کسب و کار خانگی خود را راه اندازی کنید!

کسب و کار خانگی

اگر بخواهید کسب و کار خودتان را شروع کنید، نیازی به هزینه‌های زیاد و یا تهیه دفتر و مکان خاصی ندارید. شما می‌توانید از خانه شروع کنید. با راه اندازی یک کسب و کار خانگی در ابتدا خیالتان از بابت بسیاری هزینه‌ها آسوده بوده و می‌توانید با خیال راحت‌تر کسب و کارتان را رشد دهید.

انواع کار در منزل:

شاید در ابتدای یک کسب و کار خانگی، بتوانید در اتاقتان و تنها با یک خط تلفن، کارتان را آغاز کنید. اما ابتدا تصمیم بگیرید که کدامیک از کارهای زیر را می‌خواهید انجام دهید:

 1. تولید
 2. واردات
 3. خدمات

هر ۳ این‌ها را می‌توانید با امکانات بسیار کمی آغاز کنید. هر کدام از این فعالیت‌ها مزایا، معایب و سختی‌های خود را برای آغاز کردن دارند.

اساسا تولید در ایران دشوار‌تر از واردات است و خدمات از هر ۳ این موارد ساده‌تر و پرسود‌تر است! تصمیم‌گیری در انتخاب حوزه البته نیاز به بررسی‌های بیشتر دارد و پس از تخقیقات لازم می‌توانید تصمیم صحیح را گرفته و کسب و کار خانگی خود را آغاز کنید!

در ادامه این مطلب اواع راه‌های در دسترس برای راه اندازی کسب و کار خانگی را بررسی خواهیم کرد:

از دست ندهید :   ایده کارآفرینی ؛ چرا ایده در کارآفرینی مهم نیست؟

تولید

به تولید و تولید کننده از سال ۹۶ بهای بیشتری داده شده و برخلاف گذشته، کار برای فعالان این حوزه ساده‌تر شده است. در امر تولید هرچه محصول تولیدی شما ارزش افروده بیشتری داشته باشد، راحت‌تر و سریع‌تر به سود خواهید رسید.

یکی از مهارت‌های ضروی برای پیشروی در کسب و کار خانگی، مهارت فروش است. پس تلاش کنید تا در این مهارت به تسلط برسید. با کمک این مهارت می‌توانید محصولاتتان را در بازار داخلی یا خارجی به فروش برسانید. بدون فروش، هیچ کسب و کاری سرپا نخواهد ماند!

فروش خارجی یا صادرات

شما می‌توانید محصولات تولیدی خود را حتی از منزلتان صادر کرده و به دلار کسب درآمد کنید!

برای تولید نیاز نیست حتی تکنولوژی و کارخانه داشته باشید. کارخانجات در داخل و خارج کشورمان هستند. در هند و چین تکنولوژی تولید هست. شما کافی است سفارش تولید را با نام و برند خودتان به آن ها بدهید و شروع به فروش کنید.

در واقع امروز رقابت اصلی در تولید نیست! بلکه در فروش است. همه می توانند سفارش تولیدات خود را به کارخانجات بدهند اما کسی برنده می‌شود که بتواند بفروشد!

از دست ندهید :   ایده های کسب و کار کوچک ؛ ۱۳ ایده ناب کسب و کار

به عنوان مثال:
فرض کنید شما می‌خواهید رب گوجه فرنگی تولید کنید. می‌توانید به یکی از کارخانجات داخلی مذاکره کرده و سفارش تولید رب گوجه فرنگی مخصوص خودتان را بدهید. حتی می‌توانید فرمول اختصاصی خودتان را بدهید و رب با برند و بسته بندی خودتان تحویل گرفته و به فروش برسانید.

پروسه صادرات محصول و چم خم آن نیاز به تحقیقات و اطلاعات بیشتر دارد. در این زمینه منابع خوبی را می‌توانید با جستجو در اینترنت پیدا کنید. اما همین قدر بدانید که خیلی از فروشنده‌ها در کشور چین (با این حجم بالای صادرات) از طریق یک وبسایت با کمک اسکایپ، در منزلشان یا دفتر کار بسیار ساده مشتری های خود را پیدا می‌کنند.

برای آشنایی بیشتر می‌توانید شروع به مذاکره با یکی از شرکت‌های چینی برای خرید جنس کنید و ببینید که به چه شیوه‌ای کار را انجام می‌دهند.

این کار شدنی است اگر بخواهید، می‌توانید به دلار درآمد کسب کنید.

خدمات

کار خدمات به دلیل اینکه تقریبا تمام مبلغی که بابت پروژه دریافت می‌کنید سود است، جزو گرینه‌های بسیار خوب برای شروع کسب و کار خانگی است. می توانید انواع خدمات زیر را در خانه ارائه کنید:

 • خدمات نظافتی
 • نگهداری از سالمند
 • خدمات طراحی گرافیک
 • طراحی وبسایت
 • طراحی اپلیکیشن
 • خدمات زیبایی و آرایشی
 • آموزش
 • تعمیر و نگه‌داری
 • و ….
از دست ندهید :   قدرت ارتباط چشمی در زبان بدن

واردات

با وضیت امروز دلار در سال ۹۷ و مسائل گمرکی پیش آمده، واردات، دشواری‌های خاص خودش را پیدا کرده.

واردات و فروش محصولات وارداتی همواره طی سال‌ها جزو کارهای کم ریسک و پر سود بوده است.

می‌توانید با هوشیاری نیم‌نگاهی نیز به مساله واردات و فروش در داخل داشته باشید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 9 میانگین امتیاز: 4.4]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *