هویت شخصی و نمود آن در زبان بدن

هویت شخصی و نمود آن در زبان بدن

هویت شخصی

تعریف درونی شما از هویت شخصی تان در زبان بدنتان، خواه آگاهانه و خواه ناخودآگاه نمود می یابد و به نحوی خصیصه درونی شما می شود.

برای مثال، فرض کنیم هویت شخصی تان درباره ورزشکار بودن شماست. شما خود را ورزشکار می دانید و از فعالیت های ورزشی لذت می برید، بنابراین، این ارکان در زبان بدنتان پدیدار می شوند. ممکن است بسیاری از اوقات در حال انبساط و انقباض ماهیچه های خود باشید یا زمانی که تلویزیون در مورد رویدادی ورزشی صحبت می کند به آن توجه کنید، شاید متکبرانه و مغرور قدم بردارید یا گاهی اوقات تا محل پارک ماشینتان آهسته بدوید. زمانی که به افراد ورزشکار می رسید احتمالا رفتارهای غیرکلامی تان را شبیه به آنها می کنید، گویا همه شما در حال فرستادن پیامی هستید که درباره هویت شخصی تان به عنوان ورزشکار سخن می گوید.

هویت شخصی

هویت شخصی

مورد دیگری که هویت شخصی بر روی زبان بدن اثر می گذارد، مثال گردن‏ کلفت مدرسه است! این شخص در اعماق درونش به نحوی احساس عدم اطمینان دارد، بنابراین برای پوشاندن این احساس و جلوگیری از برملا شدن آن، هویت شخصی قلدر و تهاجمی را انتخاب می کند. شما رفتارهای غالب و تلاش برای بالا بردن منزلت اجتماعی به علاوه نشانه های غیرکلامی همراه با آن را در این شخص می توانید مشاهده کنید. این شخص برای جلوگیری از این که دیگران بتوانند به ترس های درونی اش پی ببرند، هویت قلدرمآبانه خود را از آدمی قلچماق گرفته و آن را از طریق بدن خود نشان می دهد.

از دست ندهید :   زبان بدن و ارتباط غیر کلامی مربوط به بچه های یازده ، دوازده ساله

به خاطر داشته باشید زبان بدنتان دائماً در حال فرستادن اطلاعاتی راجع به طرز تفکر، احساسات، افکار، عواطف و دیگر چیزهای مربوط به شماست. در طول زندگی خود ممکن است بسته به موقعیت ها و شرایطی که با آن مواجه می شوید تمام این مقوله هایی را که در این فصل درباره شان بحث کردیم تجربه کنید. وقتی در مورد زبان بدن خودآگاهی داشته باشید، به سادگی انتخاب های آگاهانه ای را در مورد حفظ، تغییر یا رهاکردن رفتارهای غیرکلامی تان انجام می دهید تا بتوانید هرآنچه را که می خواهید به دست آورید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 5 میانگین امتیاز: 1.8]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *