زبان بدن و نشانه های غیر کلامی اعتماد به نفس

زبان بدن و نشانه های غیر کلامی اعتماد به نفس

اعتماد به نفس

زبان بدن اعتماد به نفس، تقریباً به سادگی قابل مشاهده و یکی از آسان ترین رفتارهای غیرکلامی است که می توان آن را تقلید کرد. مثلاً وقتی واقعاً به خودتان مطمئن نیستید می توانید ادای کسانی را درآورید که کاملاً به خودشان اطمینان دارند. فقط کافی است هنگام راه رفتن به آرامی قدم بردارید و با برداشتن گام های بلند و یکنواخت در طول مسیرتان، تردید و مکث را کنار بگذارید. بدنتان را کاملاً صاف نگه دارید، شانه هایتان را عقب بدهید، سرتان را بالا نگهدارید و فقط جلوتان را نگاه کنید، همچنین دستانتان ثابت و صدایتان کاملاً آرام و متین باشد.

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس

آخرین باری که در مورد چیزی احساس اطمینان و اعتماد به نفس داشته اید را به یاد آورید، شاید عملکرد یا دانشتان هنگام امتحان کلاسی مثال خوبی باشد. چه نوع زبان بدنی را از خود بروز داده اید؟ اگر مطمئن نیستید از کسی که شما را در آن موقعیت دیده است سؤال کنید تا درباره عملکرد شما اینکه چگونه به نظر می رسیدید توضیح دهد. در بعضی موارد آن شخص ممکن است بگوید که شما اصلاً مطمئن عمل نکرده اید.

از دست ندهید :   قدرت ارتباط چشمی در زبان بدن

بنابراین باید در مورد عدم هماهنگی بین افکار درونتان و رفتارهای غیرکلامی تان بیشتر تأمل کنید. شما به راحتی می توانید احساس اطمینان را وانمود کنید، حتی ممکن است در دوره ای از زندگی همین کار را کرده باشید. مثلاً درباره اولین روزی که سر کار رفتید فکر کنید. شما ترسیده بودید، هیجان زده، عصبی و مضطرب بودید. اما از آنجا که می خواستید بهترین تأثیر را روی بقیه بگذارید آگاهانه بدنتان را صاف نگه داشته، سرتان را بالا گرفته و به آرامی در راهرو قدم می‏زدید.

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس

یک راه برای افزایش اعتماد به نفس

آیا این عبارت را تاکنون شنیده اید «آن قدر وانمود کن تا به آن دست یابی»؟ این بدان معناست که بایستی رفتارهایی که احساس اطمینان را در شما به وجود می آورند بشناسید و آنها را به مدت کافی انجام دهید تا واقعاً احساس اطمینان در شما به وجود آید. برنامه های آموزش فروش اغلب از این فنون استفاده می کنند و به فروشندگان می آموزند هنگام تعامل با مشتری طوری رفتار کنند که انگار محصول یا خدمات آنها بهترین راه حل ممکن برای مرتفع کردن نیاز مشتری است، خواه این اطمینان ضمانت داشته باشد خواه نداشته باشد. وقتی آنها با اطمینان و اعتماد به نفس رفتار کنند مشتری به آنها اعتماد کرده و تشویق به خرید شود و این تنها راه فروش محصول است.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 3 میانگین امتیاز: 2.3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *