عوامل موفقیت افراد موفق چیست؟

عوامل موفقیت افراد موفق چیست؟

سال ها معاشرت و همکاری با موفق ترین افراد کشور به من آموخت که چند عامل به شدت مشترک در همه این افراد وجود دارد. پیشنهاد می کنم برای خودتان یک فنجان چای یا قهوه آماده کنید تا در ادامه با هم عوامل موفقیت افراد موفق را بررسی کنیم.

هدف داشته باشید

انسان به ذات موجودی هدف گذار است. بارها گفته ام که موفقیت یعنی هدف گذاری و هرچیزی جز این حاشیه و شاخ و برگ است. انسان های موفق اهداف واضح و نوشته شده دارند. هرچیزی تا نوشته نشود، قابل درک و فهم نیست. فکر نکنید اگر اهدافتان را در ذهنتان دارید، دیگر نیازی به نوشتن آن ها نیست، واضح و دقیق آن ها را روی کاغذ بیاورید و برای رسیدن به آن ها برنامه ریزی کنید!

در راه رسیدن به موفقیت پیگیری کنید

البته که در راه رسیدن به هدف ها، شکست هم وجود خواهد داشت و همین شکست ها و درس گرفتن هاست که از ما انسان بزرگتری خواهد ساخت. به یاد داشته باشید که همه افراد مسائلی در زندگی شان دارند، اما انسان های بزرگ تر یک مساله مشابه را راحت تر از انسان های کوچکتر حل خواهند کرد. به قول جیم ران: “آرزو نکن که ای کاش راحت تر بود، آرزو کن که ای کاش تو بزرگ تر بودی”. با اولین شکست ها نا امید نشوید حداقل برای پیروزی 5 بار پیگیری لازم است. اگر مسیرتان را درست انتخاب کرده اید از پیگیری کردن و تلاش مجدد نترسید. با پیگیری کافی حتما به موفقیت خواهید رسید.

از دست ندهید :   طرز فکر صحیح برای رسیدن به هدف چیست؟

روابط خوب بسازید

هرچیزی که در این دنیا بخواهید به دست آورید، انسان هایی قبل از شما آن را دارند یا می توانند به شما در رسیدن به آن کمک کنند. چه بهتر که مهارت ارتباط موثر را بیاموزید و اطرافتان را از انسان هایی که فقط وقتتان را تلف می کنند خالی کنید. این گونه سریع تر به موفقیت خواهید رسید.

برای موفقیت برنامه ریزی کنید

مهارت برنامه ریزی مهارت کلیدی برای سنجیدن عملی شدن آرزوهاست. یک برنامه ریزی درست و جساب شده می تواند تا 10 برابر زمان رسیدن به هدف را کاهش دهد!

مهارت محور زندگی کنید

در زندگی بیش از مدرک های بی خاصیت، مهارت ها هستند که به کمک ما می آیند. مهارت هایی مثل ارتباط موثر، فروش، برنامه ریزی، هدف گذاری و .. که خوشبختانه همگی به سادگی قابل آموختن هستند.

از دست ندهید :   روتین صبح گاهی، راز موفقیت افراد نابغه!

نگرش مثبت داشته باشید

توماس جفرسون سومین رییس جمهور آمریکا می گوید: “هیچ چیز نمی تواند فردی با نگرش درست را از رسیدن به اهدافش باز دارد و هیچ کس نمی تواند به کسی که نگرش نادرستی دارد کمک کند.” نگرش مثبت، کیمیا است!

دلایل موفقیت افراد موفق به طور خلاصه

  1. هدف داشته باشید
  2. پیگیری کنید
  3. روابط خوب بسازید
  4. برنامه ریزی کنید
  5. مهارت کسب کنید
  6. مثبت نگر باشید
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 22 میانگین امتیاز: 3.3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *