صدای موفقیت شما کی در خواهد آمد؟

صدای موفقیت شما کی در خواهد آمد؟

حتما صدای مجریان خوش صدای رادیو را در ذهن دارید. لحظه ای فکر کنید، شما چهره بسیاری از این افراد را هرگر ندیده اید. اما اگر الان بخواهید تصویری برای آن ها متصور شوید، احتمالا در ذهنتان افرادی زیبا جذاب و فهمیده هستند. چرا چنین تصوری داریم؟
حالا افراد بد صدا را در ذهنتان مجسم کنید. مثلا فروشنده تلفنی که صدای خوبی ندارد و می خواهد محصولش را به شما معرفی کند. ناخودآگاه تصویری که از او در ذهن شما شکل می گیرد تصویر زیبایی نیست. احتمالا اعتماد به او هم برای شما دشوار خواهد بود و آن فروشنده راه سختی برای موفقیت در کسب و کارش در پیش خواهد داشت.

صدای جذاب برابر ظاهر زیباست

شنیدن صدای جذاب و گیرا برای ما تصویر مثبتی از فرد گوینده ایجاد می کند وما این تصویر مثبت را به تمام جوانب تعمیم می دهیم. بنا براین او را فردی با شعور، فهیم و دارای خصوصیات اخلاقی فوق العاده تصور خوهیم کرد.

از دست ندهید :   داشتن درآمد غیر فعال، لازمه ی موفقیت مالی!

تاثیر اولیه

انسان در برخورد اول تنها 30 ثانیه برای تاثیر گذاری روی فرد مقابل زمان دارد و ارزش این 30 ثانیه نیز به سرعت کاهش میابد. به این معنا که قدرت تاثیر گذاری در ثانیه های ابتدایی بسیار قوی تر از ثانیه های آخر است. در انتهای  این زمان معمولا مخاطب در مورد شما و تمام خصوصیاتتان نتیجه گیری می کند و سپس مابقی رفتار های شما را بر اساس برداشتی که در این 30 ثانیه از شما داشته است تفسیر خواهد کرد. اگر تاثیر مثبتی بر او گذاشته باشید، تمام رفتارهای شما، مثبت تر از حالت واقعی و اگر تاثیر منفی گذاشته باشید، تمام رفتارهایتان منفی تر از چیزی که به واقع هستند، در ذهن او تفسیر خواهند شد.

از دست ندهید :   فکر کنید و ثروتمند شوید!

چگونه صدای جذابی داشته باشیم؟

پس متوجه شدیم که تاثیر اولیه تا چه اندازه برای موفقیت ما مهم و حیاتی است. خبر خوب این است که صدای دلنشین و جذاب را می توان با آموزش و تمرین به دست آورد. این یکی از بهترین سرمابه گذاری هایی است که می تواند در آینده چندین مقابل به زندگی ما برگشته و ثمرات چشم گیری داشته باشد. با صدای بهتر می توانید روابط بهتری ایجاد کنید، دوست داشتنی تر و قابل اعتماد تر شوید، فروش های بزرگ تری داشته باشید و در بسیاری از زمینه های زندگی فقط با اتکا به صدایِ خوبِ خودتان، انسان موفق تری باشید. برای ساختن صدایی جذاب تر، کمک گرفتن از متخصصین صداسازی و خوانندگی می تواند مفید باشد.

به یاد داشته باشید، تفاوت های کوچک نتایج بزرگ به بار می آورند. اختصاص وقت و انرژی برای بهبود صدا، تفاوت کوچکی است که نتایج عظیم آن بارها اثبات شده اند. با داشتن صدای دلنشین هنگامی که شروع به صحبت می کنید همه ساکت شده و به سخنان شما گوش خواهند داد. به این ترتیب تاثیر عمیق تری روی دیگران خواهید داشت و سریع تر به خواسته های خود خواهید رسید.

از دست ندهید :   مراحل قانون جذب | 7 گام تا خلق زندگی رویایی!

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 5 میانگین امتیاز: 3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *