به خرج دهید با کمی حوصله مفاهیم بیشتر و بهتر به جانتان خواهند نشست.

از دست ندهید :   بلوغ روانی چیست و چه نقشی در موفقیت انسان دارد؟

اقدام کنید. به همین دانسته های اندک عمل کنید. نیازی نیست تمام نکات موفقیت را بدانید! اگر همین الان فقط به 1 نکته عمل کنید، از دیروز به مراتب موفق تر خواهید بود. بسیار انگشت شمارند کسانی که با سر شلوغی و بی هدفی به موفقیت های چشم گیر رسیده اند. انسان های موفق به شدت هدف گذار هستند. هدف بگذارید، با تمرکز حرکت کنید و تسلم نشوید، این گونه هر مانعی را خواهید شکست.

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 2 میانگین امتیاز: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *