راز موفقیت افراد موفق در چیست ؟

راز موفقیت افراد موفق در چیست ؟

راز موفقیت افراد موفق دیگر در این دوره پنهان نیست. به دنبال هرچیزی که باشید می توانید با یک جستجوی ساده در موتور جستجوی گوگل به نتایج بسیار زیاد و البته مرتبطی در مورد آن دست پیدا کنید. کارهایی که برای موفقیت باید انجام داد مشخص اند و در تمام منابع معتبر در موردشان صحبت شده است اما با این حجم از اطلاعات ارزشمند و در دسترس، امروز ما چطور موفق شده ایم که موفق نباشیم؟ سوال عجیبی است اما دلیلش را در ادامه با شما خواهم گفت.

راز موفقیت افراد موفق و راز شکست

راز موفیت افراد موفق در کمتر دانستن است. دانستن بیش از اندازه لازم و عمل کردن کمتر از اندازه لازم؛ تضمین کننده شکست شماست. مساله دقیقا همینجاست. بیشتر ما معتاد جمع کردن مطالب و آموزه های موفقیت شده ایم. عضو صد کانال موفقیت در تلگرام هستیم و مطالب همه را دنبال می کنیم، هر کتابی هست می خریم و هر سمیناری هست شرکت می کنیم. مثلا داریم تمام تلاشمان را می کنیم تا پس فردا که پرسیدند چرا نشد؟ عذاب وجدان نداشته باشیم و خیلی راحت بگوییم ما هرچه داشتیم خرج کردیم تا موفق شویم، نشد که نشد! خدا نخواست و از این حرف ها …

از دست ندهید :   چگونه انسان خوشبختی باشیم؟

دوستان من، یک واحد یاد بگیرید، اما 7 واحد عمل کنید. راهی جز این برای موفقیت وجود ندارد به جای اینکه هفت کتاب بخوانید، یک کتاب را 7 بار بخوانید. مطالعه کردن یک کتاب خوب، کمتر از 7 مرتبه فقط اتلاف عمر است. مطالب خوب و جان دار بعد از 7 بار مطالعه رموزشان آشکار می شوند. افراد موفق سریع آموخته هایشان را به کار می گیرند، افراد ناموفق دایما دانسته هایشان را اضافه می کنند و عمل کردن را به تعویق می اندازند.

زندگی کوتاه است عزیز، نمی گویم امروز، می گویم همین الان کاری بکن، یکی از کارهای هرچند کوچکی که می دانی برای رسیدن به موفقیت باید انجام دهی را انجام بده تا برسی.

از دست ندهید :   رمز موفقیت مردان بزرگ چیست؟

بنجامین فرانگلین می گوید: “شاید شما به تاخیر بیندازید، اما زمان، این کار را نخواهد کرد”

زندگی کوتاه است. دست بجنبانید…

اساسا دانسته های زیاد میتواند برای ما مضر هم باشد. چرا که وقتی می دانیم کاری خوب است و آن را انجام نمی دهیم، اجترام به خود و عزت نفس مان را از دست می دهیم. این سنگین ترین هزینه ای است که می توان برای چیزی در این زندگی داد. اساسا اگر قرار است چیزی را یاد بگیریم و به آن عمل نکنیم، بهتر است که آن را ندانیم.

موفقیت سخت یا آسان؟

راز موفقیت افراد موفق پیچیده نیست. اصلا مردم عاشق پیچیدگی اند، فکر می کنند برای اینکه اتفاقات بزرگ بیفتد باید کارهای پیچیده ای انجام دهند و به کارهای ساده، ساده نگاه می کنند. پیشنهاد می کنم کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی را مطالعه کنید تا به این جمله خارق العاده از جیم ران برسید:

از دست ندهید :   موفقیت به سبک قهرمانان دشوارترین رشته ورزشی!

موفقیت چیزی نیست جز یک نظم و انضباط ساده که هر روز تکرار می شود!

جمله جیم ران

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 3 میانگین امتیاز: 3.7]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *