چگونه تمام مشکلات را حل کنیم تا موفق تر باشیم؟

حل مشکل و موفقیت

حل مشکلات و مساله ها مهارتی است که بیشتر انسان های فوق العاده موفق از آن بهره مند هستند. در هر مرحله ای از کار یا زندگی شما مشکلاتی دارید که با پیدا کردن راه حل برای آنها قوی تر و ماهرتر شده و می توانید به مرحله ای بالاتر از زندگی یا کسب و کارتان قدم بگذارید.
در واقع هر کس توانایی حل مشکلات دشوار تر و سخت تر را داشته باشد، انسان بزرگ تر و موفق تری خواهد بود. در ادامه راه هایی خارق العاده برای حل مشکلات در زندگی آورده شده اند، که تنها با کمک یکی از آن ها می توان تغییرات عظیمی ایجاد کرد.

هر مشکلی راه حلی دارد

همیشه هر مشکلی با راه حلش ایجاد می شود. امکان ندارد مشکلی در دنیا وجود داشته باشد اما راه حلی نداشته باشد. این بستگی به همت و اراده و خواست هر کس دارد که با مشکلاتش چگونه دست و پنجه نرم کند. بیشتر مشکلات پیچیده راه حل های بسیار ساده ای دارند، طوری که متعجب می شوید! شک نکنید روی هر مشکلی متمرکز شوید، آن را حل خواهید کرد.

به خود تلقین کنید

من راه حل هر مشکلی را در هر حالی پیدا خواهم کرد! مرتب این جمله را تکرار کنید تا جزو باورهای شما در ضمیر ناخودآگاهتان قرار گیرد. ایجاد این باور شما را برای موفقیت از جا بلند خواهد کرد. این جمله، یعنی هیچ راهی نیست، من باید موفق شوم و موفق هم خواهم شد. برای موفقیت یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت.

از دست ندهید :   هویت شخصی و نمود آن در زبان بدن

در زمان کوتاه ایده بدهید

برای حل مشکل خود یک قلم و کاغذ آماده کنید و در زمان کوتاه سعی کنید 100 راه حل برای آن بنویسید. ایرادی ندارد اگر در ابتدا ایده های شما خنده دار به نظر برسند. معمولا 2 تا 3 ایده اول را به راحتی خواهید نوشت، اما چالش از این به بعد آغاز می شود. این ایده ها را جدی بگیرید. اگر شما 1000 ایده داشته باشید، 100 تا از آن ها قابل فکر هستند، 10 تا از این ایده ها فوق العاده پول سازند و یکی از آن ها متحول کننده خواهد بود.

مشورت کنید

برای حل مشکل خود نظرات چند نفر دیگر را هم جویا شوید. لازم نیست همه آن ها صاحب نظر باشند یا در آن زمینه به موفقیت هایی رسیده باشند. بررسی یک مشکل از چند دیدگاه مختلف، ذهن شما را برای راه حل های تازه باز خواهد کرد. اما در نهایت با بررسی همه جوانب و کنار هم چیدن نقطه نظرات خودتان به جمع بندی برسید و اقدام کنید. وقتی که تصمیم گرفتید، دیگر تردیدی نکنید.

از دست ندهید :   راز موفقیت افراد موفق در چیست ؟

وررش کنید

تحرک باعث گردش خون بیشتر در مغز، افزایش خلاقیت و بهبود کارکرد مغز می شود. مغز انسان تکامل پیدا کرده است تا او بتواند حرکات پیچیده تری انجام دهد. انسان مهارتش در آب، یک هزارم ماهی هم نیست، اما به واسطه مغزش بر همه ماهی ها تسلط دارد. اگر می خواهید خلاق باشید مدام در جنب و جوش باشید و یک جا ننشینید.

کم غذا بخورید

سیری، مغز انسان را از هوشیاری خارج می کند. درحالت سیری کامل، چون بدن به طور غریزی احساس خطری از بابت زنده بودن ندارد، هوشیاری کاهش یافته و در حالت آماده به کار قرار می گیرد. همیشه کمی معده خود را خالی نگه دارید تا مغزتان در حالت هوشیاری باقی بماند.

از این مهم تر، سیری باعث کاهش طول عمر می شود. سبک خوردن راز سلامتی، طول عمر، خلاقیت و بهره وری است. شما تمام افراد موفق موفق جهان در هر رشته ای را بررسی کنید، خواهید دید که اندام متناسبی دارند.

سوال کنید

انسان های موفق، سوالات خوبی از خودشان می پرسند. آنتونی رابینز می گوید انسان های موفق سوالات بهتری از خودشان می پرسند و در نتیجه پاسخ های بهتری نیز میگیرند.

از دست ندهید :   عوامل موفقیت افراد موفق چیست؟

مشکل درآمد دارید؟ از خودتان سوال کنید:

  • چطور درآمدم را 2 برابر کنم؟
  • چطور مشتری های بیشتری داشته باشم؟
  • چطور فروشم را بیشتر کنم؟

مرتب ذهنتان را درگیر پاسخ این پرسش کنید. شک ندارم هرچیزی که انسان روی آن متمرکز شود، آن را ذوب خواهد کرد. شک ندارم! تمام انسان های بزرگ از قدرت سوالات استفاده کرده اند. تمام اختراعات بزرگ از یک سوال شروع شده اند! چگونه؟

فکر نکنید کارهای بزرگ برای خارجی هاست. ایده بدهید. نترسید. اما اگر فکر کنید که شما در حد و اندازه این کارها نیستید، ایده نخواهید داد!

خودت را بشناس، تو می توانی.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 8 میانگین امتیاز: 3.4]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *