۴ گام طلایی شبکه سازی، اصل طلایی موفقیت!

شبکه سازی، اصل طلایی موفقیت!

رابرت کیوساکی می گوید باهوش ترین مردم به دنبال شبکه سازی هستند، در حالی که دیگران فقط به دنبال یک شغل هستند!

فهرست

شبکه سازی یعنی چه؟

شبکه سازی یعنی ایجاد ارتباطات موثر با افرادی که می توانند به هر طریقی ما را در رسیدن به اهدافمان کمک کنند. این اصل در رسیدن به موفقیت فوق العاده مهم و حیاتی است.

زمان ما در این دنیا محدود است. اختراع چرخ از ابتدا چندان کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد، آن هم وقتی کسانی قبل از ما آن را کشف کرده و می توانند در اختیارمان قرار دهند.

تصور کنید که می خواهید ملکی را بخرید و برای معامله به مقداری پول نیاز دارید. آیا دوستانی دارید که بتوانید رویشان حساب کنید و مقداری از آن ها قرض بگیرید؟ همین الان لیست شماره های ذخیره شده در تلفن همراهتان را بررسی کنید. فرض کنید می خواهید 5 میلیون تومان قرض بگیرید. روی چند نفر می توانید حسب کنید؟ با آن ها تماس بگیرید و ببینید که آیا این کار را برای شما انجام می دهند؟ یابیش از حد روی آن ها حساب کرده اید؟

هر چیزی قیمتی دارد

ارتباطاتتان را حفظ کنید و برای ارتباطات ارزشمندتان وقت بگذارید. هر چیز در این دنیا قیمتی دارد. یک ارتباط ارزشمند هم به همین شکل! پس قیمتش را بپردازید تا آن را ازدست ندهید.

شبکه سازی

شبکه سازی

در ترافیک و وقت های مرده می توانید با دوستان ارزشمند خود تماس بگیرید و حال و احوالی کنید. اینگونه وقت هایی که نیاز به کمکشان دارید به راحتی می توانید از آن ها درخواست کمک کنید و از اینکه فقط در مواقعی که کمک نیاز دارید با آن ها تماس می گیرید شرمنده نخواهید بود.

اگر در هر مرحله از زندگی خود به مساله ای برخورد کنید، ارتباطات خوب می تواند مشکلی که حل آن سال ها طول می کشد را با یک تلفن و در عرض چند دقیقه برطرف کند. علاوه بر این ها ارتباطات خوب و داشتن افراد باکیفیت در زندگی، کمک می کند تا تفکرات و نگرش ما نسبت به زندگی تغییر کند و در زندگی پیشرفت داشته باشیم.

از دست ندهید :   اول موفقیت یا اول خوشبختی؟

داشتن دوستانی که دنیای کوچکی دارند، مغز و ذهن ما را کوچک نگه می دارد و باعث می شود تا فکر کنیم دنیا همین است که ما می بینیم! اما دنیا این نیست! دنیا بسیار فراتر از این چیزهایی است که الان من و شما داریم . جمله جیم ران را به یاد داشته باشید: “شما میانگین 5 نفری هستید که بیشترین زمان را با آن ها میگذرانید.” به این 5 نفر که الان در نزدیکی تان هستند نگاه کنید. آیا از نظر مالی آرزو دارید شبیه آن ها باشید؟ از نظر روابط چطور؟ از نظر قدرت؟ جایگاه اجتماعی؟ وضعیت سلامتی؟ خوشبختی؟

به سمت انسان های موفق بروید. هرکاری که از دستتان برمی آید برای آن ها انجام دهید. فکر نکنید کاری نمی توانید انجام دهید. صداقت و درستکاری چیزهای گران قیمتی و کمیابی بوده و بسیاری از انسان های موفق امروزه به دنبال چنین افرادی هستند. انسان های واقعا موفق دوست دارند تا به من و شما کمک کنند. این انسان های ناموفق و شکست خورده هستند که موفقیت هایشان را از دیگران دریغ می کنند. از افراد موفق بپرسید: “من دوست دارم تا مثل شما موفق باشم، ممکن است به من کمک کنید؟” بسیاری از آن ها با کمال میل به شما کمک خواهند کرد. اما نه در قالب رابطه ای یک طرفه که فقط به نفع شماست و از آن ها سو استفاده می شود. در همین حدی که از دستتان بر می آید برای آن ها انجام دهید. صادق و روراست باشید. قطعا روز به روز با افراد موفق بیشتری ارتباطات مثبت خواهید گرفت و شما هم مانند آن ها موفق خواهید شد.

شبکه سازی و جادوی حضور

برای ساخت شبکه به دنبال جاهایی که افراد مورد نظر هستند بگردید و در آن مکان ها حضور یابید. هرچه بیشتر در مقابل چشمان افراد باشید بیشتر به شما اعتماد کرده و احتمال شبکه سازی بیشتر خواهد بود.

از دست ندهید :   5 راز موفقیت انسان های بزرگ مسلمان !

شبکه سازی و حضور

حضور و شبکه سازی

هرچه افراد مورد نظرتان را در رویدادها و جمع های کوچک تری ملاقات کنید، شانس ارتباط گرفتن و شبکه سازی افزایش خواهد یافت. فضاهای کوچک و جمع های خلوت نسبت به فضاهای شلوغ و رویدادهای بزرگ، فرصت مناسب تری برای شبکه سازی هستند.

تاثیر اولیه در شبکه سازی

شما هرگز شانس دوم برای گذاشتن اولین تاثیر در ذهن افراد ندارید. انسان ها در نگاه اول با دیدن ظاهر شما برداشتی در ذهن خود شکل داده و سپس با رفتارهای شما شروع به توجیه آن برداشت می کنند.

اگر ظاهر نامناسبی داشته باشید، آن ها در نگاه اول از شما تصویر نامناسبی در ذهن خود می سازند و از این به بعد رفتارهای شما را به شکل نا مناسبی تفسیر می کنند.

در کسب و کار و ملاقات های حضوری بسیار مهم است که ظاهر خود را حفظ کنید. لباس های مرتب و شیک، تلفن همراه شیک و به روز، سوئیچ خودرو و … همگی در تاثیر اولیه بسیار مهم هستند و می توانند قراردادهای خوبی را برای شما ببندند.

در ارتباطات تلفنی، صدای شما تاثیر اولیه را خواهد گذاشت. پس به عنوان یک بیزنس من مهم است که روی تن صدای خود کار کنید. هرچه صدای دلنشین تری داشته باشید، در ذهن مخاطب فرد قابل اعتماد تر و دوست داشتنی تری به نظر خواهید رسید.

اگر تاثیر اولیه مناسبی به جا نگذارید، باید مدت ها تلاش کنید تا آن تصویر، رفته رفته در ذهن افراد تغییر کند.

آداب معاشرت در شبکه سازی

آداب معاشرت در برخورد با اشخاصی که از سطح اجتماعی بالایی برخوردار هستند مهم است. در ادامه به چند نکته کوتاه در این مورد اشاره می کنم:

 • سعی کنید به موقع به قرار خود برسید. دیر رسیدن – حتی اگر از قبل اعلام کنید که دیر خواهید رسید- صورت قشنگی ندارد.
 • در خوردن کمی نجابت به خرج دهید. هرگز بدون اجازه میزبان سروقت یخچال و خوردنی های دیگر نروید.
 • تلفن همراه خود را در جلسه یا سر میز شام خاموش کنید و کاملا در لحظه حضور داشته باشید.
 • هرگز اس ام اس بازی نکنید. مخصوصا زمانی که فرد مقابل در حال صحبت با شماست.
 • اگر با دوستان خود در رویدادی شرکت کرده اید شروع به گرفتن فیلم با تلفن همراهتان نکنید. از لحظه لذت ببرید.
 • هرگر به کسی قبل از اینکه خودش درخواست کند کتاب یا چیز دیگری قرض ندهید. با این کار آن ها را مجبور به استفاده از آن خواهید کرد. در حالی که شاید گرفتار و پر مشغله باشند.
از دست ندهید :   ۲۱ روش انضباط شخصی برای دستیابی به هدف – قسمت سوم

4 گام کلیدی برای شبکه سازی

 1. باور کنید که می توانید
  باور کنید که ارزش هایی دارید و دوست داشتنی هستید. همینطور باور کنید که افراد واقعا موفق دوست دارند به دیگران کمک کنند که به اهدافشان برسند.
 2. به محل های احتمالی بروید
  فردی که به دنبالش هستید را احتمالا در کجا می توان دید؟
 3. ارزش ایجاد کنید
  فکر کنید که شما چه خدمتی می توانید برای آن ها انجام دهید و با همین شروع کنید. اگر ارزش ارایه کنید، انسان با ارزشی خواهید بود.
 4. رابطه را حفظ کنید
  بعد از این فقط کافی است تا رابطه ای که ایجاد شده را به صورت دوطرفه حفظ کنید تا هیچ یک از طرفین احساس نکند از او سو استفاده می شود.
  نیازی نیست کارهای بزرگ انجام دهید، هدیه دادن یک کتاب ارزشمند می تواند شما را به یاد ماندنی و ارزشمند کند!

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 5 میانگین امتیاز: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *