ثروتمندان چه شغلی دارند؟

ثروتمندان چه شغلی دارند؟

شغل ثروتمندان:

در بیشتر ثروتمندان دیده ام که آن ها شغلشان را از روی شوقشان انتخاب کرده اند؛ یعنی به هرچیزی که علاقه مند بوده اند، پرداخته اند و آن را توسعه داده اند: بیل گیتس به رایانه عشق می ورزید، دونالد ترامپ به ملک و ساختمان و نیز وارن بافت به سهام و بورس. این مهم است که به چه چیزی علاقه مندیم و به آن عشق می ورزیم. شور و عشق به کار باعث می شود در انجام دادن شغلمان خسته نشویم و کار با تفریح یکی باشد. با شور و عشق به دیگران بهتر خدمت می کنیم و با کیفیت بیشتری می کوشیم کار بهتری ارائه دهیم.

برعکس غیرثروتمندان عمری به کارهایی می پردازند که اصلا از انجام دادنشان لذت نمی برندو تازه توقع دارند که ثروتمند شوند و پله های ترقی را طی کنند. مگر می شود؟ استیو جابز، مدیرعامل و مالک شرکت صنایع کامپیوتری اپل، از دوران نوجوانی به کار با رایانه عشق می ورزید و شغل خود را هم در همین زمینه انتخاب کرد. وی فردی تاثیرگذار در دنیای تکنولوژی و البته فوق العاده ثروتمند شد.

از دست ندهید :   وضعیت اقتصادی ایران در حال حاضر چقدر در موفقیت ما موثر است؟

بیل گیتس هم مانند استیو جابز به رایانه علاقه مند بود و شرکت مایکروسافت را در گاراژ منزل پدری اش  بنیان گذاشت. حالا آن شرکت به یکی از ابرغول های جهان رایانه تبدیل شده است. بیل گیتس می گفت در زمانی که نوشتن برنامه نرم افزاری را برای رایانه ها شروع کرد، کسی این تجارت را جدی نمی گرفت و بیشتر شبیه نوعی دیوانگی و بازی بچگانه بود. جالب است بدانید روزی یکی از ثروتمندان ایرانی به من گفت: «می دانی چه کسانی این دنیا را ساخته اند؟ دیوانگان.»

داستان عشق به کار تمامی ندارد: دونالد ترامپ از نوجوانی به املاک علاقه مند بود و در وجود خود، عشقی وصف ناشدنی به ساخت و ساز احساس می کرد. با مداومت و تمرکز بر این کار، هم اکنون به ثروتمند ترین فرد در تجارت ساختمان تبدیل شده است.

از دست ندهید :   فکر کنید و ثروتمند شوید!

وارن بافت از نوجوانی به بورس و سهام علاقه مند بود و حس عجیبی به این تجارت داشت. او تا پیش از اینکه نیمی از ثروتش را به موسسه خیریه بیل و ملیندا گیتس اهدا کند، ثروتمند ترین مرد جهان بود.

آری زمینه شغلی مهم نیست؛ بلکه شور و عشق و شوق مهم است.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 5 میانگین امتیاز: 2.4]

یک نظر در مورد «ثروتمندان چه شغلی دارند؟»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *