افراد موفق در شرایط دشوار چه می کنند؟

افراد موفق در شرایط دشوار چه می کنند؟

⁠ ⁣این روزها -خصوصا نیمه دوم سال 1396- همه جا پر است از خبرهای دردناک و مایوس کننده و بعضا وحشتناکی مانند زلزله، رکود، آلودگی هوا، خشکسالی، بیکاری، مرگ دریادلان سانچی، ناآرامی ها و اعتراضات اجتماعی و سیاسی و …

تلاشی هم که برای شنیدن اخبار بد نکنید لا اقل در روز یکی به گوشتان خواهد رسید. شاید جمع شدن این همه مسایل نگران کننده، باعث افزایش استرس و نگرانی مردم کشورمان شده و در این شراط خیلی ها می پرسند چه باید کرد؟

به نظرم مساله اصلی ما زلزله، رکود یا چیزهای دیگر نیست. مساله اصلی، احساسی است که با وجود این اتفاقات در جامعه ما ایجاد شده است. احساس ترس!

ترس از هرچیزی ما را فلج می کند. پیشنهاد من اسن است؛ به جای تمرکز روی ترس ها، روی چیزهایی تمرکز کنیم که تحت اختیار ما هستند و می توانیم تغییر شان دهیم. اگر می توانیم کمتر هوا را آلوده کنیم، آب را درست مصرف کنیم، در ساخت و سازهایمان موارد ایمنی را برای زلزله در نظر بگیریم، اصلا محل زندگی خود را عوض کنیم یا هر کاری که می توانیم برای کمک به خودمان و کشورمان انجام دهیم.

از دست ندهید :   7 طرز تفکر مثبت برای موفقیت در کسب ثروت!

به خاطر داشته باشیم، تنها چیزی که می تواند ترس ها را بشکند عشق است و وقتی عشق و استعداد باهم همراه شوند، باید منتظر یک شاهکار باشید!

لطفا خودخواه نباشیم. کمی از خودمان بیرون بیاییم. این کشور را من و شما خواهیم ساخت، نه دولت و نه هیچ کس دیگری. پس ما اگر به خودمان رحم نکنیم، چه کسی این کار را خواهد کرد؟

خانومی با پسرش بعد از اخبار، در حال جارو کردن فروشگاه بود. از او پرسیدم: خانوم خبری شده؟ با استرس گفت آقا مگر خبر ندارید! آمریکا می خواهد حمله کند! جنگ می شود! قحطی می شود! چیزی برای خوردن نداریم!
گفتم: خانوم عزیز، به فرض اینکه اتفاقی که فرمودید بیفتند. این 10 بسته پنیری که شما برداشته اید نهایتا 60 روز تاریخ دارند. شما در 2 ماه چقدر پنیر می توانید بخورید؟ با لبخند و برای عوض کردن فضا گفتم: اگر قحطی شود و همسایه های شما گرسنه باشد، شما برنج دم کنید و این بوی برنج به مشامشان برسد، شما و پسرتان و برنج را با هم می خورند!

از دست ندهید :   قدرت تلقین چقدر است؟

در آخر اگر بخواهم یک نکته از ویژگی های عالی یک فرد موفق را بیان کنم آن است که هر اتفاقی در زندگی روزمره یک فرد موفق بیفتد باید خم به ابرو نیاورد و بهترین نمایش خود را اجرا کند.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 4 میانگین امتیاز: 3.8]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *