روتین صبح گاهی، راز موفقیت افراد نابغه!

روتین صبح گاهی، راز موفقیت افراد نابغه!

داشتن یک روتین صبحگاهی نکته ای است که به  تنهایی می تواند شما را برای موفقیت مانند موشک از جا بلند کند! بیشتر افراد فوق العاده موفق و تاثیر گزار دنیا مانند تونی رابینز، استیو جابز و بیل گیتز این روتین روزانه را داشته و دارند و به شدت هم به آن پایبند بوده اند.

فهرست

روتین صبح گاهی چیست؟

روتین صبح گاهی مجموعه ای از فعالیت هاست که به محض بیدار شدن از خواب پشت سرهم انجام می شوند و همگی به صورت عادت درآمده اند. می توان به عنوان مثال به خوردن آب به محض بیداری، مدیتیشن، تجسم، نوشتن برنامه ها و اهداف، تکرار جملات تاکیدی و … اشاره کرد. این روتین صبح گاهی مجموعه ای از فعالیت هاست که شما را برای داشتن یک روز سرشار از انرژی و انگیزه آماده کرده و کمک می کند تا بدرخشید.

کتاب بسیار مناسبی که در این زمینه وجود دارد کتاب صبح جادویی از انتشارات نوآوران سینا است. حتما مطاله این کتاب را در برنامه های خود داشته باشید. مهم تر از مطالعه کتاب، عمل کردن به آن است. سعی کنید شب ها کمی زودتر به خواب بروید، تا صبح بتوانید زودتر بدار شده و روتین صبح گاهی خود را اجرا کنید. اگر خسته هستید و این خستگی شما به خاطر بیماری، کمبود ویتامین و یا مورد مشابه نیست، استراحت کنید و بخوابید. گاهی 15 دقیقه خوابیدن می تواند انرژی شما را به شدت برای ادامه فعالیت هایتان ارتقا دهد.

از دست ندهید :   طرز فکر صحیح برای رسیدن به هدف چیست؟

چرا بیدار شدن در صبح زود سخت است؟
چگونه صبح زود به راحتی بیدار شویم؟

ما ابتدا باید صبح زود بیدار شویم تا بعد بتوانیم کارهایی را انجام دهیم. بله نه تنها بیدار شدن از خواب در صبح، بلکه بیشتر کارهایی که باید برای موفقیت در زندگی انجام دهیم دشوار به نظر می آیند. من در مورد مساله دشوار بودن بیداری در صبح گاه به 2 دلیل اساسی رسیدم:

اولین دلیل می تواند این باشد که ما با خود دشمنی داریم. از عزت نفس پایینی برخورداریم و به همین دلیل در کارهای خود تخریب ایجاد می کنیم. اگر انسان با هرکسی دشمن باشد، قطعا برای موفق شدن به او کمکی نمی کند. اگر خیلی لطف کند کاری به کار او نخواهد داشت.
در مورد خودمان هم به هین صورت است. البته چون انسان خودش را بهتر می شناسد، بهتر می داند در چه جاهایی و چه کارهایی تخریب انجام هد که بیشترین ضربه را بخورد. ما با خود دشمنی های بسیار داریم. خوردن غذاهای مضر، ورزش نکردن و انجام ندادن کارهایی که برای سلامتمان مفید هستند و در عوض انجام کارهایی که به سلامتمان لطمه می زنند از نشانه های این دشمنی با خود است.

از دست ندهید :   با درمان اهمال کاری موفقیت را لمس کنید!

مورد دوم این است که شاید بیدار شدن از خواب در ذهن ما با رنج گره خورده است و طبیعت انسان به شکلی است که  از رنج ها فرار کرده به سمت خوشی ها می رود. این رنج می تواند از دست لذت تخت خواب گرم و نرم باشد! راهی که برای این مساله وجود دارد گره زدن بیداری با یک لذت و یا ادامه خواب با یک زنج بزرگ تر است.

به عنوان مثال می توانید برای بعد از بیداری خود یک صبحانه لذت بخش در نظر بگیرید یا کاری که دوست دارید را انجام دهید. مثلا اگر عاشق نقاشی هستید، می توانید بلافاصله بعد از بیداری شروع به نقاشی کنید. این از نوع لذت هایی است که می توانند بیشتر از لذت خوابیدن باشند، باعث شوند بیدار شوید و تخت خواب را رها کنید.

از دست ندهید :   قدرت تلقین مثبت در موفقیت

همچنین می توانید برای برگشتن به رخت خواب و ادامه خوابیدن بعد از زنگ ساعت جریمه تعیین کنید. پاره کردن یک اسکناس ده هزار تومانی می تواند برای احساس رنج، کافی باشد. اگر این کار را انجام دهید، قول می دهم آنقدر رنج بکشید که از فردا بر رنج بیدار شدن به راحتی غلبه کرده و مثل فنر از جا بلند شوید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 14 میانگین امتیاز: 3.1]

یک نظر در مورد «روتین صبح گاهی، راز موفقیت افراد نابغه!»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *