فکر کنید و ثروتمند شوید!

فکر کنید و ثروتمند شوید!

در این روزگاری که تورم امان نمی دهد، شاید بهترین راه این باشد که با استفاده از فکر و خلاقیت، ثروت را به زندگی جاری کنیم. دوره کارهای فیزیکی و رسیدن به ثروت از طریق این فعالیت ها سالهاست که جای خود را به فعالیت های فکری و خلاقانه داده است. مارک زاکر برگ، استیو جابز و بیل گیتس از جمله مشهور ترین افرادی هستند که از طریق فکر و خلاقیت به ثروت رسیده اند.

مگر می شود فکر نکرد و ثروتمند شد؟

اصلا تعریف ثروتمندی چیزی است که با فکر کردن، گره خورده است. ثروتمند کسی است که با هوشمندی از تمام جوانب زندگی خود بهره می برد. او همچنین از عزت نفس بالایی برخوردار است و به معنای واقعی کلمه خوشبخت است!

فکر کنید تا ثروتمند شوید! واقعا هنرمندان یک جامعه نقش بسیار پر رنگی در موفقیت افراد آن جامعه ایفا می کنند. شما در هر کجا که می خواهید ببینید جامعه ای به چه سمتی می رود، کافی است به هنرمندان آن جامعه نگاه کنید. ببینید که چه خطی می دهند و از امید و اقبال صحبت می کنند یا درد و نا امیدی! به هر سمتی بروند، جامعه با آن ها خواهد رفت.

از مغزت استفاده کن

از مغزت استفاده کن

در این تصویر متحرک بروس لی مرحوم را می بینید که با حرارت خاصی مخاطب را دعوت می کند تا از مغز و فکرش استفاده کند. شک ندارم که دلیل جهانی شدنش استفاده از همان فکرش بود.
چند روز پیش هم در خیایابانی، یک نقاشی روی دیوار دیدم که نظرم را به خودش جلب کرد. عکسی از آن ندارم، بنابراین آن را برایتان توصیف می کنم؛
3 آدمک روی زمین ایستاده بودند و یکی از آن ها به سمت آسمان در پرواز بود! اما چگونه؟ مغزش را شبیه بادکنکی کشیده بودند و نخی از آن به دست او داده بودند و به این ترتیب، با گرفتن آن نخ و با کمک فکرش،به سمت آسمان در پرواز بود!
در زیر این تصویر نوشته شده بود: !use it (یعنی ازش استفاده کن!)

از دست ندهید :   رموز موفقیت در برندسازی شخصی یا پرسونال برندینگ

ترس، عامل اصلیِ شکست!

ترس هایی در درون همه ماست که تمام ایده های خوب را در همان مرحله اول خفه می کند! اگر شما 1000 ایده داشته باشید، 100 تا از این ایده ها قابل فکر هستند، 10 تا از آن ها پولساز هستند و یکی از آنها متحول کننده خواهد بود!
از ایده دادن نترسید فکر نکنید که ایده و اختراع فقط برای خارجی ها است. اگر این فکر را بکنید هرگز ایده نخواهید داد.

تنها راه مبارزه با ترس ها اقدام است. خودِ ترس به تنهایی اشکالی ندارد و مکانیزمی طبیعی است که در وجود همه انسان ها برای محافظت از خطر قرار داده شده است. اما اگر بخواهد مانع رشد و پیشرفت انسان شود، باید جلوی آن را گرفت. اقدام، تنها از بین برنده لکه ترس است.

از دست ندهید :   موفقیت ما در شکست دیگران است؟

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 8 میانگین امتیاز: 4]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *