قیمت موفقیت چقدر است؟

قیمت موفقیت چقدر است؟

شاید تنها چیزی که به ظاهر در این دنیا رایگان به ما داده شده است، عمر باشد. غیر از عمر، تمای چیزهای دیگری که داشته ایم، داریم یا خواهیم داشت قیمتی دارند. حتی اگر به نظر برسد که آنها را رایگان به دست آورده ایم! اگر خوب فکر کنیم می بینیم که قیمت چیزهای به ظاهر رایگان را یا داده ایم یا خواهیم داد و معمولا بسیار هم گران!

“برای تسخیر آینده، باید از لذت‌های آنی بسیاری دست بکشیم…”
این جمله از برایان تریسی دوست داشتنی را باید قاب کرد و به دیوار ها زد. شاید خوابیدن صبح گاهی لذت بسیار زیادی داشته باشد، اما این لذت آنی می تواند به قیمت یک عمر زندگی معمولی تمام شود. داشتن یک زندگی معمولی به جای یک زندگی فوق العاده، شاید بزرگ ترین کابوس زندگی من بوده و هست!

از دست ندهید :   3 دسته کلی افراد در جستجوی موفقیت و عاقبت هرکدام!

زود بیدار شدن از خواب و داشتن یک سری عادت های روتین روزانه قیمتی است که باید برای موفقیت پرداخت. این تنها بخشی از آن قیمتی است که اکثر افراد تاثیر گذار دنیا مانند: بیل گیتس و استیو جابز برای رسیدن به قله ها در زندگی خود پرداخته اند!

فکر نکنیم که ایستادن در صف و گرفتن یک ظرف غذای نذری رایگان است! اولین بهایی که می پردازیم وقت و عمرمان است، یعنی زمانی که برای انجام این کار قرار می دهیم. دومین هزینه و البته هزینه سنگین تر می تواند عزت نفس یا احترام به خودمان باشد! گاهی اوقات با گرفتن غذای رایگان، عزت نفس ما کاهش میابد و احساس بی ارزشی می کنیم! و عزت نفس سنگین ترین بهایی است که می توان بابت هر چیزی در این زندگی داد.

از دست ندهید :   راه‌های جذب ثروت ؛ ۵ راه تست شده برای جذب ثروت

به حال دزدان، اختلاص گران و افرادی که حق مردم را خورده اند غِبطه نخوریم. این افراد در قبال دریافت میلیارها، بخش زیادی از عرت نفس خود را داده اند. چیزی در ناخودآگاه آن ها مرتب به یادشان خواهند آورد که: تو بی ارزشی، تو مال مردم خوری، تو بدبختی و چه چیزی بدتر از این؟
تمام تلاشی که انسان در زندگی می کند به خاطر این است که در آخر خوشحال باشد، حس خوبی نسبت به خود داشته و حال بهتری داشته باشد. اگر من میلیاردها تومان دارایی داشته باشم اما بیماری لا علاجی داشته  باشم که باع شود در هر لحظه از درد به خودم بپیچم، آن دارایی به چه کار من خواهد آمد؟ وضعیت این دوستان هم به همین شکل است. به ظاهر مال مردم را به جیب زده اند، اما احساس حقارت، پوچی و بی ارزشی چیزی است که شیرازه زندگی شان را از هم خواهد پاشید.

از دست ندهید :   نقش تفکر و اندیشه منطقی در موفقیت

بیایید قیمت موفقیت را بپردازیم. باور کنید تمام لذتش همین است…

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 2 میانگین امتیاز: 3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *