۴ گام طلایی شبکه سازی، اصل طلایی موفقیت!

شبکه سازی، اصل طلایی موفقیت!

رابرت کیوساکی می گوید باهوش ترین مردم به دنبال شبکه ها و ساخت شبکه است، در حالی که دیگران فقط به دنبال یک شغل هستند!
شبکه سازی یعنی چه؟ یعنی ایجاد ارتباطات موثر با افرادی که می توانند به هر طریقی ما را در رسیدن به اهدافمان کمک کنند. این اصل در رسیدن به موفقیت فوق العاده و فوق العاده مهم و حیاتی است. زمان ما در این دنیا محدود است. اختراع چرخ از ابتدا چندان کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد، آن هم وقتی کسانی قبل از ما آن را کشف کرده و می توانند در اختیارمان قرار دهند.

تصور کنید که می خواهید ملکی را بخرید و برای معامله به مقداری پول نیاز دارید. آیا دوستانی دارید که بتوانید رویشان حساب کنید و مقداری از آن ها قرض بگیرید؟ همین الان لیست شماره های ذخیره شده در تلفن همراهتان را بررسی کنید. فرض کنید می خواهید 5 میلیون تومان قرض بگیرید. روی چند نفر می توانید حسب کنید؟ با آن ها تماس بگیرید و ببینید که آیا این کار را برای شما انجام می دهند؟ و یا این شما هستید که زیاد از حد روی آن ها حساب کرده اید؟

هر چیزی قیمتی دارد

ارتباطاتتان را حفظ کنید و برای ارتباطات ارزشمندتان وقت بگذارید. هر چیز در این دنیا قیمتی دارد. یک ارتباط ارزشمند هم به همین شکل! پس قیمتش را بپردازید تا آن را ازدست ندهید. در ترافیک و وقت های مرده می توانید با دوستان ارزشمند خود تماس بگیرید و حال و احوالی کنید. اینگونه وقت هایی که نیاز به کمکشان دارید به راحتی می توانید از آن ها درخواست کمک کنید و از اینکه فقط در مواقعی که کمک نیاز دارید با آن ها تماس می گیرید شرمنده نخواهید بود.

از دست ندهید :   آیا تغییر دنیای اطرافمان به علت تغییر ذهن ماست؟

اگر در هر مرحله از زندگی خود به مساله ای برخورد کنید، ارتباطات خوب می تواند مشکلی که حل آن سال ها طول می کشد را با یک تلفن و در عرض چند دقیقه برطرف کند. علاوه بر این ها ارتباطات خوب و داشتن افراد باکیفیت در زندگی، کمک می کند تا تفکرات و نگرش ما نسبت به زندگی تغییر کند و در زندگی پیشرفت داشته باشیم.

داشتن دوستانی که دنیای کوچکی دارند، مغز و ذهن ما را کوچک نگه می دارد و باعث می شود تا فکر کنیم دنیا همین است که ما می بینیم! اما دنیا این نیست! دنیا بسیار فراتر از این چیزهایی است که الان من و شما داریم . جمله جیم ران را به یاد داشته باشید: “شما میانگین 5 نفری هستید که بیشترین زمان را با آن ها میگذرانید.” به این 5 نفر که الان در نزدیکی تان هستند نگاه کنید. آیا از نظر مالی آرزو دارید شبیه آن ها باشید؟ از نظر روابط چطور؟ از نظر قدرت؟ جایگاه اجتماعی؟ وضعیت سلامتی؟ خوشبختی؟

از دست ندهید :   جملاتی درباره موفقیت و هدف

به سمت انسان های موفق بروید. هرکاری که از دستتان برمی آید برای آن ها انجام دهید. فکر نکنید کاری نمی توانید انجام دهید. صداقت و درستکاری چیزهای گران قیمتی و کمیابی بوده و بسیاری از انسان های موفق امروزه به دنبال چنین افرادی هستند. انسان های واقعا موفق دوست دارند تا به من و شما کمک کنند. این انسان های ناموفق و شکست خورده هستند که موفقیت هایشان را از دیگران دریغ می کنند. از افراد موفق بپرسید: “من دوست دارم تا مثل شما موفق باشم، ممکن است به من کمک کنید؟” بسیاری از آن ها با کمال میل به شما کمک خواهند کرد. اما نه در قالب رابطه ای یک طرفه که فقط به نفع شماست و از آن ها سو استفاده می شود. در همین حدی که از دستتان بر می آید برای آن ها انجام دهید. صادق و روراست باشید. قطعا روز به روز با افراد موفق بیشتری ارتباطات مثبت خواهید گرفت و شما هم مانند آن ها موفق خواهید شد.

4 گام کلیدی برای شبکه سازی

 1. باور کنید که می توانید
  باور کنید که ارزش هایی دارید و دوست داشتنی هستید. همینطور باور کنید که افراد واقعا موفق دوست دارند به دیگران کمک کنند که به اهدافشان برسند.
 2. به محل های احتمالی بروید
  فردی که به دنبالش هستید را احتمالا در کجا می توان دید؟
 3. ارزش ایجاد کنید
  فکر کنید که شما چه خدمتی می توانید برای آن ها انجام دهید و با همین شروع کنید. اگر ارزش ارایه کنید، انسان با ارزشی خواهید بود.
 4. رابطه را حفظ کنید
  بعد از این فقط کافی است تا رابطه ای که ایجاد شده را به صورت دوطرفه حفظ کنید تا هیچ یک از طرفین احساس نکند از او سو استفاده می شود.
  نیازی نیست کارهای بزرگ انجام دهید، هدیه دادن یک کتاب ارزشمند می تواند شما را به یاد ماندنی و ارزشمند کند!
از دست ندهید :   باور های غلط، قاتل موفقیت ها و استعداد ها هستند!

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 1 میانگین امتیاز: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *