موفقیت چیست؟ موفق کیست؟

موفقیت چیست؟ موفق کیست؟

چه حسی نسبت به موفقیت دارید؟ بیشتر مردم حس فوق العاده خوبی نسبت به موفقیت دارند و همینطور تصویری که از موفقیت در ذهنشان شکل  می گیرد، غالبا چیزهای مادی مثل :ماشین مدل بالا، خانه خوب، ثروت و چیزهای مشابه است. البته که موفقیت شامل این موارد هم می شود ولی در کل موفقیت چیزی فراتر از فقط موارد مادی است.

فهرست

موفقیت از نظر شما چیست؟

موفقیت یک احساس درونی از رضایت، شادی و رسیدن به خواسته ها و چیزی بیشتر از این است. مهمتر از این موفقیت برای هر فردی تعریف متفاوتی دارد و برای اینکه بتوانید در زندگی تان موفق باشید قبل از هرچیزی باید تعریف کنید که از نظر شما موفقیت یعنی چه؟

از دست ندهید :   چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند

موفقیت از نظر شما یعنی داشتن یک همسر خوب؟ بچه های خوب؟ اتوموبیل گران قیمت؟ سفر به کشور خاصی؟ در این لحظه که معنای موفقیت را از نظر خودتان متوجه شدید، باید آن را روی کاغذ بیاورید تا کاملا برای خودتان شفاف شود که اگر چه اتفاقی بیفتد، موفق شده اید!

حالا شما با نوشتن این موارد اهداف بلند مدت خود را در جلوی چشمانتان دارید. الان زمان برنامه ریزی است، شروع به برنامه ریزی برای رسیدن به این اهداف کنید و اهداف میان مدت و کوتاه مدتی عریف کنید که با رسیدن به آن ها در بلند مدت به اهداف نهایی تان خواهید رسید.

از دست ندهید :   نقش افراد موفق در پیشرفت هر کشور چیست؟

توانایی شما در هدف گذاری است که میزان موفقیت شما را رقم میزند. اساسا موفقیت در هدف گذاری است و هرچیزی غیر از این فرع بر قضیه است.

موفق کیست؟

سوالی که مطرح می شود این است که؛ آیا فرد موفق فردی است که به اهدافش رسیده باشد؟ ظاهرا بله، اما یک شرط بسیار مهم دیگر وجود دارد.

فرد موفق کسی است که به اهدافش رسیده و همچنین از درون احساس شادی و رضایت دارد. اگر این احساس رضایت نباشد، هیچ چیز نیست.

برای رسیدن به این احساس، باید هنگامی که موفقیت را تعریف می کنید و اهدافتان را می نویسید از واقعی بودن آن ها مطمین شوید. مطمین شوید که فقط به خاطر خودتان و رضایت درونی تان است که می خواهید به این اهداف برسید. نه به خاطر دیگران، نه چون فلانی ماشین مدل بالا دارد، نه برای اینکه چشم فلانی در بیاید. به همین سادگی.

از دست ندهید :   موفقیت به سبک قهرمانان دشوارترین رشته ورزشی!

امیدوارم موفق باشید:)

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 11 میانگین امتیاز: 3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *