مراحل قانون جذب | ۷ گام تا خلق زندگی رویایی!

مراحل قانون جذب

در این مقاله شما با 7 قدم ضروری برای استفاده از قانون جذب و به کار بردن آن در زندگی خود برای رسیدن به هر آنچه که می خواهید آشنا شده و مراحل قانون جذب را می آموزید.

اصل اساسی پشت قانون جذب این است که شما آن چیزی خواهید شد که بیشتر اوقات به آن می اندیشید. بنابراین شما می توانید به هر آنچه که می خواهید برسید، اگر به طور مداوم و منظم روی آن تمرکز داشته و به آن و به این که چطور می خواهید آن را به دست آورید فکر کنید!

البته این فقط پایه و اساس مراحل قانون جذب است و اگر می خواهید که این قانون در زندگی شما کار کند، باید کاری بیش از این انجام دهید.

درست مثل چراغ جادو! زمانی که آن را در اختیار دارید، می توانید آرزوهایتان را برآورده کنید. اما اول باید یاد بگیرید که چگونه غول درون آن را احضار کنید.

مشکل بیشتر افراد همین است. آن ها شنیده اند که غول چراغی هست و آرزویشان را برآورده می کند. اما نمی دانند که چگونه باید غول آن را احضار کنند.

7 گام برای فعال سازی قانون جذب

در ادامه 7 گام برای استفاده و فعال سازی قانون جذب بیان شده که با کمک آن ها می توانید به هر خواسته ای در زندگی خود برسید.

1- تصمیم بگیرید

گام اول این است که تصمیم بگیرید واقعا چه میخواهید به دست آورید. اکثر افراد دقیقا نمی دانند که چه چیزی را می خواهند. باید در مورد خواسته خود کاملا شفاف باشید و آن را روی کاغذ بنویسید.

این کار دقیقا یعنی هدف گذاری!

اگر شما ندانید که دقیقا چه چیزی می خواهید، کائنات در مورد خواسته شما گیج خواهد شد و قانون جذب نمی تواند به درستی به خواسته شما پاسخ دهد.

از خودتان سوال کنید که دقیقا چه چیزی می خواهم داشته باشم، تجربه کنم و احساس کنم؟

اقدامک

در مورد چیزی که می خواهید، کاملا دقیق و شفاف شوید. هرچه واضح تر خواسته خود را بیان کنید، کائنات می تواند سریعتر و ساده تر آن را در زندگی شما آشکار کند!

2- درخواست کنید

وقتی متوجه شدید که دقیقا چه می خواهید، وقت آن است که خواسته خود را یادداشت کرده و درخواستش کنید!

برای نمونه، ماشین دلخواه تان را می توانید با نوشتن مشخصات دقیقش روی کاغذ درخواست کنید.

مثلا: من خیلی خوشحالم و متشکرم که الان یک بی ام دبلیو 528 مشکی دارم و هر روز با آن به محل کارم می روم.

از زمان آینده استفاده نکنید!

مثال نادرست: من یک بی ام بلیو خواهم داشت!

شما باید در زمان حال درخواست کنید. گویا که الان دارید با اهدافتان زندگی می کنید.

از ضمیر “من” استفاده کنید. چون کائنات به شخص شما بر می گردد. همچنین خاطر داشته باشید که از کلمات احساسی ماند: لذت، شادی، هیجان، شکرگزاری و …. هم استفاده کنید. این کلمات قدرتمند هستند. چون شما را احساساتی کرده و روند درخواست شما را قدرتمند تر می کنند. به خاطر داشته باشید که احساس، دروازه ضمیر ناخودآگاه است.

از همه مهم تر، شما باید این کار را هر روز انجام دهید. هر روز درخواست خود را به کائنات اعلام کنید. درست مانند هدف گذاری روزانه! هر روز اهدافتان را بنویسید. آن ها را مرور کنید و به آن ها فکر کنید.

کلید موفقیت در استفاده از قانون جذب این است که به صورت آگاهانه چیزی که می خواهید را در ضمیر ناخودآگاهتان قرار دهید. شما باید آگاهانه خواسته ها، اهداف و آرزوهایتان را در ضمیر ناخودآگاهتان برنامه ریزی کنید. سپس شما می توانید از قدرت کائنات برای رسیدن به آن ها استفاده کنید.

از دست ندهید :   راز حضور چیست و چرا به تنهایی برای موفقیت کافی است؟

اقدامک

خواسته های خود را بنویسید. هر روز آن ها را طلب کنید. شما باید به صورت آگاهانه در مورد چیزهایی که می خواهید باشید، داشته باشید و انجام دهید فکر کنید و روی آن ها تمرکز کنید. آن هم به صورت منظم! سپس می توانید آن ها را در ضمیر ناخودآگاهتان برنامه ریزی کنید.

3- تجسم کنید

یکی از مهم ترین چیزهایی که افراد در استفاده از قانون جذب به کار نمی بندند این است که اهدافشان را تجسم نمی کنند! شما باید در این مرحله این کار را انجام دهید.

آیا می دانید تجسم، تکنیک قدرتمندی است که از نظر علمی نیز ثابت شده و شما می توانید از آن برای رسیدن به خواسته ها و یا بهبود مهارت هایتان استفاده کنید؟

در حقیقت بسیاری از ورزشکاران حرفه ای از این تکنیک برای بهبود عملکردشان به سطوح بالاتر استفاده می کنند. کارکرد این تکنیک به این دلیل است که مغز انسان بین تجسم واضح و واقعیت تفاوتی قایل نیست!

وقتی شما تجسم می کنید، مغزتان مسیر های عصبی جدیدی می سازد و فاصله بین دنیای فیزیکی که در آن زندگی می کنید و دنیایی که درحال تجسم آن هستید کمتر و کمتر می شود.

جان آسارف را در فیلم راز را خاطرتان هست؟ همان کسی که با کمک تخته آرزوها توانسه بود به خواسته های خود برسد؟

تخته آرزوها از عکس های اهداف شما تشکیل شده است که به تجسمِ رسیدن به آن ها کمک می کند. برای بعضی افراد تجسم آرزوهایشان دشوار است و اینجاست که تخته آرزوها می تواند کارساز باشد.

در واقع کارکرد قانون جذب این شکلی نیست که شما یک بار تجسم کنید و به خواسته هایتان برسید! شما باید تجسمِ خواسته های خود را به طور منظم و روزانه انجام دهید.

ممکن است تجسم داشتن چیزهایی که هنوز ندارید دشوار باشد. خصوصا در ابتدا! و به همین دلیل هم است که شما باید این کار را ترجیحا هر روز و به طور منظم تمرین کنید.

افراد حرفه ای ثابت کرده اند که بهترین زمان برای تجسم کردن آرزوها و اهدافمان دو زمان زیر است:

  • صبح ها بالافصله بعد از بیداری
  • شب ها قبل از خواب

همواره این جمله را به خاطر داشته باشید:
“تکرار، مادر تمام مهارت هاست!”

پس تنها به یک بار تجسم بسنده نکنید!  توقع نداشته باشید که با چند بار تجسم کردن خواسته هایتان و بعد هم رها کردنشان به موفقیت برسید. اگر هر روز این کار را انجام دهید، می توانید در آن بسیار قوی شوید اما به شرطی که آن را به طور منظم تمرین کنید!

و زمانی که در تجسم کردن به اندازه کافی قوی باشید، شانس این که قانون جذب برای شما کار کند بسیار بالا می رود.

اقدامک

خودتان را متعهد به انجامِ تجسم کنید. زمانی را در هر روز انتخاب کرده و به تمرین تجسم بپردازید.

مکان ساکتی انتخاب کنید، بنشینید، چشمانتان را ببندید و تجسم کنید به تمام اهدفی که برای خودتان قرار داده اید، رسیده اید. همچنین یک تخته آرزوها هم برای کمک به این روند طراحی کنید.

4- احساس کنید

آیا می دانید چرا بسیاری از افراد معتقدند که جملات تاکیدی و تجسم جواب نمی دهد؟ دلیل اصلی این است ک هنگام تکرار جملات تاکیدی و تجسم کردن احساساتشان را درگیر این تجسم نمی کنند!

آگاه باشید که احساسات قدرت بالایی در کارکرد قانون جذب و رسیدن شما به خواسته هایتان دارند! فقط تجسم نکنید، بلکه احساساتتان را نیز با آن درآمیزید!

از دست ندهید :   چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند

احساس، دریچه ضمیر ناخودآگاه است. اگر هیچ احساس و شوری به آنچه که درخواست می کنید ندارید، کائنات چطور نسبت به برآوردن آن شور و شوق داشته باشد؟

افکار ما ارتعاشات انرژی هستند و با کمک احساسات، می توانید فرکانس ها قوی تری را از کانال بهتری به سوی کائنات ارسال کنید.

وقتی دارید تجسم می کنید، هرچقدر می توانید به جزییات دقت کرده و به تجسم خود اضافه کنید. طوری که گویا همین الان دارید این تجربه را زندگی می کنید.

احساسات 5 گانه خود را اضافه کنید و از آن ها اسفاده کنید!

تجسم کنید که درِ یخچال را باز می کنید. یک لیمو ترش زرد رنگ آنجاست. آن را بردارید. روی میز آشپز خانه بگذارید و با چاقو آن را ببرید. آب لیمو را که با برش از آن خارج شده ببینید. حالا این لیمو را تا جلوی چشمانتان بالا بیاورید و واضح بافت آن را ببینید. کمی فشارش دهید تا آبش خارج شود. آب را ببینید. حالا کمی نمک روی آن بپاچید و حل شدن دانه های نمک را در لیمو ببینید.

آیا دهانتان آب افتاد؟

تجسمتان باید در این سطح واقعی باشد.

تنها اگر تجسمتان به اندازه کافی واقعی باشد، ذهنتان به آن واکنش نشان خواهد داد. به همین دلیل باید به تجسم و جملات تاکیدی تان احساسات و جزییات اضافه کنید.

اقدامک

هرگاه تمرین تکرار جملات تاکیدی و یا تجسم خلاق را انجام می دهید، تلاش کنید تا به آن ها احساسات و جزییات اضافه کنید. تصویر را تا حدی که می توانید واقعی ببینید و به آن احساسات اضافه کنید. هرچه احساسات بیشتری به تجسم تان اضافه کنید، قدرت بیشتری به آن می بخشید.

5- شکرگزار باشید

آنقدر سرگرم تجسم کردن و هدف نویسی نشوید که تمرین شکرگزاری را فراموش کنید. شکرگزاری یک عامل حیاتی در کارکردِ قانون جذب است.

شکرگزاری، فرکانش شما را افزایش می دهد و شما را در هماهنگی با کائنات فرو می برد. به عبارتی شکرگزاری آنقدر موثر است که می تواند زندگی شما را به تنهایی متحول کند!

به عبارت ساده وقتی شکرگزار هستید، یعنی از اینکه چیزهای مورد نیازتان را دارید، عاشق هستید، دوست داشته شده اید، شاد هستید و… احساس بهتری دارید. شما در واقع در یک زندگی سرشار از فراوانی هستید.

به عبارت دیگر اگر برای تمام اتفاقاتی که برای شما می افتند، شکرگزار نباشید، یعنی در حال غر زدن و شکایت کردن هستید و از زندگی خود راضی نیستید. این یعنی در یک زندگی پر از مساله هستید.

شکرنعمت، نعمتت افزون کند، کفر، نعمت از کفت بیرون کند!

وقتی خوشحال و شکرگزار هستید، در واقع در حال ارسال ارتعاشات مثبت به سوی کائنات هستید.

همینطور اگر برای چیزهایی که می خواهید در آینده داشته باشید، شکرگزار باشید، در واقع به کائنات می گویید که آن ها را همین الان هم دارید.

اقدامک

یک لیست شکرگزاری آماده کنید. هر چیری که برای آن متشکر هستید را یادداشت کنید. می تواند همسرتان، خانواده، شغلتان، اتوموبیل و یا هرچیز دیگری باشد. در مورد هرچیزی که می خواهید در این دنیا برای شما اتفاق بیفتد از عبارت “متشکرم” استفاده کنید و از همه مهم تر احساس شکرگزاری داشه باشید.

 

6- باور و ایمان

این همان نقطه ای است که در آن معجزه اتفاق می افتد. برای فعال کردن قانون جذب باید با تمام وجود باور داشته باشید که خواسته شما اتفاق خواهد افتاد.

بسیاری از افراد در استفاده از قانون جذب شکست می خورند. چون باور ندارند که می توانند به خواسته هایشان برسند. آنها تجسم می کنند که به خواسته های خود رسیده اند. اما در اعماق وجودشان باور ندارند که خواهند رسید.

از دست ندهید :   چگونه از قانون جذب استفاده کنیم؟

وقتی باور ندارید که به خواسته خود می رسید، در کارهای خود تخریب خواهید کرد. چراکه ذهن شما، فکر شما و عمل شما همراستا نیستند!

اقدامک

آیا شما در راستای خواسته های خود اقدام می کنید؟ اگر اقدام نمی کنید این به این معنی است که به رسیدن به آن ها ایمان ندارید.

این جمله را به خاطر داشته باشید:
“شما آن چیزی هستید که انجام می دهید، نه آن چیزی که می گویید انجام خواهید داد!”

بسیاری از افراد در مورد اهدافشان صحبت می کنند، اما اقدامی برای رسیدن به آن ها انجام نمی دهند. چون در ته قلبشان به رسیدن به خواسته های خود ایمان ندارند.

7- دریافت کنید

قدم نهایی که لازم است بردارید، دریافت کردن است. بعد از اینکه تمام قدم ها را برداشید، حالا زمان آن رسیده است که خواسته خود را دریافت کنید.

گاهی اوقات به جای دریافت کردن باید رها کنید. شما نمی توانید رابطه جدیدی را شروع کنید وقتی هتنوز رابطه قبلی را رها نکرده اید. اگر می خواهید ماشین جدیدی بخرید ماشین قبلی را بفروشید. اگر می خواهید لباس جدیدی بخرید، لباس های قبلی را رها کنید و برای لباس های جدید جا باز کنید!

تنها زمانی می توانید زندگی جدید را شروع کنید که چیزهای قدیمی را رها کرده و شرایط را برای ورود چیزهای جدید آماده کنید.

بیشتر مردم عادت ها، باورها، رفتار و افکار قدیمی خود را نگه می دارند و تعجب می کنند که چرا کائنات به خواسته های آن ها پاسخ نمی دهد؟

فرض کنید که اسپنج هستید و تمام چیزهایی که اطراف شما هستند آب اند. اگر اسپنج سرشار از آب باشد، نمی تواند آب بیشتری به خود جذب کند. شما هم به همین شکل. اگر درگیر چیزهای قدیمی باشید، نمی توانید چیزهای جدید را به خود جذب کنید.

اقدامک

راه های بسیاری برای تمرین این بخش از قانون جذب وجود دارد. یکی از بهترین ها تمرین بخشش است. سعی کنید تا ببخشید و در عوض از این راه می توانید به دست آورید.

اگر می خواهید در کسب و کارتان رشد کنید، بیاموزید که ارزش بیشتری به مخاطبانتان ارایه کنید. اگر می خواهید دیگران به شما احترام بگذارند، اول خودتان به دیگران احترام بگذارید. اگر می خواهید موفق باشید، کمک کنید تا دیگران موفق باشند!

فراموش نکنید که اقدام کنید

یکی از دلایل شکست افراد در استفاده از قانون جذب این است که هیچ اقدام دیگری در کنار فکر کردنشان استفاد نمی کنند. فکر کردن به تنهایی نمی تواند حاصلی در بر داشته باشد.

با فکر کردنِ تنها، هیچ چیز به دست نخواهید آورد. فکر نکنید که بدون اقدام کردن پول از آسمان بر سرتان خواهد ریخت. قانون جذب اینگونه کار نمی کند.

بنابراین مداوم و مرتب اقداماتی در جهت رسیدن به اهدافتان انجام دهید تا بتوانید به آن ها برسید.

 

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 45 میانگین امتیاز: 3.7]

یک نظر در مورد «مراحل قانون جذب | ۷ گام تا خلق زندگی رویایی!»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *