لبه پیروزی و نقش آن در موفقیت!

لبه پیروزی و نقش آن در موفقیت!

فهرست

لبه پیروزی چیست؟

مثال معروفی بیان می کند که در مسابقه دو صدمتر، نفر اول شاید چند صدم ثانیه زودتر از نفر دوم از خط پایان می گذرد، اما تفاوت جایزه دریافتی آن ها بسیار زیاد است. در مسابقه دو صد متر برای گرفتن جایزه بزرگ لازم نیست خیلی تفاوت های بزرگی ایجاد کنید، فقط کمی بهتر بودن از دیگران می تواند نتایج بسیار بزرگی را خلق کند.

لبه پیروزی بیان می کند که تفاوت های کوچک در توانایی ها می تواند منجر به دستاوردهای عظیم در نتایج شود. به عنوان مثال اگر فقط کمی در مراحل حیاتی فروش بهتر شوید، میزان فروشتان به شکل خارق العاده ای افزایش پیدا می کند! درست مثل مسابقه اسب دوانی که اگر اسب اول فقط یک سانتی متر از اسب دوم جلوتر باشد، 10 برابر جایزه بزرگتری از اسب دوم برنده می شود! با اینکه تفاوت ممکن است فقط چند سانتی متر باشد!

از دست ندهید :   چقدر برای موفقیت وقت داریم؟

اما این به این معنی نیست که اسبی که 10 برابر جایزه بیشتری برنده شده، 10 برابر سریعتر دویده! آیا اسب برنده 10 درصد یا حتی 5 درصد سریعتر دویده؟ البته که نه! آن اسب فقط به اندازه یک یا چند سانتی متر جلوتر بوده اما 10 برابر جایزه بیشتری برنده شده است!

به همین صورت، آیا فروشنده ای که 100 درصد فروش را انجام می دهد و 100 درصد پورسانت را می گیرد؛ محصولش 100  درصد بهتر از رقبا بوده؟ یا 100 در صد ارزان تر از آن ها؟ در واقع عموما کسی که فروش بیشتری دارد، محصول بهتری از رقبای خود ندارد و حتی قیمت بهتری هم ندارد او حتی خیلی بهتر از فروشنده رقیبش هم نیست! درواقع این لبه پیروزی است که به کمک او می آید و تفاوت های کوچک کمک می کند تا 100 درصد نتیجه بهتری بگیرد!

از دست ندهید :   قانون انتظار چیست و چگونه به موفقیت ما کمک می کند؟

حالا برای موفقیت چکار کنیم؟

  1. به این فکر کنید که زمینه های مهمی که می توانند به موفقیت شما کمک کنند کدام هستند و فکر کنید که چگونه می توانید در آن زمینه ها عملکردتان را بهبود بخشید.
  2. ببینید در کدام قسمت ها ضعف دارید و سعی کنید تا با کار کردن روی آن ها ضعف هایتان را برطرف کنید.

سحر خیزی، داشتن لبخند روی لب، برنامه ریزی، هدف گذاری و … همگی تغییرات کوچکی هستند که نتایج فوق العاده بزرگی را به بار می آورند.

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 4 میانگین امتیاز: 3.8]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *