ایده‌های پولساز برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در ایران

ایده‌های پولساز اینترنتی

راز خلق ایده‌های پولساز برای راه اندازی کسب و کار اینترتی در این است که نگاه کنید و فکر کنید!

خوب توجه کنید، ببینید چه نیازی در مردم هست که می‌توانید آن را ساده و سریع رفع کنید؟ از خودتان شروع کنید. دوست دارید که صبح‌ها یک نفر برایتان نان تازه بیاورد؟ از ایستادن در صف و صبح زود بیدار شدن برای گرفتن نان تازه خسته شده‌اید؟ بسیار خوب، پس این می‌تواند یک ایده پولساز باشد. اپلیکیشنی به نام «بقچه» همی الان این خدمت را انجام می‌دهد. اما خیلی جای کار دارد.

استفاده از روش طوفان فکری نیز می‌تواند در خلق ایده‌های پولساز به شما کمک کند.

اگر نمی‌خواهید برای یافتن ایده‌های پولساز کسب و کار اینترتی، خلاقیت به خرج دهید، ببینید کدام ایده‌‌هایی که در حال حاضر اجرا شده اند را می‌توانید سریع‌تر، ارزان‌تر و راحت‌تر ارائه دهید؟

مثلا آیا الان از میوه فروشی اینترنتی خرید می‌کنید؟ آیا می‌توانید سریع‌تر، ارزان‌تر و ساده‌تر از او سفارشات مشتریان را تحویل دهید؟ اگر این‌طور است می‌توانید در این کار از او سبقت بگیرید.

در ادامه ایده‌های پولساز دیگری برای راه‌ اندازی کسب و کار اینترنتی معرفی شده‌اند. به یاد داشته باشید که داشتن ایده عالی، اهیمت چندانی در موفقیت شما ندارد این شخصیت شما و کیفیت اجرایی کردن آن ایده است که به موفقیت یا شکست ختم خواهد شد.

اپلیکیشن خرید به جای فروش

ما اپلیکشن و وبسایت برای خرید کالا زیاد داریم. معروف‌ترین آن‌ها اپلیکیشن‌های دیوار و شیپور هستند. اما اپلیکیشنی که مخصوص خرید باشد، فعلا به طور جدی فعالیت نمی‌کند.

به عنوان مثال اگر من به دنبال فروش اجناس خودم باشم، به دیوار راجعه می کنم و آگهی خودم را ثبت می کنم. چون بیشتر افرادی که به سایت دیوار مراجعه می‌کنند به دنبال خرید هستند، احتمالا در فروختن جنس خودم موفق خواهم شد، چرا که خریدار باید من را پیدا کند. اما اگر به دنبال خرید جنس خاصی باشم، مثلا نیازمند یک مدل فرش خاص باشم، نمی توانم در خرید آن موفق باشم چراکه صاحب آن فرش (یعنی فروشنده) باید من را پیدا کند.

از دست ندهید :   9 کاری که افراد موفق هرگز دوباره انجام نمی دهند

اگر وبسایت اینترنتی با دیدگاه فروش ایجاد کنیم، می‌توانیم موفق و پولساز باشیم.

اپلیکیشن جابجایی توافقی

امروز اغلب به دنبال راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی مشابه اپلیکیشن اسنپ هستند. فرض کنید که مثلا من می‌خواهم یک فرش را به کرج بفرستم. این درخواست خود را ثبت می کنم و یکی از افرادی که امروز مسیرشان به سمت کرج است، قبول می‌کند تا این جابجایی را با نصف قیمت برای من انجام دهد.

این یعنی یک جابجایی عالی! هم من سود برده‌ام و هم فرد جابجا کننده. بنابراین این ایده می‌تواند پولساز و متفاوت باشد.

خدمات نظافتی آنلاین

قالی‌شویی، خشک‌شویی یا خدمات منازل را به صورت آنلان ارائه کنید. اساسا خدمات بهتر از تولید و فروش است و پول بیشتری می‌توان از ارائه خدمات به دست آورد. وبسایت و اپلیکیشن «آچاره» از نمونه‌های موفق کسب و کار‌های اینترنتی خدماتی هستند.

سئو کار شوید

بهینه سازی برای موتور‌های جستو (SEO) را بیاموزید و به کسب و کارهای اینترنتی کمک کنید تا رشد کنند. این کار یکی از خدمات واقعا پر سود در حوزه آنلاین است. پیشنهاد می‌کنم اگر دوست دارید در این مدل کسب و کارها موفق باشید، زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

طراح سایت شوید

طراحی وبسایت نیز از نوع خدمات پرسود است که بازار رو به رشدی دارد. الان خیلی از افراد و کسب وکارها به دنبال یک فروشگاه اینترنتی یا حداقل وبسایت ساده هستند. می‌توانید در این بازار پول خوبی به دست بیاورید.

برنامه نویس اپلیکیشن موبایل شوید

برنامه نویسان اندروید و آی او اس حتی از طراحان سایت نیز درآمد بهتری دارند. افراد حرفه‌ای در این زمینه اندک هستند. اگر پشتکار داشته باشید، می‌توانید به سادگی به موفقیت و ثروت برسید.

از دست ندهید :   5 سوال ساده که افراد موفق هر روز از خودشان می پرسند

طراح رابط کاربری و تجربه کاربری شوید

طراحی و مشاوره UI و UX از آن حوزه هایی است که در ایران متخصصین فوق العاده اندکی برای آن وجود دارند و در عین حال بسیار مهم و پولساز است. در این مورد تحقیقات کنید و اگر به نظرتان مناسب شما بود شروع کنید و پول بسازید.

برنامه اینترتی جذاب بسازید

با پر رنگ شدن رسانه‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون هر روز کمتر دیده می‌شود. با ساخت یک برنامه اینترنتی جذاب در آپارات یا اینستاگرام می‌توانید حتی به صورت زنده برنامه داشته باشید و از راه جذب اسپانسر و تبلیغات، پول خوبی به دست بیاورید.

فروشگاه اینترنتی داشته باشید

قطعا داشتن فروشگاه اینترنتی و فروش کالا، محصولات و خدمات –به شرط اجرای قوی و تحلیل درست بازار و رقبا– می تواند پولساز باشد. با اجرای صحیح این مدل، می‌توانید کسب و کار اینترنتی موفقی داشته باشید.

بازارچه آنلاین داشته باشید

بامیلو، علاوه بر اینکه یک فروشگاه اینترنتی است، یک بازارچه آنلاین نیز هست. هر کسی در بامیلو می تواند اجناس خودش را ثبت کرده و به فروش برساند. بامیلو نیز درصد خودش را از این تراکنش‌ها برمی‌دارد. اجرای صحیح این ایده نیز می تواند شما را به پول زیای برساند.

وبلاگ و تبلیغات

سالهاست که ایجاد یک وبلاگ یا یک وبسایت، تولید محتوا و سپس کسب درآمد از راه تبلیغات در تمام دنیا مرسوم است. برای نمونه وبسایت‌هایی مانند چطور، بیتوته و … همگی از راه نمایش تبلیغات درآمد اینترنتی خوبی دارند.

وبسایت آموزشی داشته باشید

یک وبسایت آموزشی ایجاد کرده و شروع کنید به تدریس در حوزه ای که در آن تخصص دارید. دوره‌های آنلاین یا وبینار برگزار کنید و محصولات دانلودی بفروشید. اگر محتوای خوبی داشته باشید و بازاریابی اینترنتی بلد باشید، می‌توانید به پول خوبی برسید.

از دست ندهید :   راه های پولدار شدن از طریق اینترنت

حتی می توانید یک پلتفرم آموزشی مانند «فرانش» ایجاد کرده تا مدرسان مختلف، دوره‌های آموزشی خود را در آن قرار داده و شما از فروش دوره‌های آنان درصدی بردارید.

شبکه تبلیغات بسازید

می توانید با اتصال آگهی دهندگان به تبلیغ دهندگان، درآمد اینترنتی کسب کنید. وبسایت هایی مانند «ای نتورک» و «کلیک یاب» با همین مدل کسب درآمد اینترنتی می‌کنند.

دو نوع متداول تبلیغات در اینترنت، تبلیغا بنری و تبلیغات کلیکی هستند. تبلیغات کلیکی تبلیغاتی است که به ازای هر کلیک که روی بنر می شود مبلغی به نمایش دهنده تبلیغ پرداخته می‌شود. در تبلیغات بنری به ازای تعداد افرادی که بنر را می‌بینند، هزینه پرداخت می‌شود.

مشاوره و کسب درآمد در شبکه‌های اجتماعی

در شبکه‌های اجتماعی نیز می‌توان از راه‌های مختلف به درآمد‌های خوبی رسید. اگر کمی در مورد بازاریابی در این شبکه‌ها و شیوه‌های جذب فالور حرفه‌ای شوید، می‌توانید به کسب و کارهای دیگر کمک کنید تا مخاطبان خود را در این شبکه‌ها افزایش داده و شما هم پول خوبی نصیبتان خواهد شد.

همچنین خودتان هم می‌توانید با جذب فالور و گرفتن تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی به درآمدهای بالایی برسید.

منتظر چه هستید؟ همین الان برنامه‌ریزی برای ساخت کسب و کار اینترنتی خودتان را شروع کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 3 میانگین امتیاز: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *