قانون انتظار چیست و چگونه به موفقیت ما کمک می کند؟

قانون انتظار

تا به حال شده که برای روز مبادا پول انداز کنید؟ همیشه پول هایم را پس انداز می کردم اما مگر این روز مبادای لعنتی اجازه می داد که پس انداز به جایی برسد! تند و تند از راه می رسید و هرچه رشته بودم پنبه می شد. امروز می فهمم که این اتفاق به خاطر قانون انتظار در زندگی ام می افتاده!
قانون انتظار بیان می کند که همواره انتظار هرچیزی را داشته باشید در زندگی تان اتفاق خواهد افتاد. آیا در زندگی منتظر خوشبختی و موفقیت هستید؟ یا در ترس و هراس شکست و بدبختی؟

فهرست

تفکر افراد موفق

قانون زندگی، قانون انتظار و باورهاست. به نقل از برایان تریسی شما به چیزی تبدیل می شوید که بیشتر اوقات به آن فکر می کنید. افراد موفق بیشتر اوقات به چه چیزی فکر می کنند؟ بله، درست حدس زده اید! به اهدافشان و اینکه چطور می توانند به اهدافشان برسند.

ما با فکر کردن بیشتر اوقات به اهدافمان است که می توانیم فرصت ها را ببینیم. احتمالا برای شما هم پیش آمده که وقتی تصمیم می گیرید اتوموبیل تازه یا تلفن همراه تازه یا هرچیزی بخرید، مدتی روی آن تمرکز می کنید، سپس در اطرافتان بیشتر از گذشته آن وسیله یا اتوموبیل را می بینید و متعجب می شوید! از خود می پرسید که این همه از این وسیله آیا قبل از این هم وجود داشت یا تا شما تصمیم به خرید گرفتید همه از این مدل خریدند؟

از دست ندهید :   چقدر برای موفقیت وقت داریم؟

این بخشی از سیستم هدف یابی مغز ماست. همه اتفاقات بزرگ از اینجا آغاز می شوند. ابتدا باید مغزتان بفهمد که چه چیزی برای شما مهم است و سپس عوامل مرتبط به آن را برای شما آشکار خواهد کرد و موقعیت ها و افراد مرتبط با آن را به شما نشان خواهد داد.

سیستم موفقیت ذهن، چگونه کار می کند؟

ما با چشممان نمی بینیم! با گوشمان نمی شنویم! بلکه در معرض حجم بسیار بسیار وسیعی از اطلاعات تصویری، صوتی و .. هستیم که هم چشم و هم گوشمان آن ها را بدون کم و کاست به ذهنمان منتقل می کنند. اما اگر مغز بخواهد ما متوجه تمام این اطلاعات بشویم احتمالا به جنون می رسیم! پس بسیار منطقی است که مغزمان تنها توجه ما را به اطلاعاتی که قبلا به آن فهمانده ایم برای ما مهم اند جلب کند.

از دست ندهید :   سخنان بزرگان جهان در مورد موفقیت | 16 جمله متحول کننده!

به عنوان مثال فرض کنید در یک راهرو 20 نفر وجود دارند. چشم شما تصویر تمام این افراد و گوشتان تمام گفت و گو های آن ها را به مغزتان منتقل می کند. فرض کنیم خواسته شما در زندگی ثروت بیشتر است و می خواهید تا کسب و کاری راه بیاندازید. مدت ها روی این خواسته خود تمرکز کرده اید، مراحل ساخت کسب و کارتان را تجسم کرده و روی کاغذ آورده اید و بنابراین ذهنتان به خوبی متوجه است که این مطلب برای شما اهمیت خاصی دارد.
در بین این 20 نفر فردی هست که می تواند شما را به سمت فقر بیشتر ببرد، همین طور فردی که می تواند شرایط موجودتان را حفظ کند تا در همین اوضاع مالی بمانید و فردی که می تواند شما را به سمت خواسته تان یعنی ثروت بیشتر ببرد.

با توجه به اینکه شما قبلا به مدت کافی روی ثروت و ابجاد کسب و کار جدیدتان تمرکز کرده اید، ذهن شما به طور ناخودآگاه توجه تان را به سمت فردی که شما را ثروتمند تر می کند جلب می کند. به همین سادگی بدون اینکه تلاش آگاهانه ای رخ بدهد نظر شما به سمت او جلب می شود. با کمی اقدام آگاهانه، مانندِ صحبت کردن، ارتباطی بین شما ایحاد خواهد شد و گام بزرگی به سوی هدفتان برداشته می شود. این قانون دنیاست!

از دست ندهید :   خوشبختی چیست؟

بسیاری از افراد اعتقاد دارند که موفقیت یعنی قرار گرفتن در زمان درست، در جای درست. من معتقدم شما باید آگاه باشید که در زمان درست در جای درست هستید.

نه اینکه افراد دیگری در آن راهرو نبودند! در همان راهرو شما می توانستید با فردی آشنا شوید که بدبخت تر شوید و یا همین وضعیت موجودتان را حفظ کنید! اما انتظارات شما و اهدافتان بود که توجه، رفتار و سپس سرنوشتتان را رقم زد! قانون انتظار را جدی بگیریم!

 

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 22 میانگین امتیاز: 2.9]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *