۶ گام عملی برای آرامش و زندگی در زمان حال با استفاده از ان ال پی ( NLP )

زندگی در زمان حال

در زندگی پر تنش و پرمشغله مدرن امروزی  که همه در جستجوی آرامش هستند، چالش بسیار بزرگی وجود دارد. من نام آن چالش را “زندگی در حال” مینامم. شاید بپرسید که منظورم از زندگی در لحظه چیست؟
هنگامی که سر میز صبحانه به جای فکر کردن به خانواده و لذت بردن از صبحانه ای که دور هم صرف میکنید به فکر محل کارتان و یا قراری که چند ساعت دیگر دارید هستید، شما به جز آرامش چیز بزرگ دیگری را نیز از دست میدهید.
به همین صورت در محل کار و هنگام کار کردن به فکر صرف ناهار و هنگام صرف ناهار به فکر بازگشت به منزل هستید و اینگونه است که لحظات را متوجه نمیشوید و همواره با یک اختلاف چند ساعتی از لحظه ها در حال سپری کردن این عمر گران بها هستید.

 

گام اول: با یک قدم کوچک شروع کنید

در ابتدا از 3 دقیقه شروع کنید، نیاز نیست زمان زیادی صرف کنید. با آرامش در جایی قرار بگیرید و زیبا ترین تصویر از زمان حال را در ذهن خود مرور کنید. مثلا چیزهای زیبا که هم اکنون دارید ( تصویر مربوط به گذشته یا آینده نباشد).
به عنوان یک رفتار جدید میتوانید از امروز در حالی که مسیر خانه تا محل کار را طی میکنید، تلفن همراهتان را در جیبتان قرار داده و با آن به هیچ عنوان صحبت نکنید. سعی کنید زیبایی های مسیر را دقیق ببینید.

از دست ندهید :   وقتی کار های زیادی داریم راه حل چیست؟ (قسمت اول)

 

گام های عملی زندگی در زمان حال با استفاده از ان ال پی ( NLP )

گام های عملی زندگی در زمان حال با استفاده از ان ال پی ( NLP )

 

گام دوم: جزییات فرایندهایی که تا به امروز به صورت روتین انجام میدادید را بازنمایی کنید.

مثلا وقتی مسواک میزنید، تصویر مسواک زدن را در ذهن خود ببینید. زیبایی دندان ها، صدای قشنگ حرکت مسواک بر روی دندان ها ، بوی خوش خمیر دندان و …

 

گام سوم: وقتی ذهن شما دچار شگفتی یا آشفتگی میشود به آن جهت دهی کنید.

برای همه ذهن ها لحظاتی رخ میدهد که با توجه به ورودی هایی که برای آنها اتفاق می افتد دچار شگفتی یا آشفتگی میشود. بی تفاوت نباشید و بلافاصله جهت دهی زیبا و هدفمند برای آن تعیین کنید.

از دست ندهید :   قانون طلایی تغییر عادت چیست؟

 

گام چهارم: از علایم یاد آوری کننده استفاده کنید.

در شرایط اشتغال روزانه ممکن است موضوع را فراموش کنید و فرآیندهای گذشته محور یا نگرانی های آینده نگر ذهن شما را مشغول کند و شما هدف زندگی در حال و دیدن زیبایی را فراموش کرده باشید. از یک علامت یادآوری کننده استفاده کنید.

 

6 گام عملی برای زندگی در زمان حال با استفاده از ان ال پی ( NLP )

6 گام عملی برای زندگی در زمان حال با استفاده از ان ال پی ( NLP )

گام پنجم: در عادات و فرآیندهای روزانه خود تغییر ایجاد کنید.

تغییر در فرآیند های روزانه سنسورهای حسی را فعال میکند. مثلا اگر همیشه از یک مسیر به محل کار خود بروید بعد از مدتی گیرنده های حسی نسبت به محیط آن مسیر بی تفاوت میشود. درصورت جایگزین سازی مسیر، گیرنده های حسی تشدید خواهند شد.

از دست ندهید :   با ضمیر ناخودآگاه و اندیشه خلاق آشنا شوید

 

گام ششم: زمان هایی را برای پرداختن به مدیریت و پرداختن به ذهن در آرامش لحاظ کنید

تکنیک آرامش بخشی، یکی از تکنیک های فوق العاده برای سلامت ذهن و مغز انسان است. آرامش و مرور وضعیت های لذت بخش در ذهن بسیار برای آموزش ذهن به منظور زندگی در حال موثر است. حداقل در روز چند دقیقه را برای این فعالیت اختصاص دهید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 1 میانگین امتیاز: 2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *