۴ راز موفقیت افرادی که بسیار موفق هستند

4 راز موفقیت افرادی که بسیار موفق هستند

راز موفقیت

همه عاشق رمز و راز هستند. چرا؟ چون همه ما دوست داریم درون گرا باشیم، همه ما وقتی که چیزی را فقط خودمان میدانیم و نه هیچ کس دیگر احساس خوبی داریم. اما  راز ها در موفقیت یک کسب و کارنقش مهم تری دارند.
آیا میخواهید بدانید راز موفقیت چیست؟
خوب، تنها یک راز وجود ندارد. اما به این جمله خوب فکر کنید: “موفقیت، کاربرد غیر معمول دانسته های معمولی است.”
به عبارت دیگر در موفقیت یادگیری چیزهای خیلی زیاد و جدید اهمیتی ندارد. آنچه مهم است عمل کردن به آن چیز هایست که ما از قبل می دانیم.

در ادامه 4 مورد از زارهایی که خیلی هم مخفی نیستند در مورد افراد موفق آورده شده:

1- آنها چشم انداز دارند

رهبری؛ توانایی تبدیل چشم انداز به واقعیت است. این به معنای این است که موفقیت با پاسخ دادن به یک سوال بنیادی آغاز میشود: “من واقعا چه چیزی میخواهم؟”

یک رهبر تصویر واضحی از کاری که می خواهد انجام دهد دارد. نکته اصلی واضح بودن است و وضوح یعنی نوشتن آنها روی کاغذ.

طبق آمار دو تا از نکات قابل توجهی که افراد ثروتمند را از دیگران جدا می کند این است که 81 درصد از آنها لیستی برای انجام کارهایشان دارند و 80 درصد بر روی تمام کردن یک هدف مشخص تمرکز کرده اند.

از دست ندهید :   ایده های کسب و کار کوچک ؛ ۱۳ ایده ناب کسب و کار

2- آنها صادقند

افراد موفق حقیقت را می گویند. در دنیایی که فشار رقابت برای خیلی خوب به نظر رسیدن، خوب عمل کردن، سود کردن و برنده شدن هر روز بیشتر می شود صداقت کالای کمیابی است و هنوز هم صداقت موفقیت آمیز است.

بر اساس تحقیقات کمپانی هایی که در گزارش عملکرد سالانه اشان به شکست های درونی و قابل کنترلشان اشاره می کنند، در سال بعد قیمت سهام بالاتری نسبت به کمپانی هایی که به عوامل بیرونی و غیر قابل کنترل اشاره می کنند داشته اند.

به عبارتی مسوولیت پذیری در قبال اشتباهاتمان و اعتراف کردن زمانی که حق با ما نیست نه تنها هوشمندانه است، بلکه از نظر اقتصادی نیز بسیار مفید است.

3- آنها تشکر می کند

بدون شکر گزاری شما متوجه داشته های خوبتان در زندگی نخواهید شد و احتمالا دیدتان به زندگی منفی خواهد شد. اگر برای چیز هایی که اکننون دارید متشکر نباشید، شما احتمالا انگیزه کمتری برای رفتن به دنبال چیز های خوب بیشتر خواهید داشت.

ما تمایل داریم به شکر گزاری به عنوان یک احساس ناخودآکاه نگاه کنیم. چیزی که در زمان موفقیت و پیروزی به ما دست می دهد. در حقیقت شکر گزاری چیزی است که ما آن را گسترش می دهیم و درست مثل بقیه راز هایی که در این مقاله هستند، شکر گزاری چیزی است که ما انتخاب می کنیم، چیزی است که ما با چشمان باز و با قصد قبلی به طور مصمم تصمیم میگیریم تا آن را تحربه کنیم.

از دست ندهید :   چگونه مانند لیزر موانع موفقیت را از بین ببریم؟

چگونه؟ با گشتن مشتاقانه به دنبال چیزهایی که برایشان متشکر هستیم و اینکه خیلی ساده بگوییم “متشکرم”.

وقتی ما به دنبال دلیلی برای شکرگزار بودن می گردیم، وقتی ما عمدا توجهمان را به این سمت جلب می کنیم، آن دلایل را پیدا می کنیم. از همه مهمتر وقتی توجهمان را به این سمت جلب می کنیم در همه زمینه های زندگیمان چه روابطمان و چه کسب و کارمان آن ها را بیشتر خواهیم یافت.

4- آنها تطابق پذیرند

موفقیت اجتناب از شکست خوردن نیست. بلکه یاد گرفتن از شکست هاست.

جمله معروف توماس ادیسون در مورد اختراع لامپ را به یاد داشته باشید: “من شکست نخوردم، من 10،000 را ه پیدا کردم که کار نمی کردند”

نکته در واقع توسعه چیزی است که اریک رایز در کتاب یک استارت آپ ناب آن را “آموزش معتبر” نامیده است. آموزش معتبر راهی برای مخفی کردن شکست ها نیست. او می گوید این پادزهر اصلی برای یک مشکل مرگ آور است: اجرای موفقیت آمیز طرحی که به هیچ دردی نمی خورد.

از نظر رایز این پادزهر به یک مهارت منتهی می شود: قابلیت تطابق. چیزی که داستان های موفقیت را از شکست جدا می کند این است که افراد موفق آینده نگری دارند. قابلیت و ابزاری برای پی بردن به اینکه کدام بخش از برنامه ریزی آن ها خوب بوده و کدام بخش نه و بر این اساس استراتژی شان را تطبیق می دهند.

از دست ندهید :   ثروتمندان با ترس چه رابطه ای دارند؟

به این معنا که مردم فوق العاده موفق به جای مخفی کردن شکست ها  از آن ها طوری در زندگیشان استفاده می کنند که شکست را از یک پایان تلخ به یک درس بزرگ تبدیل می کنند.

همه ما عاشق راز های خوب هستیم، اما در مورد موفقیت، راز های زیادی وجود ندارند.
از چیز های کوچک شروع کنید، اما همین امروز شروع کنید. یکی از این 4 راز موفقیت را بردارید و در زندگی و کسب و کارتان به کار ببندید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 4 میانگین امتیاز: 3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *