چرا کتاب قانون جذب ثروت را نخواندم؟

چرا کتاب قانون جذب ثروت را نخواندم؟

استر هیکس را که احتمالا می شناسید. این خانم نویسنده کتاب قانون جذب ثروت و از جمله افرادی بودند که با انتشار فیلم راز توسط بسیاری از افراد شناخته شدند. نمی دانم در مورد فیلم راز چقدر می دانید. من که دل خوشی از این فیلم ندارم. به نظرم یک فیلم کاملا بازاری بود که بیشتر برای ثروتمند شدن سازنده اش ساخته شد تا مخاطبانش. مساله ای نست اگر خانم راندا برن و سایر همکارانشان می خواهند تا با یک کتاب یا فیلم که اصلا کارآمد نیست جیبشان را پر کنند. مساله من این است که چرا با زندگی مردم بازی شد؟ انسان هایی که ساده انگارانه تمام مسیر زندگی شان را بر مبنای این آموزش های ناقص و به ظاهر هلو توی گلو چیدند.

هنوز که هوز است، بعد از گذشتن این سال ها فیلم راز و آموزش های ناقصش جیب عده ای چه در ایران چه آن سوی مرزها را پر و بسیاری را قربانی می کند. دوستان شرکت کننده در این فیلم گویا خودشان ار قبل هم می دانستند که این آموزش ها جوابی نخواهند داد چراکه بعد از این فیلم شروع به انتشار دوره هایی تحت عنون چرا قانون جذب جواب نداد؟ یا کلید گمشده در قانون جذب چیست؟ کردند.

از دست ندهید :   ۲۱ روش انضباط‌ شخصی‌ برای دستیابی به هدف - قسمت اول

چند شب پیش سمیناری شرکت کرده بودم که برگزار کننده دوره ای را در آن میفروخت با موضوع؛ آموزش کسب و کار. یکی دو نفر از اساتید معروف کشور را در این دوره گرد هم آورده و خودش و همسرش هم لای این مدرس ها مباحثی درس می دادند. جالب آنکه خود این فرد که در حال معرفی دوره بود بویی از فروش و فروشندگی نبرده بود و بدتر از آن تیم فروشی بود که جلوی کانتر در حال پرزنت این دوره بودند. مثل نوار ضبط شده فقط اطلاعات دوره را تکرار می کردند. کسی که خودش نتوانسته یک تیم فروش خوب بسازد چطور می تواند این را به دیگران بیاموزد؟  آن هم با قیمت چند میلیون تومان. دوست عزیز انصاف نیست که برای پر کردن جیب خودت، هم وطنانت را بدبخت کنی. خیلی ها ماشینشان را می فروشند، بسیاری قرض می گیرند تا این مبلغ را پرداخت کنند.

از دست ندهید :   چگونه با قدرت بی انتها هماهنگ باشیم؟

موفقیت در هر زمینه ای نیازمند تلاش، شکست خوردن، از نو بلند شدن و پرداختن قیمت هایی بسیار بیشتر از فقط نشستن و تجسم کردن و چیزهایی از این دست است. قبول دارم که موفقیت آمادگی ذهنی نیاز دارد. اما بیش از هر چیزی نیازمند مهارت است. چراکه این موفقیت باید در دنیای واقعی اتفاق بی افتد.

اگر همین الان یک شرکت 100 میلیارد تومانی به فردی که حتی زندگی خودش را به سختی مدیریت می کند داده شود، به نظر شما توانایی سرپا نگه داشتن آن را خواهد داشت؟ همه چیز که امکانات نیست، مهارت ها مهم ترین فاکتورهای موفقیت هستند که متاسفانه حتی اشاره ای در فیلم راز به آن ها نشد.

از دست ندهید :   چگونه با ذهن ، انرژی خلق کنیم؟

این که بنشینید و فقط تجسم کنید، شکرگزاری کنید و آب  و تاب دادن و … تا به رویاهایتان برسید، ساده انگاری است. موفقیت و ثروت اصلی به کسانی خواهد رسید، که توانایی های مورد نیاز آن را در خود پرورانده باشند و به اندازه کافی صبر حوصله و تلاش کرده باشند.

بله، به خاطر همین بود که کتاب قانون جذب ثروت استرهیکس را هم مانند دیگر کتاب های اساتیدِ راز نخواندم!

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 17 میانگین امتیاز: 2.1]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *