راز موفقیت در زندگی امروز چیست؟

راز موفقیت در زندگی امروز چیست؟

آنقدر امروزه برای ما از موفقیت و موفق شدن گفته اند که شاید در ذهن ما این سوال ایجاد شده که؛ آیا این موفقیت اصلا شدنی است؟  راز موفقیت در زندگی امروز چیست؟

موفقیت در زندگی یعنی هدف گذاری و تمام. مابقی داستان هایی که گفته می شوند چیزی جز بازارگرمی و توهم آفرینی نیست. انسان موفق در زندگی و کسب و کار امروزی فردی است به شدت هدف گذار و فوق العاده پایبند به این هدف ها. انسان موفق امروز کسی است که:

  1.  کاملا دقیق می داند از زندگی چه می خواهد.
  2. هدف های نوشته شده دارد.
  3. هر لحظه به هدف های خود فکر می کند.
  4. همواره از خود سوال می کند که چطور می تواند به این هدف نزدیک تر شود!
  5. برای رسیدن به هدفش برنامه ریزی می کند و قیمت رسیدن به آن را می پردازد.

عینا می توانم منظورم را در این داستان زیبا و معروف بیان کنم:
روزی جوانی از پیری پرسید که چطور می توانم در زندگی موفق باشم. پیر او را به میان رودخانه برد، سرِ جوان را زیر آب برده و نگه داشت. بعد از تلاش بسیار جوان، پیرمرد اجازه داد تا سرش را از آب بیرون بیاورد و نفسی بکشد. از جوان پرسید؛ زیر آب به دنبال چه چیزی بودی؟ جوان پاسخ داد؛ می خواستم تا نفس بکشم. پیر به او گفت؛ هروقت به اندازه نفس کشیدن، به دنبالِ موفقیت باشی، موفق خواهی شد!

برای موفق شدن باید اینگونه به دنبالش بود. فکر می کنم چیزی که سال ها جلوی پیشرفت افراد بسیاری را گرفته، زندگی در وسط است! نه خیلی پولدارند و نه خیلی فقیر. همین آب باریکه لا مصب نمی گذارد آنقدر سخت بگذرد که قِید همه چیز را بزنیم و کاری بکنیم تا شرایط تغییر کند. همین بی تصمیمی و بی معنایی زندگی است که نمی گذارد تکان بخوریم.

حتما بخوانید :   5 قانون برای خلاقیت و تفکر خلاق خودکار

داشتن هدف برای موفقیت در زندگی امروز ضروری است!

هدف، چیزی است که به زندگی ما معنا می دهد. به تک تک تصمیماتمان به تک تک رفتارها و کارهایی که می کنیم.
وقتی هدف دارم؛ می دانم برای رسیدن به کجا دارم این کار را می کنم، چرا این کار را می کنم و پیدا کردن جواب چرا برای انجام کارهاست که دشوار ترین کارها را ساده می کند!

انسانِ بی هدف است که با کوچکترین دشواری ها قید ادامه راه را می زند و این مهارتِ ما در هدف کذاری است که تعیین کننده میزان موفقیت ما در زندگی است.

با نوشتن اهداف؛

  • با سرعت به سمتشان حرکت خواهیم کرد.
  • ذهنمان شروع به دادن راه حل های خلاقانه برای رسیدن به آن هدف می کند.
  • تمام انگیزه و انرژی های مثبتمان آزاد می شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *