قانون جذب چیست؟

قانون جذب چیست

در این مطلب به شرح ساده و کاملی از قانون جذب خواهیم پرداخت. خواهیم دید که قانون جذب چه چیزی است و البته چه یزهایی قانون جذب نیست و افراد سودجو با اتکا به آن ها از دیگران سوء استفاده می کنند.

فهرست

قانون جذب، چه چیزی است؟

اگر بخواهم ساده بگویم، قانون جذب بیان می کند که شما چیزهایی را در زندگی جذب می کنید که روی آن ها تمرکز می کنید. در واقع روی هر چیزی تمرکز و توجه داشته باشید، به آن انرژی خواهید داد و آن را در زندگی جذب خواهید کرد.

قانون جذب، یعنی باور به این مطلب که؛ افراد، با تمرکز کردن بر روی چیزهای مثبت و منفی می توانند تجربیات مثبت و یا منفی در زندگی خود ایجاد کنند.

اساس این ایده این است که انسان ها و افکارشان، هر دو از انرژی خالص ساخته شده اند و بر اساس این که انرژی های مشابه همدیگر را جذب می کنند، افراد می توانند سلامتی، ثروت و ارتباطاتشان را بهبود بخشند.

بیشتر ما در طی روز افکار منفی در ذهن می پرورانیم و برداشت های منفی از اتفاقات داریم. ما به این طرز تفکر عادت کرده ایم و می توانیم این عادت را تغییر دهیم.
برای تغییر الگوی تفکر منفی به مثبت در قانون جذب راهکارهای مفاوتی وجود دارند. یکی از موثر ترین آن ها، تکرار و تلقین جملات تاکیدی مثبت روزانه است. با کمک این تکرار و تلقین، می توان باورهای جدید و مثبتی در ذهن ایجاد کرده و نگرش مثبت تری به مسایل و زندگی داشت و در نتیجه زندگی موفق تری را تجربه کرد.

از دست ندهید :   عزت نفس در اسلام

بنابراین اگر شما در زندگی توجه تان را به چیزهای بد و منفی بدهید، آن ها را جذب خواهید کرد و اگر توجه و تمرکز خود را روی اتفاقات و احساسات مثبت قرار دهید، این چیزی خواهد بود که در زندگی دریافت می کنید.

به این مثال توجه کنید:

گفتیم که انرژی ها و موارد مشابه همدیگر را جذب می کنند. اگر شما احساس لذت، قدردانی، شوق و ذوق، سلامتی و فراوانی کنید، پس در حال ارسال این انرژی مثبت به بیرون هستید و همین موارد را به سوی خود جذب خواهید کرد.

از سوی دیگر اگر احساس ترس، نگرانی، ناراحتی یا ناامیدی می کنید، شما در حال ارسال انرژِی منفی به بیرون هستید.

از دست ندهید :   خوشبختی ، آسان یا دشوار؟

در واقع کائنات به این انرژی ارسالی شما پاسخ خواهد داد. کائنات به این که کدامک از این 2 انرژی برای شما مفیدتر است کاری نخواهد داشت! بلکه تنها کاری که می کند این است که برای شما بیشتر و بیشتر از همین احساساتی که الان دارید را بیاورد.

شما دقیقا همان چیزی را دریافت می کنید که به بیرون ارسال کرده اید.

در واقع به هر چیزی فکر می کنید و هر احساسی که دارید، در حال ارسال خواسته خود در قالب انرژی به سوی کائنات هستید و بیشتر از همان را دریافت خواهید کرد! به دلیل اینکه ارتعاشات انرژی به سوی شما باز خواهند گشت.

همیشه باید تلاش کنید تا ارتعاشاتی که به سوی کانات ارسال می کنید با آن چیزی که واقعا دوست دارید بشوید، تجربه کنید و داشته باشید، همسو باشند.

ارتعاشات انرژی شما، باید با آن چیزهایی که در زندگی می خواهید، همراستا باشند.

اگر به دنبال عشق و لذت هستید، پس ایجاد ارتعاشات عشق و لذت، کاری است که باید انجام دهید.

قانون جذب، چه چیزی نیست؟

به یاد داشته باشید که قانون جذب، تنها با اقدام کردن منجر به نتیجه خواهد شد! تفکر و تمرکز صرف، بدون اقدام، تنها وقت شما را هدر خواهد داد!

از دست ندهید :   درخواست از کائنات | 3 قدم تا تحقق هر هدفی در زندگی

قانون جذب به معنای زندگی کردن بدون برنامه نیست. شما برای موفقیت باید اهدافتان را بنویسید، برای رسیدن به آن ها برنامه ریزی کنید و قیمت رسیدن به آن ها را بپردازید. برای رسیدن به هدف خود باید مرحله به مرحله پیش رفت.

توجه داشته باشید که قانون جذب چیز جدید و غریبی نیست. راه موفقیت در هر هدفی تمرکز روی آن است. تمرکز برترین قدرتی است که انسان دارد. با تمرکز است که می توان هر مساله و مانعی را در راه رسیدن به اهداف از میان برداشت.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 12 میانگین امتیاز: 3.3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *