جادوی فکر بزرگ در رسیدن به موفقیت!

جادوی فکر بزرگ

داشتن فکر بزرگ و استانداردهای بالا می تواند در رسیدن به موفقیت و تغییر شیوه زندگی ما نقش فوق العاده موثری داشته باشد. اما چه اتفاقی می افتد که بعضی استانداردهای بالایی برای خودشان و زندگی شان قرار داده و برخی دیگر به زنده ماندن و ادامه دادن در یک وضعیت معمولی رضایت می دهند؟

می توان این فرضیه را مطرح کرد که خانواده و اطرافیان در شکل دادن این افکار و استاندارد ها نقش داشته اند که همینطور هم هست. خانواده و اطرافیان تا حد بسیار زیادی روی شکل گیری نگرش و طرز فکر ما تاثیر دارند. اما این استانداردها می توانند تغییر کنند.

حتما دیده اید افرادی با خانواده های ثروتمند که در انتها به فقر می رسند و همنینطور فرزندانی که با داشتن خانواده ای فقیر، به ثروت های فراوان می رسند. پس سوال اصلی این است که چگونه می توان صاحب فکر بزرگ شد و جادوی فکر بزرگ را در زندگی فعال کرد؟

فهرست

جادوی فکر بزرگ و چگونگی استفاده از آن!

وقتی دست می اندازی تا ستاره ها را بگیری، از یک چیز مطمین باش؛ دستت لجنی نخواهد شد…
این فلسفه ساده جادوی فکر بزرگ است. مسلما وقتی فکر های بزرگ داشته باشی و برای رسیدن به آن ها برنامه ریزی کنی، با یک زندگی حقیرانه و کوچک از این دنیا نخواهی رفت!

برای استفاده از جادوی فکر بزگ، یک راه بسیار ساده وجود دارد که از همین امروز می توانید شروع به استفاده از آن کنید و بعد از مدت کوتاهی نتایج عظیم آن را ببینید.
به خاطر داشته باشید که قانون لبه پیروزی بیان می کند: تفاوت های کوچک نتایج بزرگ به بار خواهند آورد. ما متاسفانه همواره به دنبال کارهای بزرگ و نتایج آنی هستیم در حالی که موفق ترین افراد جهان تنها تفاوت های کوچکی دارند که در طول زمان به آن ها کمک می کند تا آن نتایج عظیم را خلق کنند.

از دست ندهید :   هوش هیجانی یا EQ چیست؟ | 11 نشانه هوش هیجانی بالا

همین امروز 4 گام زیر را بردارید تا از جادوی فکر بزرگ استفاده کنید.

از آنجا که ذهن ما تشکیل شده از خوراکی که به آن می دهیم، برای داشتن ذهن متفاوت، باید ورودی ها و خوراک متفاوتی به آن بدهیم. عمده خوراک ذهن ما از دوستان، نزدیکان و رسانه ها تامین می شود. پس کافی است ورودی هایی که این منابع به ما می دهند را تغییر دهیم تا ذهن بزرگ تری داشته باشیم و انسان بزرگ تری باشیم.

 

 

جادوی فکر بزرگ

ذهن شما از خوراکی که به آن می دهید، تشکیل شده است!

4 گام برای شروع جادوی فکر بزرگ:

1- اطرافیان مزاحم را حذف کنید

شما میانگین 5 نفری هستید که بیشترین زمان را با آنها می گذرانید. شاید جدا شدن از آن ها سخت باشد، اما انتخاب خود شماست! ببینید که خواسته هایتان ارزشمند ترند یا بودن در کنار این افراد.
اگر درآمد بیشتر می خواهید به 5 نفر نزدیکانتان نگاه کنید. بعید است درآمدتان از میانگین آن ها بیشتر باشد. شروع کنید افراد منفی نگر و وقت تلف کن که هیچ هدفی در زندگی شان ندارند را حذف کنید. ناراحت می شوند؟ متاسفم! اگر بخواهید آن ها را ناراحت نکنید، در آینده خودتان ناراحت خواهید شد، که این از همه بدتر است.
چه خوشتان بیاید، چه نیاید، چه بخواهید و چه نخواهید، اطرافیان شما روی مدل ذهنی تان تاثیر گذار هستند و بخش قابل توجهی از آینده شما را ترسیم می کنند. هر چه زودتر تاثیرات مخربی که اطرافیان نامناسب روی ذهنتان دارند را قطع کنید، سریع تر به سوی موفقیت خواهید رفت.

از دست ندهید :   9 کاری که افراد فوق العاده موفق در آخر هفته ها انجام می دهند

جادوی فکر بزرگ

جادوی فکر بزرگ

باور کنید زندگی همین نیست. چیزهای بسیار بزرگ تری وجود دارند. زندگی، فکر کردن و نگران بودن در مورد هزینه های اولیه زیستن نیست. انسان های بزرگی هستند که منتظرند تا افرادی مانند شما را در زندگی شان داشته باشند. از این پیله کوچک رها شوید و به آن ها بپیوندید. تنها این گونه می توانید به کسانی که دوستشان دارید کمک کنید. باید ابتدا خودتان موفق باشید.

2- تلویزیون ممنوع

تقریبا تمام برنامه های تلویزیون در حال برنامه ریزی ذهن شما برای شکست و فقر هستند. اگر دقت کنید این برنامه ها تماما در حال نشان دادن افراد ثروتمند در شمایل انسان های پلید و افراد فقیر در شمایل فرشته ها هستند. این نمونه بارزی از پیام به ناخودآگاه شماست که اگر انسان فقیری باشید، دوست داشتنی تر هستید و به این ترتیب به صورت کاملا ناخودآگاه طوری پیش خواهید رفت که به شکست بخورید.
قطع دیدن این برنامه ها، گام بسیار بزرگی در جهت داشتن فکر بزرگ است. افراد موفق جهان هرگز عمرشان را با دیدن برنامه های تلویزیونی هدر نداده اند و نخواهند داد.

البته شبکه های اجتماعی هم می توانند نقشی مانند برنامه های تلویزیون ایفا کنند. اگر این طور است، طوری آن ها را مدیریت کنید که ذهن شما در جهت مثبت برنامه ریزی شود.

از دست ندهید :   راه های افزایش عزت نفس در بزرگسالان

3- سعی کنید روابط تازه و ارزشمند بسازید

جایگزینی روابط ارزشمند، حساب شده و مثبت می تواند فازی برای پرواز شما و استفاده از جادوی فکر بزرگ باشد! پیشنهاد می کنم برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ساخت این روابط مقاله شبکه سازی را مطالعه کنید.

4- هر روز کتاب های ارزشمند مطالعه کنید

و در نهایت، رسانه ای که می تواند به جادوی فکر بزرگ درون شما قدرت ببخشد، کتاب است. کتاب های ارزشمند از افراد بزرگ جهان را تهیه و مطالعه کنید. نه 1 بار! بلکه هر کتاب خوب باید حداقل 3 بار مطالعه شود. آن هم در فاصله های زمانی، تا اسرار آن آشکار شود.

دوست دارید برایان تریس در هر ساعتی که می خواهید برایتان صحبت کند؟ آیا می خواهید هر جا که دوست دارید آنتونی رابینز به شما رازهای موفقیت را بگوید؟ کتاب بخرید. با چند هزار تومان ناقابل، گران ترین سخنرانان دنیا را به منزلتان ببرید و از جادوی فکر بزرگ آن ها استفاده کنید.

خلاصه مراحل 4 گانه شروع استفاده از جادوی فکر بزرگ

برای شروع شدن جادوی فکر بزرگ کافی است 4 گام ساده زیر را بردارید:

  1. اطرافیان مزاحم را حذف کنید
  2. تلویزیون ممنوع
  3. سعی کنید روابط تازه و ارزشمند بسازید
  4. هر روز کتاب های ارزشمند مطالعه کنید
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 12 میانگین امتیاز: 3.8]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *