تعریف موفقیت برای انسان چیست؟

تعریف موفقیت برای انسان چیست؟

نگرش جدید علمی به ذهن ناخودآگاه از دریچه موفقیت

علوم جدید با دلیل و مدرک ثابت می کنند «ذهن ناخودآگاه» هرگز ذهن نیست بلکه یک مکانیزم هدف جوست که از مغز و دستگاه اعصاب تشکیل می شود و به فرمان ذهن و در جهتی که او تعیین می کند به کار می افتد. براساس تازه ترین اطلاعات به دست آمده در زمینه تکنولوژی موفقیت، انسان دارای دو ذهن نیست، بلکه دارای یک ذهن، یا به عبارتی یک آگاهی است که ماشین خودکار هدف جویی را به کار می اندازد. این مکانیزم خلاق درون شما خود به خود، و بدون دخالت شخصی در جهت رسیدن به هدف هایی که شما برایش در نظر گرفته اید چه موفقیت و خوشبختی باشد و چه شکست و بدبختی کار می کند.

برای آنکه وظیفه اش را انجام دهد، باید دارای هدف واضح، یا مسئله مشخص باشد.

هدف مکانیزم خلاق دستیابی به «تصاویر ذهنی» است که با استفاده از «قوه تخیل» ایجاد می کنیم.

تصویر ذهنی ما تعیین کننده هدف فعالیت ماست.

تصویر ذهنی ما، محدوده رسیدن به هر یک از هدف ها و به عبارتی «حیطه امکان» را مشخص می کند.

تعریف موفقیت برای انسان چیست؟

تعریف موفقیت برای انسان چیست؟

مانند هر مکانیزم دیگری، مکانیزم خلاق ما براساس اطلاعات و داده هایی کار می کند که آن را در اختیارش می گذاریم (افکار، اعتقادات و برداشت های ما). بنابراین ما با توجه به برداشتی که از موقعیت ها داریم، مسئله مورد نظر را مشخص می کنیم.

از دست ندهید :   2 راز موفقیت یک فرد موفق چیست؟

اگر به مکانیزم خلاق خود اطلاعاتی در مورد بی ارزش بودن، حقارت، بی لیاقتی و ناتوان بودن خود (تصویر ذهنی منفی) بدهیم، بر مبنای این اطلاعات تصمیم گیری می کند.

نظیر هر مکانیزم دیگر، مکانیزم خلاق ما، از اطلاعات ذخیره شده یا «حافظه» برای حل مسائلی که داریم و نشان دادن واکنش نسبت به موفقیت های موجود استفاده می کند.

برای برخورداری از زندگی بهتر، قبل از هر چیز باید درباره این مکانیزم خلاق یا سیستم هدایت خودکار موجود در انسان نکاتی بیاموزیم. باید یاد بگیریم که از آن به عنوان یک مکانیزم موفقیت و نه مکانیزم شکست، استفاده کنیم.

اگر بتوانید به یاد بیاورید، نگران شوید، و یا حتی بند کفشتان را ببندید می توانید موفق هم بشوید.

اگر بتوانید به یاد بیاورید، نگران شوید، یا حتی بند کفشتان را ببندید کمترین مشکلی در استفاده از روش تصویر سازی ذهنی نخواهید داشت. کارهایی که لازم است انجام دهید، ساده است، اما باید تمرین و تجربه کنید. ایجاد تصویر ذهنی خلاق، دشوارتر از به یاد آوردن صحنه ای از گذشته یا نگرانی برای آینده نیست و به مرحله عمل درآوردن تصویر هایی که ساخته اید، به اندازه «تصمیم گیری» و سپس بستن بند کفش، تنها به شکلی متفاوت از روزهای قبل سخت است.

از دست ندهید :   راز قدرت درون انسان را کشف کنید!

مکانیزم موفقیت را در خود پیدا کنید

وقتی خود انسان تصمیم به ساختن «مغز الکترونیک» گرفت و وقتی تصمیم گرفت مکانیزم های هدف جویی برای استفاده خود بسازد، به ناچار باید اصول اولیه اش را کشف و آن را مورد استفاده قرار می داد. با کشف این اصول، سوالاتی برای دانشمندان مطرح گردید: آیا ممکن است مغز انسان هم اینطور کار کند؟ آیا ممکن است که پروردگار جهان در آفرینش انسان، او را مجهز به مکانیزمی عالی تر و شگفت انگیزتر از هر مغز الکترونیک یا دستگاه هدایت کننده ساخته دست انسان کرده باشد که براساس همان اصول کار کند؟ به اعتقاد دانشمندان مشهور پاسخ همه این سئوالات مثبت است.

تعریف موفقیت برای انسان چیست؟

تعریف موفقیت برای انسان چیست؟

نظام هدایت درون انسان و تعریف موفقیت

هر موجود زنده دارای یک نظام هدایت درون ساز یا دستگاه هدف جویی ( غریزه ) است که توسط پروردگار در وجود او به ودیعه گذاشته شده تا او را در رسیدن به هدف ها و یا به مفهوم کلی تر برای زندگی کردن کمک کند. در شکل های ساده تر زندگی، هدف «زندگی کردن» خیلی ساده در زنده ماندن و تنازع بقا خلاصه می شود.

مکانیزم درون ساز در حیوانات به یافتن غذا و پناهگاه، دوری از دشمنان یا مخاطرات، یا غلبه بر آنها و تولید مثل برای ادامه بقا ختم می شود. اما در انسان، هدف «زندگی کردن» تنها تنازع بقا نیست و مفهوم وسیع تری دارد. برای زندگی کردن حیوان کافیست نیازهای جسمی او ارضاء شود. انسان دارای نیازهای روحی و احساسی است که حیوانات فاقد آن هستند. در نتیجه برای انسان، زندگی کردن چیزی بیش از ادامه حیات و تولید مثل برای تنازع بقاست. انسان به ارضاء روح و احساس هم احتیاج دارد. دامنه مکانیزم موفقیت در انسان، نسبت به حیوانات بسیار وسیع تر است. علاوه بر کمکی که به انسان برای اجتناب از خطر یا غلبه بر آن می کند، و غریزه جنسی که به تنازع بقا منجر می شود، مکانیزم موفقیت در انسان می تواند به او در یافتن جواب های مسائل، در اختراع، در سرودن شعر، در اداره یک مؤسسه تجاری، در فروش کالا، در پیدا کردن افق های جدید در علم و رسیدن به آرامش خیال بیشتر، و پرورش شخصیت بهتر، یا رسیدن به موفقیت در هر فعالیتی که با زندگی و هستی او ارتباط داشته باشد، کمک کند.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 0 میانگین امتیاز: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *