موفقیت از نظر شما چیست؟

موفقیت از نظر شما چیست؟

به نظر شما موفقیت چیست؟ اگر چه اتفاقی بیفتد شما موفق هستید؟ آیا موفقیت تعریف همگانی دارد که بگوییم برای همه تعریف یکسان است؟

می توان گفت موفقیت یعنی رسیدن به خواسته ها به همراه احساس رضایت از خود. از نظر من داشتن همزمان هر دو این موارد می تواند منجر به احساسی به نام موفقیت شود. این احساس یک احساس درونی بوده و مربوط به دستاوردهای خود ماست! نه چیزهایی که بدون تلاش و برنامه به دست ما می رسند. زندگی و احساس ما نسبت به خود هرگز با شانس بهتر نمی شود، بلکه با تغییر بهتر می شود و تغییر امری است آگاهانه و درونی!

درواقع می توانم احساس موفقیت واقعی را تا حد زیادی با خوشبختی همسو بدانم، همسو با این مفهوم که باید حتما از خود رضایت داشته باشیم. ممکن است من آرزوی ثروت داشته باشم و هر فرد ثروتمندی که ببینم را انسان موفقی بدانم و علاقه مند شوم تا از او پیروی کنم. اما اگر این فرد حال خوبی نداشته باشد. حس او به زندگی و نسبت به خودش خوب و مثبت نباشد، نمی توان او را انسان موفقی نامید.

از دست ندهید :   صدای موفقیت شما کی در خواهد آمد؟

به همه ما وقت معینی در این دنیا داده می شود. بسیار مهم است که ما با این زمان چه می کنیم. درست در همین مدت زمانِ عمر، فردی به نابودی و بدبختی کشیده شده و فرد دیگری مدارج ترقی را طی می کند و به دستاوردهای بسیار بزرگ می رسد.
بسته به خود ماست و چیزی که روی آن تمرکز می کنیم. می توانیم روی انتقام تمرکز کنیم یا روی خواسته های ارزشمند. در انتها مطمین باشید هرچه که بخواهیم به ما می دهند. هرچه که انسان واقعا روی آن تمرکز کند وقیمش را بپردازد به او خواهند داد! شکی در این نیست. ممکن است قیمتش عمر باشد، سختی و تلاش باشد، دل کندن از راحتی ها و چیزهایی که به آن ها عادت کردیم باشد. سفرهای سخت باشد و یا هرچیز دیگری! اما به هرحال با پرداخت قیمت، آن را به ما خواهند داد.

از دست ندهید :   ارزش هایتان را کشف کنید!

شما تصمیم می گیرید در انتهای این عمر در کجا باشید. می توانید عمرتان را بدهید تا چوبی تهیه کنید و در سر فردی بکوبید و انتقام بگیرید و یا دنیا را جای بهتری کرده، ثروت و شادی فراوانی برای خود و همراهانتان ایجاد کنید. این انتخاب من و شماست.
هر دو این ها را به قیمت عمر به ما خواهند داد. اگر در انتها شادی پایدار داشته باشید می توانید بگویید که در آخر این عمر موفق بوده ام! در لحظات تصمیم گیری است که سرنوشت شما رقم می خورد! درست تصمیم بگیرید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 6 میانگین امتیاز: 2.7]

یک نظر در مورد «موفقیت از نظر شما چیست؟»

  • مهم اراده ی ادمه،اراده قوی که داشته باشیم به هرچی ک بخوایم میرسیم،همچنین باید رو ناخوداگاه خودمون کار کنیم تا فقط موفقیتو ببینه و برای رسیدن بهش تلاش کنه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *