وضعیت اقتصادی ایران در حال حاضر چقدر در موفقیت ما موثر است؟

وضعیت اقتصادی ایران در حال حاضر

شاید خیلی با افتخار نتوانم بگویم که وضعیت اقتصادی امروز ایران در حال حاضر افتضاح است! اما می توانم با افتخار بگویم که من خودم مسئول تمام شرایط زندگی ام هستم، نه دولت و نه هیچ کس دیگری!
روزی که تمام مسئولیت زندگی ات را بپذیری، روزی است که وارد دنیای بزرگ سالی شده ای! این جمله از جیم ران است. کسی که فرد بزرگی همچون آنتونی رابینز از شاگردان او بوده است.

روی چیزهایی تمرکز کنید که توانایی کترل آن ها را دارید. اگر رویرای عوامل بیرونی کنترلی نداری، تمام تمرکز و توجه خودت را روی عوامل درونی متمرکز کن! جایی که در اختیار توست. الان از نظر شما وضعیت اقتصادی کشور چگونه است؟ افتضاح است؟ بسیار خوب. الان در این کشور هیچ کس پول در نمی آورد؟ هیچ کس رشد نمی کند؟

ما نباید به دنبال این باشیم که دولت کاری بکند و وضعیت زندگی مان را سر و سامان دهد. دولت ساختاری است با هزار و یک مساله که راندمان بسیار پایینی دارد. دولت نه تنها در ایران بلکه در هیچ کشوری بازدهی خوبی نداشته است. هرکاری را که می خواهید انجام نشود کافی است به دولت واگذار کنید! چرا؟ چون این سیستم کنترلش دشوار است. یا باید آن قدر حواست را جمع کنی که چیزی حیف و میل نشود که این کار بسیار انرژی بر است و یا هم آزاد بگذاری که آن قدر لفت و لیس می شود که کار انحام نمی شود. در هر صورت کاری انجام نخواهد شد.
تنها راه حل واگذاری کارها به بخش خصوصی است و بخش خصوصی یعنی من و شما! ما هستیم که باشد شغل ایجاد کنیم! دولت برای ایجاد هر 3 شغل باید حدود 1 میلیارد تومان سرمایه گذاری کند. من و شما می توانیم با هزینه بسیار کمتری شغل ایجاد کنیم و هم خودمان منفعت بریم هم هم وطنانمان.

از دست ندهید :   صدای موفقیت شما کی در خواهد آمد؟

به یاد داشته باشید پرندگانی که روی شاخه نشسته اند از شکستن شاخه نمی ترسند، چراکه به بالهای خودشان ایمان دارند. روی مهارت های خودتان کار کنید. پولدار شدن و ثروتمند شدن یک مهارت است. امکان ندارد فرد بی مهارت و بی تجربه ای هرچقدر هم که امکانات داشته باشد به سرعت در کار خودش موفق شود. ما کمبود امکات نداریم، کمبود عشق و علاقه داریم! زندگی مدرک محور را فراموش کنید. دوره ی مدرک گرایی در ایران هم به سر رسیده است. امروز کارفرماها به دنبال کسانی هستند که بتوانند کار را به درستی انجام دهند، به دلیل اینکه از فلان دانشگاه مدرک دارید، کسی موظف نیست به شما کار دهد.
خودتان کار ایحاد کنید یا از حداقل های یک کار شروع کرده و گام به گام رشد کنید، تجربه کسب کنید و بالا بیایید تا به قله های موفقیت برسید. امروز بیش از هر زمان دیگری کشور ما به کارآفرینان مسئولیت پذیر احتیاج دارد. مسئولیت زندگی ات را بپذیر این شروع ورود به دنیای بزرگسالی و خروج از کودکی است.

از دست ندهید :   چگونه با تفکر، باور های غلط را تشخیص و تغییر دهیم؟

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 3 میانگین امتیاز: 3.3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *