مدیتیشن چیست؟

مدیتیشن چیست؟

مدیتیشن چیست؟

مزیت های بیشمار هیپنوتیزم (پیشنهاد میکنیم مقاله “هیپنوتیزم چیست؟” را مشاهده کنید) باعث میشوند که مضرات آن از اهمیت چندانی برخوردار نباشند. این احتمال نیز وجود دارد که هیپنوتیزور فراموش کند که یکی از تلقین های فرو رفتن در حابت هیپنوتیزم را خنثی کند؛ مثلا این دستور که ” شما کاملا خسته میشوید و یا دستهایتان سنگین میشوند.” و لذا اثر مزاحم و ناراحت کننده ای برای چند ساعت باقی بماند. احتمال دیگر آن است که یک هیپنوتیزور کم تجربه احتمالا تلقین نا آشنایی کند که ذهن نیمه هوشیار هیپنوتیزم شده آن را به صورت دایمی نمیپذیرد.

مدیتیشن چیست؟

مدیتیشن چیست؟

خودسازی روان

مدیتیشن در لغت به معنای عبادت، تفکر، توجه و جنبه روحانی واقعه ای در عمق روح است. میتوان گفت که مدیتیشن خودسازی روح و روان و راهی برای هماهنگی بین جسم و روح و روان است. کاربرد صحیح آن آرامش درونی، شفافیت روحی و تندرستی به همراه دارد. کسی که مدیتیشن را به درستی انجام دهد، در زندگی، شخصیتش به هماهنگی مورد نظر میرسد و احساس شادی میکند؛ افزون بر آن این هماهنگی و شادی به محیط اطرافش هم پرتو می افکند. مدیتیشن جستجوی اصل خدایی در درون خودمان است.

از دست ندهید :   سخنان بزرگان در مورد هدف

 

اظهارات یک عارف

عارف یزرگ ایرانی ” مولانا جلال الدین محمد مولوی” در سده سیزدهم میلادی به حقایق زیر دست یافت؛
“من تمام دنیا را در جستجوی خداوند گشته ام و هیچ کجا اورا نیافتم. تا اینکه روزی در راه برگشت به خانه او را جلوی در قلبم دیدم. او به من گفت: من از ازل اینجا منتظر تو هستم و من همراه او وارد خانه شدم.”
به سادگی نمیتوان هدف اصلی مدیتیشن را بازگو کرد. کسی که مدیتیشن را به صورت نظری یاد نگرفته، در اجرای آن دچار مشکل میشود. یکی از مشکلات آن است که شخص ممکن است با قسمت های منفی هویت خود ارتباط داشته باشد و نتواند این مواجهه را تاب آورد و در نتیجه دچار اختلالاتی همچون ترس دائمی و افسردگی شود.

از دست ندهید :   9 کاری که افراد فوق العاده موفق در آخر هفته ها انجام می دهند

 

 

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 4 میانگین امتیاز: 4.3]

یک نظر در مورد «مدیتیشن چیست؟»

  • بازخورد: ارتباط با ضمیرناخود اگاه و دیگران – موفقیت نامحدود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *