راز موفقیت افراد موفق در چیست ؟

راز موفقیت افراد موفق در چیست ؟

امروز دیگر بعید می دانم رازی در مورد موفقیت باقی مانده باشد. به دنبال هرچیزی که باشید می توانید با یک جستجوی ساده در موتور جستجوی گوگل به نتایج بسیار زیاد و البته مرتبطی در مورد آن دست پیدا کنید. کارهایی که برای موفقیت باید انجام داد مشخص اند و در تمام منابع معتبر در موردشان صحبت شده است. اما با این حجم از اطلاعات ارزشمند و در دسترس، امروز ما چطور موفق شده ایم که موفق نباشیم؟ سوال عجیبی است اما دلیلش را در ادامه با شما خواهم گفت.

راز موفقیت و راز شکست

دانستن بیش از اندازه لازم و عمل کردن کمتر از اندازه لازم؛ تضمین کننده شکست شماست. مساله دقیقا همینجاست. بیشتر ما معتاد جمع کردن مطالب و آموزه های موفقیت شده ایم. عضو صد کانال موفقیت در تلگرام هستیم و مطالب همه را دنبال می کنیم، هر کتابی هست می خریم و هر سمیناری هست شرکت می کنیم. مثلا داریم تمام تلاشمان را می کنیم تا پس فردا که پرسیدند چرا نشد؟ عذاب وجدان نداشته باشیم و خیلی راحت بگوییم ما هرچه داشتیم خرج کردیم تا موفق شویم، نشد که نشد! خدا نخواست و از این حرف ها …

دوستان من، یک واحد یاد بگیرید، اما 7 واحد عمل کنید . راهی جز این برای موفقیت وجود ندارد به جای اینکه هفت کتاب بخوانید، یک کتاب را 7 بار بخوانید. مطالعه کردن یک کتاب خوب، کمتر از 7 مرتبه فقط اتلاف عمر است. مطالب خوب و جان دار بعد از 7 بار مطالعه رموزشان آشکار می شوند. افراد موفق سریع آموخته هایشان را به کار می گیرند، افراد ناموفق دایما دانسته هایشان را اضافه می کنند و عمل کردن را به تعویق می اندازند.

حتما بخوانید :   قانون طلایی تغییر عادت چیست؟

زندگی کوتاه است عزیز، نمی گویم امروز، می گویم همین الان کاری بکن، یکی از کارهای هرچند کوچکی که می دانی برای رسیدن به موفقیت باید انجام دهی را انجام بده تا برسی.

بنجامین فرانگلین می گوید: “شاید شما به تاخیر بیندازید، اما زمان، این کار را نخواهد کرد”

زندگی کوتاه است. دست بجنبانید…

اساسا دانسته های زیاد میتواند برای ما مضر هم باشد. چرا که وقتی می دانیم کاری خوب است و آن را انجام نمی دهیم، اجترام به خود و عزت نفس مان را از دست می دهیم. این سنگین ترین هزینه ای است که می توان برای چیزی در این زندگی داد. اساسا اگر قرار است چیزی را یاد بگیریم و به آن عمل نکنیم، بهتر است که آن را ندانیم.

موفقیت سخت یا آسان؟

اصلا مردم عاشق پيچيدگي اند، فكر مي كنند برای اینكه اتفاقات بزرگ بيفتد بايد كارهاي پيچيده اي انجام دهند و به كارهاي ساده، ساده نگاه مي كنند. پیشنهاد می کنم کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی را مطالعه کنید تا به این جمله خارق العاده از جیم ران برسید:

موفقیت چیزی نیست جز یک نظم و انضباط ساده که هر روز تکرار می شود!

جمله جیم ران

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *