۱۰ راهکار برای هدف گذاری عالی و رسیدن به اهداف

10 راهکار برای هدف گذاری عالی و رسیدن به اهداف

این تنها زندگی ای است که شما دارید. آیا برای بهترین ها برنامه ریزی و هدف گذاری کرده اید؟
بسیار به اطرافیانم گفته ام که باید فقط به دنبال چیزهایی باشند که واقعا می خواهند. مشکل این است که بییشتر مردم نمی دانند واقعا چه می خواهند. شما نمی توانید چیزی را درخواست کنید، اگر ندانید که آن چیست! بنابر این می خواهم تا شما را وارد یک مسیر فوق العاده کنم تا در آن آرزوهایتان را به واقعیت تبدیل کنید. می خواهم به شما راز هدف گذاری و رسیدن به بالاترین آرزوهایتان را نشان دهم.

قبل از اینکه عازم این مسیر شویم اجازه دهید تا یک چیز را کاملا شفاف کنم:

فهرست

چرا هدف گذاری تهدید آمیز است؟

کلمه هدف گذاری خیلی تهدید آمیز است! به این دلیل که افراد را حتی از شروع کردن یک کار می ترساند و باز می دارد. بهتر است به هدف هایتان به عنوان یک لیست برای انجام کارهایی که محدودیت زمانی مشخص دارند نگاه کنید.

محدودیت های زمانی حتما باید برای فردا باشند؟ یا برای هفته بعد؟ البته که نه.

این یک لیست انجام کار برای مابقی زندگی شماست. هدف ها می توانند اضافه شوند، کم شوند و یا از همه مهم تر، همین طور که در زندگی پیش می روید اهدافتان را به دست آورده و آنها را از لیست خط بزنید.

مرد دیگر که خیلی مورد سوال واقع می شود این است که: اگر پس از مدتی متوجه شدم هدفی که قبلا نوشته ام را امروز دیگر دوست ندارم و نمی خواهم چه؟
پاسخ این است: هدف را عوض کنید! ما نوکرِ هدف مان نیستیم.

هدف گذاری

هدف گذاری

در ادامه چک لیستی آورده ایم تا به کمک آن شما از موفقیت آمیز بودن هدف گذاری خود در زندگی و کسب و کار مطمین شوید:

1- مهمترین هدف هایتان باید متعلق به شما باشند

نه متعلق به همسرتان، نه متعلق به فرزندانتان، نه متعلق به کارفرما یا رییستان. فقط و فقط مال شما. وقتی به دیگران اجازه می دهید تا موفقیت را برایتان تعریف کنند، با این کار دارید آینده خود را خراب می کنید.

از دست ندهید :   انتخاب مکان مناسب برای برنامه ریزی ذهن نیمه هوشیار

2- هدف هایتان باید معنایی برای شما داشته باشند

پیشنهادم این است که هر روز از روی هدف های خود بنویسید. مخصوصا صبح ها بهد از بیدار شدن و شب ها قبل از به خواب رفتن. با کمک این کار دایما به ذهن و مغز خود یاد آوری می کنید که برای چه هدف گذاری کرده و باید به کجا برسید. وقتی هدف هایتان را می نویسید باید از خود بپرسید:

  • چه چیزی واقعا برای من مهم است؟
  • حاضرم چه چیزهایی را قربانی کنم تا آن را به دست بیاورم؟

این دلایل به شما هر روز صبح انگیزه کافی برای بیدار شدن از خواب را می دهند.

3- هدف هایتان باید دقیق و قابل اندازه گیری باشند

اهداف مبهم و کلی به اندازه کافی خوب نیستند. خاص و دقیق باشید. اینکه می خواهم لاغر شوم، به اندازه کافی روشن نیست. به جای آن بنویسید که می خواهم تا پایان سال 3 کیلوگم لاغر شوم یا چیزی شبیه به این.

4- هدف هایتان باید انعطاف پذیر باشند

یک برنامه انعطاف پذیر شما را از احساس خفگی نجات می دهد و کمکتان می کند تا فرصت های شگفت انگیزی که درهای آینده را به رویتان باز می کنند، از دست ندهید. به یک راه خاص برای رسیدن به هدف اصرار نکنید. به جای آنکه عاشقِ راه رسیدن به هدف باشید، شما باید عاشق خود هدفتان باشید و برای رسیدن به آن از هر راهی که بهتر است استفاده کنید. ممکن است راه های زیادی را امتحان کنید تا به هدف خود برسید. پس در این مسیر هم انعطاف پذیر باشید و هم صبور.

5- هدف هایتان باید چالش برانگیز و هیجان انگیز باشند.

خودتان را مجبور کنید که از منطقه امن و راحتی تان خارج شوید و قله ها را فتح کنید. هدف کوچک شما را راه نمی اندازد و هدف های خیلی بزرگ شما را دلسرد می کنند. هدف معقول، از ر خودتان قابل دستابی و چالش برنگی قرار دهید و از خودتان سوال کنید که چگونه می توانم به هدف خود برسم؟ به خاطر داشته باشید که افراد موفق سوالات بهتری از خودشان می پرسند و در نتیجه پاسخ های بهتری نیز می گیرند.

از دست ندهید :   9 کاری که افراد فوق العاده موفق در آخر هفته ها انجام می دهند

هدف گذاری و موفقیت

هدف گذاری و موفقیت

6- هدف هایتان باید با ارزش هایتان هم راستا باشند

به ندای درونتان گوش کنید. وقتی هدف هایی مغایر با ارزش هایتان می گذارید، چیزی در درونتان دچار درد و صدمه فراوانی خواهد شد. به آن توجه کنید. هرگز، به خاطر هیچ چیز، عزت نفس خود را خدشه دار نکنید.

7- اهدافتان باید به خوبی متعادل شده باشند

اطمینان حاصل کنید که مسیر دستیابی به اهدافتان به شما زمانی برای استراحت کردن، تفریح، لذت بردن و ارتباط با افراد نزدیکتان را می دهد. زندگی خود را خیلی از تعادل خارج نکنید. جوری که محبور باشید چیزهای ارزشمندی مانند خانواده و سلامتی خود را در راه رسیدن به هدف خود قربانی کنید.

8- اهداف باید واقع بینانه باشند

هدف گذاری اغراق آمیز منجر به شکست خواهد شد. بزرگ اندیش باشید، اما رویایی فکر نکنید. اگر 1.5 متر قد دارید، احتمالا هرگز ستاره بسکتبال نخواهید شد. همچنین به خودتان زمان کافی برای رسیدن به هدف را بدهید.

9- اهداف باید مشارکت پذیر باشند

بسیاری از مردم آنچنان درگیر دستیابی به اهداف خودشان هستند که فراموش می کنند چیزی به جامعه بر گردانند و کاری برای دیگران هم انجام دهند. بهتر است تا این نگرش را نیز در لیست اهدافتان بگنجانید. به خاطر داشته باشید که اگر هدف شما به نفع دیگران هم باشد، مردم راه را برای رسیدن شما باز خواهند کرد و شما سریع تر به خواسته خود می رسید.

تکبر مکن بر ره راستی

که دستت گرفتند و برخاستی            “سعدی”

10- اهدف باید پشتیبانی شوند.

چندتا از هدف هایتان را با گروه کوچگی از مردم و یا تمام هدف هایتان با گروه محدود تری در میان بگذارید. در هر دو صورت این به شما کمک میکند تا یک گروه پشتیبان و انگیزاننده برای خود ایجاد کنید. حتی اگر از شما در مورد پیشرفت اهدافتان سوال کنند، شما بیشتر مجاب به پیگیری جدی خواسته هایتان خواهید شد.

از دست ندهید :   عشق برای موفقیت کافی است؟

اکنون زمان نوشتن برنامه ریزی و هدف گذاری بزرگ برای خودتان است. به خودتان در یک جای ساکت، کمی زمان بدهید. یک آهنگ آرام بگذارید و 101 هدف خود را بنویسید. بله درست شنیدید 101 هدف.

سوالات ضروری برای هدف گذاری

سوالات هدف گذاری

سوالات هدف گذاری

ذهنتان را رو به تمام امکانات باز کنید و هرگز خودتان را محدود نکنید. برای کمک کردن به شما در این باره چند سوال آورده ایم که می توانید از خودتان بپرسید:

  • من چکار می خواهم بکنم؟
  • من چه چیزی میخواهم داشته باشم؟
  • من کجا می خواهم بروم؟
  • من چه کمکی به دیگران می خواهم بکنم؟
  • من چه چیزی می خواهم یاد بگیرم؟
  • من با چه کسی می خواهم ملاقات کنم و وقتم را چطور می خواهم بگذرانم؟
  • من چقدر می خواهم درآمد داشته باشم، پس انداز کنم و سرمایه گذاری کنم؟
  • من چه کاری برای تفریح و بهتر کردن سلامتی ام می خواهم انجام دهم؟

این پروسه ممکن است 2 ساعت یا شاید دوهفته طول بکشد. دست از آن برندارید تا زمانی که 101 هدفتان را بنویسید. به یاد داشته باشید که با این کار به بهتر شدن زندگیتان کمک خواهید کرد.

این تنها زندگی ایست که شما دارید…
برای تهیه و یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولِ قدم صفر موفقیت ( راهنمای نهایی هدف گذاری و رسیدن به خواسته ها) روی تصویر زیر کلیک کنید:

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 19 میانگین امتیاز: 3.5]

2 نظر در مورد «۱۰ راهکار برای هدف گذاری عالی و رسیدن به اهداف»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *