چرا کسب و کار های اینترنتی شکست می‌خورند؟

شکست کسب و کار اینترنتی

هر ساله کسب‌و‌کار‌های اینترتی زیادی راه اندازی می‌شوند. بسیاری از آن‌ها به دلیل اشتباهات پیش پا افتاده به شکست می‌رسند. حتی ممکن است با وجود ایده خوب و تلاش بسیار، تنها به علت در نظرنگرفتن برخی مسائل ساده این اتفاق بیفتد.

در این مقاله سعی داریم تا با مطرح کردن اشتباهاتی که بیشتر کسب و کار‌های اینترنتی را به شکست منتهی می‌کنند از آن‌ها جلوگیری کنیم.

ایده مناسبی انتخاب نمی‌کنید

ایده در واقع همان مسیری است که در آن قدم گذاشته‌اید. اگر ایده شما نادرست باشد، هر چقدر سریع‌تر بدوید، از هدفتان دورتر خواهید شد. شاید بهتر باشد بیشترین زمان را روی انتخاب ایده قدرتمند صرف کنید.

دو دل هستید

اگر به خودتان، توانایی‌ها و مسیری که در آن هستید ایمان نداشته باشید، شکست خواهید خورد. بیشترین قسمت هر موفقیتی را آماگی ذهنی تشکیل می دهد. همواره با خودتان تکرار کنید که من باید موفق شوم و موفق می‌شوم.

کوتاه مدت فکر می‌کنید

درست است که کسب و کارهای اینترنتی پتانسیل رشد و سودآوری بالایی دارند، اما طرز تفکر یک شبه پولدار شدن در هر کسب و کاری کشنده است. با این فکر که در مدت زمان کوتاهی به نتایج بزرگ در کسب و کار اینترنتی برسید، قطعا شکست خواهید خورد.

کسب و کار اینترنتی نیاز به صبر و حوصله برای به بار نشستن دارد و باید زمان و انرژی کافی به آن اختصاص دهید. اگر زود نا امید شوید، شکست خواهید خورد.

از دست ندهید :   علم چگونه ساختار موفقیت را توجیه می کند؟

تمام کارها را خودتان انجام می دهید

ممکن است هیچ کس کارها را به خوبی شما انجام ندهد، اما اگر بخواهید تمام کارها را خودتان انجام دهید، از پا خواهید افتاد و هرگز موفق نخواهید شد. عادت کنید تا کارها را به دیگران بسپارید و فقط کارهایی که تنها خودتان می‌توانید از عهده آن ها بر‌بیایید را انجام دهید.

از سرمایه گذاری می‌ترسید

بسیاری از افراد به این دلیل دنبال سرمایه‌گذار می‌گردند که فکر می‌کنند شکست خواهند خورد و نمی خواهند خودشان متضرر مالی شوند. درواقع آن‌ها به موفقیت ایده و کسب و کارشان ایمان ندارند. به همین دلیل از سرمایه‌های خودشان نیز در کسب و کارشان استفاده نخواهند کرد. هر کسب و کاری برای رشد، نیاز به ورود سرمایه دارد. اگر این کار را انجام ندهید، شکست خواهید خورد.

روی یک موضوع متمرکز نمی‌شوید

خدمات و محصولات بی ربط ارائه نکنید. در ابتدای ورود به بازار بهتر است تا کسب و کار شما را به صورت تخصصی در یک زمینه بشناسند تا یک همه چیز فروش. وبسایت دیجی کالا هم در ابتدا فقط به ارائه کالای دیجیتال مشغول بود و در ادامه موارد دیگر را اضافه کرد.

رقبا و بازار را نسنجیده‌اید

رقبای شما چه کسانی هستند؟ در چه زمینه هایی از شما بهترند و در چه زمینه هایی ضعف دارند؟ اصلا چرا باید مردم به جای رقیبتان از شما بخرند؟ شما چه برتری نسبت به رقبایتان دارید؟

از دست ندهید :   دیجیتال مارکتینگ چیست؟

تبلیغات اینترنتی صحیح نمی‌کنید

بیشتر کسانی که برای اولین بار وارد سایت شما می شوند، خریدی از شما نخواهند کرد. این اشتباه بزگی است که با تبلیغات، افراد را مستقیما به صفحه محصول بفرستیم. ابتدا باید اطلاعات تماس آن‌ها -مانند ایمیل- را در صفحه ای به نام صفحه فرود، دریافت کرده و در ادامه با ایمیل مارگتینگ آن‌ها را متقاعد به خرید محصولات و خدماتمان کنیم.

همینطور کمپین‌های تبلیغاتی اشتباه می‌توانند بودجه شما را هدر داده و کسب و کار اینترنتی شما را به سوی شکست ببرند.

به یادگیری اهیمت نمی‌دهید

در هر کسب و کاری که هستید، باید همواره بیاموزید تا بتوانید بر رقیبانتان پیروز شوید. مخصوصا در کسب و کار اینترنتی، سرعت تغییرات بسیار بالا‌تر از کسب و کارهای سنتی است.

علاوه بر یادگیری مداوم، باید دقت کنید که از چه کسی می آموزید. انتخاب افراد حرفه‌ای امری بسیار مهم است. باید دقت کنید و مدرسان قلابی را از مدرسان حرفه‌ای تشخیص دهید.

محصولات و خدمات شما کیفیت خوبی ندارند

ممکن است به خاطر پایین نگه داشن هزینه‌ها یا هر دلیل دیگری، کیفیت محصولات و خدمات خود را پایین بیاورید. این امر نیز رفته رفته کسب و کار اینترنتی شما را به سمت شکست خواهد برد.

کمال‌گرا هستید

کمال‌گرایی در هر کاری موجب به تعویق افتادن کارها و در نتیجه شکست در آن کار می‌شود. خوب است که در مورد کیفیت کار خروجی وسواس داشته باشیم، اما وسواس بیش از حد به کمال‌گرایی مبدل شده و شکست ما را رقم خواهد زد.

از دست ندهید :   مزایای راه اندازی کسب و کار اینترنتی چیست؟

خلاقیت به خرج نمی دهید

اگر مشابه دیگران و رقبایتان باشید. به موفقیت نخواهید رسید. نوآوری جزو ضروریات رشد و موفقیت یک کسب وکار است. یکی از اشتباهات افرادی که کسب و کار اینترتی راه اندازی می‌کنند این است که دوست دارند وبسایتی شبیه دیجی کالا یا اپلیکیشنی شبیه اسنپ داشته باشند. همین شباهت و تقلید از دیگران، شکست آن ها را تضمین می‌کند.

عدم ارزیابی

یکی از محاسن کسب و کار اینترنتی این است که با کمک ابزار‌های آن می‌توانید ارزیابی و تحلیل دقیقی از تبلیغات، فرآیندها و همینطور عملکرد رقبایتان داشته باشید و دایما آن‌ها را بهبود بخشید. اگر این ارزیابی را به درستی انجام ندهید، احتمال شکستتان زیاد خواهد بود.

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 2 میانگین امتیاز: 4]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *