با درمان اهمال کاری موفقیت را لمس کنید!

با درمان اهمال کاری موفقیت را لمس کنید!

اهمال کاری را شاید بتوان مادر تمام ناکامی ها نامید. تقریبا همه ما می دانیم که چه کاری درست است و به موفقیت ما کمک می کند، اما بسیار انجام دادن این کارها را به تعویق می اندازیم. مشکل کجاست؟

2 مورد هستند که دامن به این مساله می زنند و باعث می شوند تا ما کارهایی که به نفعمان است را انجام ندهیم.

1- دشمنی با خود

ریشه گرفته از تصویر ذهی ما نسبت به خودمان است. ما در مورد خود چه احساسی داریم؟ چقدر خود را دوست داریم و به خود احترام می گذاریم؟ بهترین دوست انسان می تواند خودش باشد و بدترین دشمن انسان نیز به همین شکل می تواند خود او باشد. ریشه این دشمنی با خود را می توان در عزت نفس پایین جستجو کرد. اگر ما با خود دشمن باشیم و خود را دوست نداشته باشیم هر کاری می کنیم تا خود را بیشتر آزار دهیم و بیشتر ثابت کنیم که دوست داشتنی نیستیم. یکی از بهترین راه ها برای تغییر این تصویر ذهنی، تکرار و لقین است. تکرار جملات تاکیدی مثبت می تواند مفید واقع شود. عبارات تاکیدی ماننند: “من خودم را دوست دارم” و “من دوست داشتنی هستم” جملات اساسی برای تغییرات مثبت و ارزشمند هستند.

از دست ندهید :   چرا خنده بر هر درد بی درمان دواست؟

2- اهرم رنج و لذت

برای آشایی با این اهرم پیشنهاد می کنم مقاله اهرم رنج و لذت را مطالعه کنید. اگر انجام کاری را به تعویق می اندازید، ممکن است در ذهن شما انجام آن با یک رنج همراه باشد و به دلیل دوری از رنج، شما تمایلی به انجام آن ندارید. مراحل زیر به شما کمک می کند تا از این چرخه خارج شوید.

  1. بنویسید چه کاری باید انجام بدهید که مدت هاست به تعویق انداختید.
  2. در زیر آن ها پاسخ سوالات زیر را بنویسید:
    چرا هیچ اقدامی نمی کنم؟
    در گذشته چه رنجی را به این اقدام گره زده ام؟
  3. با خودتان صادق باشید، اگر دارید فکر می کنید که من هیچ رنجی را به این کارها ارتباط نداده ام، کمی بیشتر فکر کنید. شاید رنج خیلی ساده ای مثل جا دادن این کار در برنامه شلوغتان باشد.
  4. تمام هزینه ای که اگر تغییر نکنید، باید بپردازید را بنویسید. با احساس بنویسید. بنویسید چه احساسی خواهید داشت. به یاد داشته باشید آنچه ما را راه می اندازد احساسات ماست.
  5. قدم نهایی این است که تمام لذت هایی که با این تغییر همین الان به دست می آورید را بنویسید. لیست عظیمی بنویسید که احساساتان را به طرز عجیبی درگیر کند.
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 5 میانگین امتیاز: 4.2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *