رمز موفقیت مردان بزرگ چیست؟

رمز موفقیت مردان بزرگ چیست؟

رمز موفقیت مرد و زن ندارد کوچک و بزرگ هم نمی شناسد. تا بزرگ نشوی موفقیتی در کار نیست. اما بزرگی به چه معناست؟
بزرگ شدن یعنی توانایی حل مسائل بزرگتر و پیچیده تر زندگی را داشتن. یعنی همه زندگی ات را ببیازی و به هم نریزی. آنقدر به خودت و مسیرت ایمان داشته باشی که از صفر شروع کنی. اما این بار پر قدرت تر.
بزرگ شدن یعنی پی همه چیز را به تن مالیدن بله اگر می خواهی سری توی سرها در بیاوری باید قیمتش را بدهی. در این دنیا موفقیت رمز و رازش این است که بدانی چه می خواهی؟ بدانی که قیمت رسیدن به آنچه می خواهی چیست؟ و شروع به دادن قیمتش کنی! همین و بس.

به قول جیم ران: “دعا نکن که ساده تر شود، دعا کن که قوی تر شوی!”

از دست ندهید :   ۲۱ روش انضباط شخصی برای دستیابی به هدف – قسمت سوم

قیمتش را بده!

اگر کارهایی که همیشه انجام می دادی را انجام دهی، همان نتایجی را می گیری که همیشه گرفته ای. اگر اتوموبیل گران قیمت و پول فراوان می خواهی قیمتش زدن از خواب شیرین، پس انداز کردن، کمتر تفریح کردن، خاموش کردن تلویزیون، قطع کردن روابط بی حاصل و چیزهایی از این دست است.
اگر آماده ای قیمتش را بدهی دنیا آن را به تو خواهد داد. دنیا فروشگاه بزرگی است که در آن هرچیزی -تکرار می کنم هرچیزی- که بخواهیم به ما می دهند. یک نفر به دنبال خرید بنز است و دیگری به دنبال چوبی تا بر سر باجناقش بزند. هر دو به آرزویشان خواهند رسید. اما اولی تا مدت ها لذتش را خواهد برد و دیگری فقط یک چوب دارد که در سر کسی زده و یک نفر به دشمنانش اضافه شده!

از دست ندهید :   فکر بزرگ، فروش بزرگ، پول بزرگ

دنیا قانونی دارد؛ اگر به کمتر از آنچه که میخواهی راضی نشوی، دنیا آن را به تو خواهد داد. ولی معمولا سعی می کند تا با تو ارزان تمام کند و با چیزهایی کمتر از آن رضایت را جلب کند تا به قول معروف بی خیال باقی ماجرا شوی.

پیگیر و صبور باش!

رمز موفقیت مردان بزرگ شاید در صبوری و پیگیری شان باشد. ما متاسفانه وقتی بذری را می کاریم هر روز خاک های رویش را کنار می زنیم تا ببینیم که آیا چیزی روییده است یا نه و نمی دانیم که با این کار داریم جلوی رشد بذرمان را می گیریم. همینطور با هر شکستی مایوس و ناامید می شویم. مردان بزرگ رمز موفقیتشان در پیگیری است اگر در کاری موفق نمی شوی شاید به این دلیل است که به اندازه کافی پیگیری نکرده ای. به نظر من حداقل 5 بار پیگیری برای موفقیت در هر کاری لازم است.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 10 میانگین امتیاز: 2.7]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *