ذهن و کشف راز کیمیاگری

ذهن و کشف راز کیمیاگری

ذهن خود را با اندیشه های بزرگ پرورش دهید. باور کردن قهرمانی، تولید قهرمان می کند.
-بنجامین دیزرائیلی

پیشنهاد ما به شما همراه دوست داشتنی وبسایت خودباور این است که  جهت استفاده هر چه بهتر از این مطلب، مقالات “آشنایی با دنیای درون“، “راز قدرت درون انسان“،  “گوشه ای از قدرت ذهن ناهشیار“،  “چرا اندیشه خلاق است؟” ، “محل تولید انرژی در بدن کجاست؟“، “چگونه با ذهن انرژی خلق کنیم“، “چرا تبدیل به آنچه که در ذهن دارید میشوید؟“، “تنها عده معدودی اندیشه درستی دارند!“، “نقش اندیشه در قانون جذب چیست؟“، “شما وارث قدرت هستید!“، “قدرت فوق العاده اندیشه متمرکز!“، “تصویر سازی ، مهم ترین گام برای تحقق هدف!” ، “آیا زندگی شانسی و تصادفی است؟” ،”3 لازمه ی خوشبختی را با نیروی اندیشه جذب کنید!“، “چرا باید در پی علت هر اتفاق بود؟” ، “چگونه با قدرت بی انتها هماهنگ باشیم؟“، “قانون جذب و عصر قدرتمندی انسان!“، “درک درست قانون جذب ، کلید جذب آرزوها!“، “آیا قدرت اندیشه انسان فراطبیعی است؟“، “ذهن ناهشیار چه تفاوتی با خرد کیهانی دارد؟“، “قدرت کلام یا قدرت اندیشه ، کدام برتر است؟“، “چگونه می توانیم اندیشه خود را کنترل کنیم؟“، “جادوی ذهن متمرکز“، “قدرت بی انتها چگونه از طریق قانون جذب متجلی میشود؟“، “آیا تغییر دنیای اطرافمان به علت تغییر ذهن ماست؟“، “چگونه روح درون خود را برای دریافت الهام فعال کنیم؟” ، “قدرت نیایش در جذب هدف“، “تغییر ذهن و اندیشه چگونه باعث تغییر سلامتی انسان میشود؟” و “قانون بخشش و جذب پول و موفقیت” را نیز مطالعه کنید. در ادامه میتوانید خلاصه  مقاله “قانون بخشش و جذب پول و موفقیت”  را مشاهده کنید.

 

خلاصه

  •  قانون موفقیت خدمت کردن است.
  • زمانی بیشترین خدمت خود را ارائه می دهیم که ذهنی باز داشته باشیم و به جریان کار بیش از خود هدف توجه کنیم.
  • فکر خودخواهانه، خود را از بین می برد.
  • بیشترین موفقیت را با توجه کردن به این حقیقت که دادن به اندازه گرفتن مهم است، به دست می آوریم.
  • کارفرمایان از آن جهت به موفقیت بزرگ می رسند زیرا برای خودشان فکر می کنند.
  • اکثریت عظیم مردم در هر کشوری ابزاری در اختیار چند نفر معدود هستند زیرا به این معدود اجازه می دهند به جای آنها فکر کنند.
  • اثر متمرکز شدن روی اندوه و ضایعه، اندوه و ضایعه بیشتر است.
  • اثر متمرکز شدن روی یک موضوع مثبت، همان موضوع مثبت به مقدار بیشتر است.
  • این تنها اصلی است که همیشه کاربرد دارد. اینکه امکان دارد به طور ناخودآگاه این کار را بکنیم، تغییری در اصل مطلب ایجاد نمی کند.
  • موفقیت علت نیست، معلول است.
از دست ندهید :   آیا پول می تواند انگیزه لازم برای موفقیت را ایجاد کند؟

 

اگر همه تمرینات را همانطور که توصیه کردیم روزی چند دقیقه انجام داده باشید، به این نتیجه رسیده اید که می توانید آنچه را می خواهید از زندگی دریافت کنید. به این نتیجه رسیده اید که اندیشه غالب، وسیع، همیشه موجود، قطعی، منطقی و قابل استفاده است.
ثمره این دانش را می توان موهبت خدایان دانست. این واقعیتی است که ما را آزاد می کند. نه تنها از کمبودها و محدودیتها، بلکه از اندوه و نگرانی خلاص می شویم.
درک کردن این اصل رازی است که کیمیاگران باستان به دنبال آن بودند، زیرا به این فکر می کردند که چگونه می توان طلای در معدن را به طلای در دل و بعد به طلای در دست تبدیل نمود.
وقتی دانشمندان ابتدا خورشید را در مرکز نظام خورشیدی قرار دارند و زمین را در حول آن به گردش درآوردند، اسباب شگفتی فراوان شدند. همه می گفتند این خورشید است که به دور زمین می گردد و همه می توانند این را متوجه شوند. بسیاری ا ز دانشمندان گشتن زمین به دور خورشید را رد کردند، اما حالا همه می دانند که زمین به دور خورشید می گردد.
ما خورشید را عاملی برای نور دادن می شناسیم، اما می دانیم که خورشید انرژی می تاباند که با سرعت 400 تریلیون در ثانیه حرکت می کند و آن چیزی را که ما نور می دانیم، ایجاد می کند.
وقتی فرکانس تغییر کند، نور تغییر رنگ می دهد، علتش این است که تحت تأثیر ارتعاشات سریعتری قرار می گیرد. از اینرو با آنکه گل رز را قرمز می دانیم، علف را سبز می دانیم و یا آسمان را آبی ارزیابی می کنیم، می دانیم که رنگها تنها در ذهن ما وجود دارند و در اثر ارتعاشات امواج نور اینگونه تجربه می شوند. وقتی ارتعاشات سرعتشان به کمتر از 400 تریلیون در ثانیه برسد، نوری در کار نخواهد بود، آنچه باقی می ماند حرارت است.
بنابراین نمی توانیم برای درک واقعیتها و کسب اطلاعات به حواس خود متکی باشیم. اگر این کار را بکنیم، باید بپذیریم که خورشید به دور زمین می گردد، دنیا صاف و مسطح است و باور های دیگر.

از تئوری به عمل

متافیزیک در برگیرنده اطلاعات و آگاهی درباره خودتان و دنیایی است که در آن زندگی می کنید: تئوری و عمل هر سیستم متافیزیکی بستگی به دانستن این مطلب دارد که برای ابراز نمودن و تجربه کردن هماهنگی باید هماهنگ فکر کنید، برای رسیدن به سلامتی باید به سلامتی بیندیشید و برای تجربه کردن فراوانی باید به وفور فکر کنید.
وقتی به این نکته توجه کنید که هر نوع بیماری، کمبود و محدودیت صرفاً ناشی از اندیشه اشتباه است، به حقیقتی پی می برید که شما را آزاد می کند. متوجه می شوید که چگونه کوهها می توانند حرکت کنند. اگر این کوهها صرفاً از تردید، هراس، نامطمئنی و سایر جنبه های منفی تشکیل شده باشند، باز هم حقیقتی هستند و باید جا به جا شوند.
کار اصلی شما باید این باشد که خود را به حقیقت داشتن این اظهارات متقاعد سازید. وقتی در انجام دادن این کار موفق شدید، مشکلی برای اندیشیدن به واقعیت نخواهید داشت و همانطور که توضیح دادیم، واقعیت خود را متجلی می سازد.
آن هایی که بیماری ها را با روش های ذهنی التیام می بخشند، از این حقیقت آگاهی یافته اند. آن را در زندگی خود و در زندگی دیگران نشان می دهند. آنها می دانند که زندگی، سلامتی و فراوانی در همه جا حضور دارد، همه مکان و زمان را پر کرده است و آنها می دانند کسانی که به بیماری و کمبود اجازه تجلی می دهند، این واقعیت را به درستی درک نکرده اند.
همه شرایط ناشی از خلق اندیشه است و بنابراین ذهنی محسوب می شوند. بیماری و کمبود شرایط ذهنی هستند که شخص به علت آنکه استنباطی از واقعیت ندارد، آن را ایجاد می کند. به محض اینکه اشتباه برطرف گردد، شرایط تغییر می کند.
برای از میان برداشتن این خطا، باید در شرایط سکوت قرار بگیریم و واقعیت را احساس کنیم. از آنجایی که همه ذهن ها یک ذهن واحد و یگانه هستند، می توانید این کار را برای خودتان یا هر شخص دیگری انجام بدهید. اگر آنچه را می خواهید در ذهن خود تصویر سازی کنید، می توانید به این تصویر سازی جنبه بیرونی بدهید. بدانید در هر شرایطی تنها باید خودتان را متقاعد کنید که این حقیقت وجود دارد و می توانید آنچه را بخواهید متجلی سازید.
اگر می خواهید به کسی کمک کنید تا کمبودی را از میان بردارید، به کسی که می خواهید کمک کنید فکر نکنید، همین که قصد این کار را بکنید کافیست.
به خاطر داشته باشید که اندیشه خلاق است. بنابراین اگر به ناهماهنگی ها فکر می کنید، بدانید که اینها ظاهری هستند و واقعیت ندارند.
اندیشه نوعی از انرژی است. نوعی ارتعاش است، اما اندیشه حقیقت بیشترین ارتعاش ممکنه را داراست و بنابراین می تواند همه خطاها را نابود کند. وقتی حقیقت از راه می رسد، هیچ خطایی نمی تواند به موجودیت خود ادامه دهد. بنابراین مهمترین کارشما شناسایی حقیقت است.
حقیقت مطلق این است که ” من ” کامل و بی کم و کاست است. ” من ” واقعی معنوی و روحانی است و بنابراین هرگز نمی تواند کمتر از کامل باشد. نمی تواند کمبود، محدودیت یا بیماری داشته باشد. زندگی شما، اعمال و رفتار شما، و نفوذ شما در جهان بستگی به این دارد که تا چه اندازه با حقیقت آشنا هستید.
اگر کسانی به بدبیاری های زندگی خود فکر می کنند، علتش این است که با حقیقت به اندازه کافی آشنا نیستند. محیط ما و حوادث زندگی ما پیشاپیش در شخصیت ناخودآگاه ما وجود دارند. و آنچه را طنین می اندازند ایجاد می کنند.
این حقیقتی است که شما را رها می کند، به آزادی می رساند. با اطلاع از این حقیقت می توانید هر مشکلی را پشت سر بگذارید. شرایطی که در پیرامون خود می بینید با شرایطی که در درون شما وجود دارد همخوانی دارد. اگر تنها کمبودها، نواقص، محدودیت ها را ببینید، اینها را در زندگی خود متجلی می سازید. از آنجایی که اندیشه خلاق است و حقیقت ارزشمندترین اندیشه هاست، فکر کردن به حقیقت سببی است تا آنچه را حقیقت دارد متجلی سازید.
خرد کیهانی کلیت همه ذهن های موجود است. روح همان ذهن است زیرا روح هوشمند است. مشکل این است که بدانیم ذهن فردی نیست. در همه جا حضور دارد. به عبارت دیگر مکانی نیست که این ذهن و روح در آن وجود نداشته باشد.
وقتی به آنچه گفته می شود توجه داشته باشید و آن را درک کنید، به شاه کلید دست یافته اید. اما به خاطر داشته باشید تنها کسانی که به اندازه کافی مدبر باشند که درک کنند و شواهد و مدارک را لحاظ کنند، تنها کسانی که از دوام و استحکامی برخوردارند که با توجه به قضاوت های خود برخورد کنند، می توانند از دروازه های بهشت عبور کنند.
از این به بعد می دانید که در دنیای عالی و شگفت انگیز زندگی می کنید و خودتان هم شگفت انگیز هستید. هرکس از خواب بیدار شود، می تواند به سرعت به این حقیقت دست پیدا کند.

از دست ندهید :   در ذهن شما علم بهتر است یا ثروت؟

در حالی که می توان هکتارها زمین را برای کسی به ارث
گذاشت، علم و دانش چیزی نیست که بتوان آن را از طریق
ارث منتقل کرد. انسان پولدار ممکن است از کسانی بخواهد
که به جای او کار کنند، اما نمی تواند از کسی بخواهد به جای
او فکر کند.
– ساموئل اسمایلز

معابد تصاویر مقدس خود را دارند که همیشه روی بخش های
وسیعی از مردم تأثیر گذاشته اند. اما در واقع، ایده ها و تصاویر
موجود در ذهن انسان، قدرتهای دیده ناشدنی هستند که
انسانها همیشه تابع آن قرار می گیرند.
-جاناتان ادواردز

این قسمت انتهایی این سری مقالات بود که امیدواریم مورد توجه شما همراهان عزیز و دوست داشتنی وبسایت خودباور قرارگرفته باشد.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 1 میانگین امتیاز: 2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *