مثبت اندیشی و موفقیت ؛ چگونه مثبت اندیشی باعث موفقیت می شود؟

مثبت اندیشی و موفقیت

مثبت و اندیشی و موفقیت یکی از دوستانم

یکی از دوستانم معتقد است غده ای که در مغزش هورمون اسرتس را تولید می کند، ازکار  افتاده! اصلا در هیچ شرایطی دچار استرس و نگرانی نمی شود و همیشه نگرش مثبتی نسبت به مسایل دارد. بدترین اتفاقات زندگیت را که برایش تعریف کنی، بهترین تفسیرها و پیامد ها را می تواند برایت در مورد آن اتفاق بازگو کند! و اصلا می تواند در انتها بدهکارت کند که اتفاق به این خوبی در زندگیت افتاده و آن وقت تو داری غر میزنی؟!!

مثبت اندیشی و کمک به گذر از مشکلات

تا دو سه سال پیش (قبل از سال 93) کسب و کار فوق العاده ای داشت و به قول گفتنی بیا و برویی. در آن زمان خیلی خوش اخلاق بود و به سختی می شد عصبانیتش را دید. فکر می کردم شاید چون اوضاع خوب است و مساله خاصی ندارد همیشه خوشجال است! اما وقتی ورشکست شد هم من اخم روی صورت او ندیدم!

از دست ندهید :   2 راز موفقیت یک فرد موفق چیست؟

جالب اینکه در بین آن همه سختی و گرفتاری و چک و طلبکار و بدهی، شریکش هم سر او کلاه گذاشت و بدهی سنگینی را به گردنش انداخت و زندانی هم شد! در آن روزها کمی اخم داشت اما شاید فقط چند روز بود!

بعد از آن دوباره به حالت عادی برگشت. پروزه ای که در دوران ورشکستگی استارت زده بود را به جلو برد، آن هم به تنهایی و با حد اقل امکانات! دقت کنید دوستان، در دوران ورشکستگی ایشان پروژه جدید استارت زده بودند. (ما اگر هزار تومان پولمان را بخورند تا 1 هفته حوصله نداریم!)

ایشان پروژه ای را استارت زده بودند که خِبرگان این کار همه می گفتند که محال است بتوانی در آن به سود برسی. ایشان حتی اطلاعات بسیار کمی در مورد این کسب و کار جدید داشتند! کار به جایی رسید که بعد از مدتی افرادی که در این کسب و کار بودند برای مشاوره به ایشان مراجعه می کردند!

از دست ندهید :   جملات انرژی دهنده مثبت برای صبح

امروز که خبر کسب سود ماهانه بیشتر از 50 هزار دلاری از همان کسب و کار را به من دادند، دوباره ایمانم به نیروی مثبت اندیشی، سرسختی و تلاش چند برابر رشد!

زندگی بالا و پایین های خودش را دارد. من معتقد نیستم که افراد مثبت اندیش با سختی مواجه نخواهند شد. باور کردن این جرف به نظر من ساده انگاری است. اما یقینا افراد مثبت اندیش بسیار سریعتز از دیگران از مراحل سخت زندگی عبور می کنند و بسیار راحت تر به موفقیت می رسند.

من خودم هرگز دوران سختی که او پشت سر گذاشت را فراموش نخواهم کرد. با اینکه من در هیچ یک از مراحل جای او نبودم بسیار به نظرم کلاه برداری شریک و رفتن به زندان -آن هم به ناحق- ریختن آبرو در خانواده و … غیر قابل تحمل و سخت به نظر می رسید، اما او توانست از این آزمون زندگی هم جان سالم به در ببرد و قطعا امروز لیاقت این درآمد را دارد. درآمد شیرینی که هر روز بیشتر و بیشتر می شود!

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 3 میانگین امتیاز: 4]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *