موفقیت چیست؟

موفقیت چیست؟

موفقیت را تعریف کن!

موفقیت چیست؟ موفقیت چیزی است که همه ما به دنبالش هستیم اما تعریف آن برای تک تک ما متفاوت است.
تا به حال از خودتان پرسیده اید که موفقت یعنی چه؟
اگر چه اتفاقی بیفتد شما موفق می شوید؟
بسیاری از ما در جواب سوال: موفقیت چیست؟ می گوییم؛ “ای آقا، یک زندگی خوب داشته باشیم و آرامش و از این جور چیزها!”

دوست من، زندگی خوب یعنی چه؟ چه وقتی شما احساس آرامش می کنید؟ این ها سوالاتی هستند که ما باید از خودمان بپرسیم. در جامعه ما که کمتر کسی فکر می کند هر روز برای چه منظوری از خواب بیدار می شود و اصلا چرا این کارهای روزمره را انجام می دهد تا هر صبحش به شب برسد، این یک سوال اساسی است!

از دست ندهید :   10 چیز کوچک که افراد موفق آنها را متفاوت انجام می دهند

چرا؟

دوست محصل من چرا درس می خوانی؟ می خواهی دکتر شوی؟ چرا؟ چون می خواهی پولدار شوی؟ خوب شما راه بسیار دشواری را برای پولدار شدن انتخاب کرده ای. راه های بسیار بسیار ساده تری از این وجود دارند، که می توانند تو را به این هدف برسانند. اصلا گیریم که پزشک شوی. پزشکی شغلی است که نیاز شدیدی دارد تا به روز باشی و دائما در حال کسب دانش. وقتی به این حوزه علاقه نداری و صرفا به دلیل مسایل مالی واردش شده ای چطور می توانی به روز بمانی و پزشک موفقی شوی؟

موفقیت چیست؟

موفقیت چیست؟

می خواهی بدانی موفقیت چیست؟ اساسا موفقیت یعنی هدف گذاری. موفقیت یعنی نوشتن هدف و تلاش برای رسین به آن . در همین تلاش، ما موفق هستیم. انسان های موفق کسانی هستند که بیشتر اوقات به هدف های خود و راه های رسیدن به آن ها فکر می کنند. انصافا و خودمانی، بیشتر اوقات به چه چیزی فکر می کنیم؟

از دست ندهید :   چگونه کاریزماتیک شویم؟ | 14 راه برای افزایش خارق‌العاده کاریزما

جالب است بسیاری از ما بعد از اینکه از دید دیگران هم خیلی موفق به نظر می رسیم و شاید تمام چیزهایی که آرزوی داشتنشان را دارند به دست می آوریم هم احساس رضایت درونی نمی کنیم. به شخصه بارها این حس را تجربه کرده ام، این عبارت؛ “تو که همه چیز داری خوش به حالت” را شنیده ام. افراد بسیار پولداری از نزدیک صحبت کرده ام که از درون احساس عدم رضایت شدید دارند. شرکت های بین المللی بزرگ دارند، اما ته دلشان مسیر دیگری را دوست داشته اند.

به خاطر داشته باشید، تمام این تلاش ها و فعالیت ها را ما انجام می دهیم تا در نهایت لبخندی روی لبمان باشد. لبخندی از روی رضایت درونی. اگر این رضایت درونی نباشد، به هرچیزی هم برسیم فقط عمرمان را تلف کرده ایم.

از دست ندهید :   قدرت کلام یا قدرت اندیشه ، کدام برتر است؟

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 3 میانگین امتیاز: 3.3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *