مهمترین نکته پشت گوش افتاده برای ثروتمندی در ایران!

مهمترین نکته پشت گوش افتاده برای ثروتمندی در ایران!

رازهای ثروتمندی در ایران!

“تغییرات درونی نتایج بیرونی”

در این جمله‌ی جیم ران، نکته آموزنده ای نهفته است. بیشتر ما نخست به دنبال تغییرات بیرونی هستیم، مثل اتوموبیل خوب، منزل عالی و … غافل از اینکه نخست باید تغییرات درون رخ بدهد و سپس تغییرات بیرون. آیا به نسبت درخواست و انتظاراتمان از تغییرات بیرون، تغییرات درونی هم داشته ایم؟
اگر هر روز صبح ساعت 9 بیدار شده ایم، حالا باید 7 صبح بیدار شویم. اگر تا به حال زبان انگلیسی و کامپیوتر بلد نبودیم، حالا باید یاد بگیریم. ضروری است کلاس های گوناگون برویم، مهارت های لازم را یاد بگیریم.

چنانچه فردی 10 سال در بازار شاگردی کند او هم به نوعی تحصیل کرده و روند تغییرات درونی را طی کرده است. تحصیلات فقط در دانشگاه ها نیست. مهم، ایجاد تغییرات درونی به نسبت آرزوها و خواسته‌هایمان است.

به قول آنتونی رابینز: “برای به دست آوردن چیزهایی که تا به حال نداشته ایم باید کسی بشویم که تا به حال نبوده ایم.”

بنابر این اولویت ها را فراموش نکنیم . نباید ابتدا انتظار تغییرات بیرونی را داشته باشیم. اگر می خواهیم به ثروتی ماندگار دست یابیم،‌ حتما باید تغییرات درونی در اولویت ما باشند. در جامعه خودمان دائم می بینیم که بسیار ی از مردم در حسرت اتوموبیل یا شغلی خوب اند، اما آیا این افراد حاضر به آموختن، تلاش کردن، تغییر درونی و کسب مهارت های لازم نیز هستند؟

از دست ندهید :   ثروتمندترین زن ایران | پولدار ترین زن ایران از رتبه 1 تا 9

این موضوع بسیار ساده است، ولی آسان نیست. ساده از جهت فهمیدن، ولی سخت ار لحاظ اجرا کردن. کمی از خواب کم کردن، اندکی آموختن، مقداری فکر کردن و چند قدمی تلاش کردن در عمل آسان نیست، ولی متأسفانه یا خوشبختانه تنها راه رسیدن به تغییرات بیرونی، تغییرات درونی است که در شخصیت ما رخ می دهد و بعد ها در بیرون رخ می نماید.

مثلا یک راه ساده برای بیدار شدن صبح زود این است که ساعت را جایی دور از دسترس قرار دهید تا مجبور باشید برای خاموش کردن صدای زنگ از رخت‌خواب خارج شوید. وقتی بلند شدید و راه رفتید دیگر احتمال خوابیدن به شدت کاهش میابد. درواقع از بین بردن امکانات برای ادامه خواب بهتر جواب می دهد تا اینکه بخواهیم اراده کنیم و با نیروی اراده از رختخواب بلند شویم.

از دست ندهید :   رابطه اعتماد با کامیابی، انرژی و شادی چیست؟

حالا بعدا

کار امروز را به فردا انداختن و تعلل، بزرگترین دشمن موفقیت است. جالب است بدانید بیشتر مردم به دنبال یادگیری راه‌های ثروتمند شدن می روند و آن‌ها را یاد می‌گیرند اما عمل نمی کنند. چرا؟ بسیار ساده است. به دلیل تعلل و عقب انداختن کارها. باید تصمیم بگیرید که تغییرات درونی ایجاد کنید و راه ثروتمند شدن را بیاموزید، سپس به طور مداوم و در برنامه ای منظم به آن عمل کنید و تا رسیدن به موفقیت دست از کار نکشید. همین بسیار ساده است و البته آسان نیست. به همین دلیل است که تعداد افراد ثروتمند، کمتر از افراد متوسط و فقیر است.

فرد عزیزی سیگار می کشید و همیشه قصد داشت ترک کند، ولی می گفت حالا بگذار این پاکت سیگار را بکشم، بعد ترک می کنم. به نظرتان با این تعلل موفق می شود؟ خیر. سال‌هاست که موفق نشده است و بسیار عذاب می کشد. راه حل این است که باید همین حالا سیگاری که بر لب دارد را بیرون بیاورد زیر پا له کند و پاکت سیگار را دور بیاندازد.
باز هم می گویم: تعلل و مسامحه (سهل انگاری) بزگترین دشمن موفقیت است. وقتی فهمیدیم چه باید کرد، تعلل را باید کنار بگذاریم و با تیزهوشی و دقت و پشتکار دست‌به‌کار شویم.

از دست ندهید :   چگونه کسب درآمد اینترنتی مطمئن داشته باشیم؟

همواره شعار نایک را به یاد آورید:

nike just do it

nike just do it

فقط انجامش بده!

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 2 میانگین امتیاز: 3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *