فلسفه ساده کسب ثروت و ثروتمند شدن!

ساخت ثروت و ثروتمند شدن

فلسفه ثروت این است که ثروتمندان اول سرمایه گذاری می کنند و سپس باقی مانده را خرج می کنند، اما فقرا اول خرج می کنند و سپس باقی مانده را سرمایه گذاری می کنند.
ثروتمند شدن، چیزی جز یک نظم و انضباط شخصی نیست. برای ثروتمند شدن باید با پس انداز شروع کرد. طبق گفته رابرت کیوساکی اول سرمایه گذاری کنید و سپس مانده را خرج کنید.

تقسیم بندی درآمد ماهانه برای ثروتمند شدن

نرخ معمولی که برای سرمایه گذاری در نظر می گیرند، در خارج از ایران 10 درصد از درآمد است، اما در ایران با توجه به شرایط خاص میزان 20 درصد پیشنهاد می شود.
همچنین شما باید ماهانه مقداری از درآمد خود را ببخشید. تمام این درآمد متعلق به شما نیست. پیشنهاد می شود که 5 درصد از آن را برای امور خیر اختصاص دهید. در اسلام بسیار روی این مطلب تاکید شده و بیان شده که بخشش، باعث دفع بلا و افزایش طول عمر می شود. اجازه بدهید راه ارتزاق دیگران از طریق ما باز باشد. البته افرادی که برای کسب درآمد خود می توانند کار کند، اما نمی کنند مستحق دریافت این میزان نیستند. اما افرادی هستند که واقعا درمانده هستند و باید به آن ها کمک کرد.
همینطور مقداری از درآمد را برای تفریح و شارژ روحی خود قرار دهید. اگر فقط کار کنید و تفریحی نداشته باشید، با خالی شدن شارژ روحی و درونی بهره‌وری شما افت خواهد کرد و موتورتان خاموش خواهد شد. پیشنهاد می شود 15 درصد از درآمد را نیز برای تفریح قرار دهید والبته حتما به همین مقدار تفریح کنید.
با این حساب شما الان 60 درصد از درآمد ماهانه برایتان باقی ماند، تا با آن هزینه های روزمره خود را بپردازید. تمام هزینه های خود را باید از محل این 60 درصد پرداخت کنید. احتمالا در ابتدا به شما فشار خواهد آمد، اما این فشار باعث پیشرفت و ثروتمندی شما خواهد شد.

از دست ندهید :   فکر کنید و ثروتمند شوید!

با این روش پول کم می آورم! چه کار کنم؟

احمال اول این است که هزینه کردِ درستی ندارید و به احتمال زیاد ول خرجی می کنید. پیشنهادم این است که ریز هزینه های خود را در 1 یا 2 ماه یاد داشت کنید و سپی ببینید چه اقلام غیر ضروری خرید کرده اید که می توانید آن ها را حذف کنید. خواهید دید که به سادگی می توانید این 20 درصد پس انداز را با حذف موارد غیر ضروری انجام دهید.

اگر واقعا دخل با خرج نمی خواند و هزینه هایی مانند قسطِ وام و کرایه خانه در ماه دارید که فکر می کنید به هیچ وجه نمی توانید با این 60 درصد پرداخت کنید، دو راه بیشتر ندارید؛ یا باید درآمدتان را بیشتر کنید و یا هزینه هایتان را کاهش دهید! راه سومی وجود ندارد.

از دست ندهید :   چگونه با سرمایه گذاری درست ثروتمند شویم؟

با آن 20 درصد پس انداز شده چه کنم؟

باید در ابتدا آن را تبدیل به چیزی کنید که ارزش آن حفظ شود. می توانید آن را تبدیل به طلا یا سکه کرده و یا در بانک سرمایه گذاری کنید تا سودی به آن تعلق بگیرد. با افزایش میزان این پس انداز باید با کمک آن دارایی بخرید.

تعریف دارایی و بدهی را رابرت کیوساکی بسیار ساده شرح داده: دارایی، چیزی است که پول به جیب شما وارد می کند. مانند: سهام ارزشمند، ملک، زمین، اوراق بانکی یا خرید و راه اندازی یک کسب و کار و …
بدهی هم طبق تعریف او چیزی است که از جیب شما پول خارج می کند. مانند: گوشی موبایل، اتوموبیل و ….

از دست ندهید :   آنتونی رابینز کیست؟ | ناگفته ها در مورد آنتونی رابینز!

واقعا می شود؟

به همین سادگی با چند سال انضباط شخصی و البته تلاش هوشمندانه می توان ثروتمند شد. متاسفانه بیشتر ما ایرانی ها به دنبال اتفاقات بزرگ و نتایج کوتاه مدت هستیم. درحالی که همین کارهای کوچک و ساده هستند که نتایج بزرگ را ایجاد می کنند. پس انداز کردن تفاوت کوچکی است که نتایج عظیمی مانند آزادی مالی به همراه دارد! نگران نباشید که میزان پس اندازتان کم است، عادت به پس انداز از میزانِ پس انداز، مهم تر است.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 21 میانگین امتیاز: 2.9]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *