کسب درآمد اینترنتی ؛ از رویا تا واقعیت

کسب درآمد اینترنتی

هر کسب و کاری یا اینترنتی خواهد شد و یا در آینده وجود نخواهد داشت! در این مقاله انواع راه‌های کسب درآمد اینترنتی را خواهیم دید. همچنین با پدیده مهاجرت کسب‌و‌کارهای سنتی به دنیای اینترنت نیز بیشتر آشنا خواهیم شد.

برچسب‌های تخلیه چاه را به یاد دارید؟

حتما شما هم با آن برچسب‌های مستطیل شکل کوچک که درب خانه‌ها می چسباندند برخورد کرده‌اید. سوالی که همیشه برای من مطرح بوده این است که؛ این‌همه برچسب از این‌همه شرکت مختلف تخلیه چاه که درب یک منزل چسبیده -ضمنا همه آن‌ها هم مشابه هم هستند- هر کدام چند درصد شانس دارند که تماسی دریافت کنند؟

اگر امروز به مشکلی با چاه منزلتان بخورید و سوال خود را در گوگل جستجو کنید، با وبسایت‌هایی مواجه خواهید شد که در مورد مساله شما مقالاتی نوشته و تولید محتوا کرده‌اند.

از دست ندهید :   زبان بدن در تعامل های مدیر و زیر دستان چقدر موثر است؟

از طریق جستجوی گوگل شما وارد وبسایت آن‌ها شده، با خدماتشان آشنا خواهید شد، تماس خواهید گرفت و مساله خود را حل خواهید کرد. ضمنا به خاطر چسباندن آن برچسب‌های مسخره هم به کسی لعنت هم نمی‌فرستید.

جاب اینکه اگر الان عبارت تخلیه چاه را در گوگل جستجو کنید می‌بینید که کار به تبلیغات گوگلی (ادوردز) هم رسیده است. اتفاقا رقابت هم در این حوزه بسیار سنگین است. در حد رقابت برای عبارت دشواری مانند «طراحی سایت»!

وقتی فکر می‌کنم که صاحبین مشاغل در حوزه تخلیه چاه هم به بازاریابی و کسب درآمد اینترنتی روی آورده‌اند، روز به روز بیشتر به این جمله اعتقاد پیدا می‌کنم که:

در آینده یا کسب و کارها اینرنتی هستند یا اصلا وجود نخواهند داشت!

بازاریابی نوین؛ بازاریابی جاذبه‌ای

به این نوع بازاریابی بازاریابی جاذبه‌ای گفته می‌شود. یعنی در واقع به جای اینکه شما با چسباندن آن برچسب‌ها تلاش کنید تا برای خود مشتری پیدا کنید، مشتری شما را یافته و برای حل مساله‌اش به شما مراجعه می‌کند.

از دست ندهید :   نقش سرمایه در ثروتمندی افراد چیست؟

کسب درآمد اینترنتی تنها وابسته به راه‌اندازی وبسایت نیست. شما ممکن است یک صفحه اینستاگرام یا کانال تلگرامی داشته و یا هرچیز مشابه دیگری به جذب مشتری بپردازید. در واقع اگر عملیات بازاریابی شما از طریق اینترنت انجام شود، شما صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید.

انواع مدل‌های کسب درآمد اینترنتی کدامند

قبلا هم در مقالات جداگانه مهم‌ترین مدل‌های کسب درآمد اینترنتی را باهم بررسی کرده‌ایم. پیشنهاد می‌کنم اگر آن مقالات را ندیده‌اید، به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

مدل‌های کسب درآمد اینترنتی

کسب درآمد اینترنتی در خواب

اما یک بار دیگر هرکدام از انواع روش‌های کسب درآمد اینترنتی در ایران را ذکر خواهم کرد:

  • گرفتن تبلیغات
  • فروش محصولات فیزیکی
  • فروش محصولات دانلودی
  • خدمات آنلاین مانند طراحی وب
  • ایجاد پلتفرم مانند پونیشا، دیوار، اسنپ و …
  • فروش اشتراک قابل تمدید
  • و …
از دست ندهید :   برنامه روزانه افراد موفق

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 7 میانگین امتیاز: 2.7]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *