۹ کاری که افراد موفق هرگز دوباره انجام نمی دهند

9 کاری که افراد موفق هرگز دوباره انجام نمی دهند

افراد موفق

ما همه اشتباه می کنیم اما افراد موفق کسانی هستند که از اشتباهاتشان درس می گیرند. زندگی و کسب و کار چیز های زیادی برای یاد دادن به ما دارد. در اینجا 10 مورد از اشتباهاتی که افراد موفق هرگز دوبار انجام نمیدهند را خواهیم دید:

1- بازگشت به مسیری که اشتباه است

چه یک شغل و چه یک رابطه که با دلیل خوبی به پایان رسیده است، هرگز نباید انتظار داشته باشیم بدون تغییر دادن چیزی به مسیری که یک بار رفته ایم برگردیم و نتیجه متفاوتی بگیریم.

2-انجام هرکاری که نیاز باشد نقش بازی کنند و خودشان نباشند

در هرکاری که انجام می دهیم باید از خودمان بپرسیم :” چرا من این کار را می کنم؟ آیا برای من مناسب است؟ آیا با شخصیت من همخوانی دارد؟ آیا من با آن احساس راحتی میکنم؟”

اگر پاسختان به هرکدام از این سوالات منفی است، بهتر است دلیل واقعا خوبی برای انجام آن کار داشته باشید.

3- تلاش برای تغییر دادن دیگران

وقتی متوجه شوید که نمی توانید کسی را مجبور به انجام کاری کنید، به او این آزادی را خواهید داد تا عواقب عملش را تجربه کند. با انجام این کار شما هم آزادی خودتان را دوباره پیدا خواهید کرد.

4- باور به اینکه می توانند همه را راضی نگه دارند

زمانی که متوجه شوید نمی توانید همه را راضی نگه دارید شروع به هدفمند زندگی کردن خواهید کرد و سعی می کنید تا افراد درست را راضی نگه دارید.

از دست ندهید :   اگر در 20 سالگی می دانستم، امروز موفق تر بودم!

5- انتخاب راحتی در کوتاه مدت به جای انخاب منفعت های بلند مدت

زمانی که افراد موفق متوجه می شوند که رسیدن به هدفشان نیازمند برداشتن گام های زمان بندی شده و دشوار است، به دشواری گام ها اهمیتی نخواهند داد به این دلیل که این سختی، آنها را در بلند مدت به منفعت بسیاری خواهد رساند.

زندگی  کردن با این اصل یکی از بنیادی ترین تفاوت های بین افراد موفق و ناموفق چه در کسب و کار و چه در زندگی شخصی است.

6- اعتماد کردن به کسی یا چیزی که کامل و بی عیب به نظر می رسد

این برای ما بسیار طبیعی است که جذب افراد یا چیز هایی بشویم که باور نکردنی به نظر می رسند. ما عاشق کمال هستیم و باید همیشه به دنبال کامل بودن باشیم. ما باید به دنبال افرادی باشیم که در کاری که انجا می دهند عالی هستند. کارمندانی که بهره وری بالایی دارند، دوستانی که شخصیت فوق العاده ای دارند و کمپانی هایی که برتر هستند. اما وقتی کسی یا چیزی بیش از اندازه خوب به نظر میرسد که بتوان آن را باور کرد به این مسأله فکر کنید که جهان کامل نیست. هیچ چیز و هیچ کس نمی تواند بدون نقص باشد پس اگر کسی یا چیزی اینطور به نظر رسید توقف کنید و کمی فکر کنید.

از دست ندهید :   چرا بسیاری از افراد سود ثابت و محدود را ترجیح میدهند؟

7- چشم برداشتن از رویای بزرگ

ما در زندگی زمانی که رویایی در سر داریم از نظر احساسی و منطقی بهترعمل می کنیم. افراد برنده و موفق هر روز به رویاهای بزرگی که دارند فکر می کنند.

8- عدم پرسیدن این سوال: “چرا این اتفاق افتاد؟”

یکی از بزرگترین تفاوت ها میان افراد موفق و دیگران این است که در عشق و در زندگی، در روابط عاطفی و کار، همیشه از خودشان می پرسند نقش من در ایجاد این موقعیت چه بوده است؟ به عبارت دیگر خودشان را به چشم قربانی نگاه نمی کنند حتی اگر واقعا قربانی باشند.

9- فراموش کردن این که زندگی درونیشان باعث موفقیت بیرونیشان می شود

زندگی خوب معمولا ارتباطی به موقعیت های بیرونی ندارد. ما خوشحال و خوشبختیم به خاطر آنچه که در درون در مورد خودمان فکر میکنیم. تحقیقات هم این امر را ثابت می کنند. همچنین زندگی و احساسات درونی ما خالق بسیاری از شرایط بیرون از ما هستند.

افرادی که در جنبه های مختلف زندگیشان به دنبال موفقیت می گردند، می توانند به یک یا چند تا از این نکات اشاره کنند که به طور پیوسته در حال انجام آن اشتباهات در زندگی هستند.

همه اشتباه می کنند، حتی موفق ترین افرادی که می شناسید هم اشتباه میکنند. اما چیزی که مردم عادی را از انسان های موفق متمایز میکند این است که افراد موفق الگو های تکرار شونده این اشتباهات را پیدا می کنند و هرگز آنها را تکرار نمی کنند. اگر بخواهم خلاصه بگویم آنها از شکست ها عبرت می گیرند، هم شکست های خودشان و هم شکست های دیگران.

از دست ندهید :   20 نقل قول از افراد موفق در مورد موفقیت

چیز خوبی که وجود دارد این است: شکست غیر قابل اجتناب است، اما تکرار مجدد یک اشتباه زمانی که میتوانیم انتخاب کنیم تا از آن چیز تازه ای بیاموزیم و طور دیگری عمل کنیم قابل پیشگیری است. ما راه های جدیدی برای شکست خوردن نیاز نداریم، همان راه های قبلی درس لازم را به ما می دهند.  وظیفه ما در زندگی و کسب و کار این است که اشتباهات را مشاهده کنیم و هرگز آنها را به همان شکل قبل انجام ندهیم.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 4 میانگین امتیاز: 4]

2 نظر در مورد «۹ کاری که افراد موفق هرگز دوباره انجام نمی دهند»

 • با درود فراوان ، مطالبتون بسیار جالب و ارزنده است. مدتها بود در اینترنت در جستجوی راهکارهای مفید و کاربردی میگشتم و خوشبختانه در سایت شما یافتم . بسیار سپاسگزارم

  • سپهر زارعی می‌گوید:

   سلام و احترام
   متشکرم سرکار خانم که مطالب را مطالعه کردید و نظر خود را نوشتید.
   با آرزوی بهترین ها
   زارعی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *