چرا در زندگی هدف ندارم؟ | ۴ دلیل بی هدفی در زندگی

چرا در زندگی هدف ندارم؟

تحقیقات و مطالعات نشان داده 4 دلیل عمده برای اینکه مردم در زندگی هدف ندارند، وجود دارد. از آنجایی که موفقیت یعنی هدف گذاری و هر چیز دیگری که غیر از هدف گذاری در مباpث موفقیت گفته می شود چیزهای فرعی و جانبی هستند، عجیب به نظر می رسد که مردم هدف کذاری نمی کنند. پس در اینجا 4 دلیل که باعث می شوند تا مردم تا انتهای عمر خود هدفی نگذاشته و با چشم خود مرگ رویاهایشان را ببینند آورده ام:

آیا اصلا هدف گذاری مهم است؟

بسیاری نمی دانند که اصلا آیا این هدف گذاری مهم است یا خیر؟ اگر شماهم مثل من در ایران و در خانواده های ایرانی بزرگ شده باشید، اساسا به هدف اعتقاد خاصی ندارید. احتمالا در فامیلتان کسی نمی داند هدف چیست و چه هدفی در زندگی دارد. آخرِ هدف می تواند فوتبال امشب و دیدن پخش زنده از تلویزیون باشد که رسیدن به آن کار چندان سختی نیست. جالب آنکه هدف های بزرگ تر هم اگر واضح نوشته شوند و برنامه اجرایی برایشان ریخته شود -درست مانند رسیدن به موقع به تلویزیون و دیدن فوتبال- به همان سادگی قابل دستیابی هستند و افسوس از عمری که هر روز بی هدف می گذرد!

از دست ندهید :   پیشرفت در زندگی در ۱۴ روز

چطور باید هدف گذاری کرد؟

نکته جالبی در زندگی ام است که هنوز از آن حیرت زده ام! در 16 سالگی بلد بودم انتگرال کوتانژانت بگیرم، اما بلد نبودم هدف گذاری کنم. احتمالا ایراد از من بوده چون قطعا این سیستم آموزشی مدارس فهمیده تر و کاربردی تر از این جرفاست که فراموش کرده باشد به من هدف گذاری را بیاموزد.
از اول ابتدایی تا پایان دیپلم این همه ساعت کلاس بی هدف نقاشی برای دانش آموزان این مملکت گذاشه می شود. درس نقاشی درس عمیقی است اما آموزش آن به این شکل درهم و برهم و بدون معلم متخصص فقط رفع تکلیف بود. به جای این همه اتلاف وقت، هفته ای 30 دقیقه اگر آموزش هدف گذاری در مدارس داده می شدپ، بعد از یک سال تمام زیر و بم آن را فرا می گرفتیم و قطعا امروز افراد موفق بسیار بیشتری داشتیم.

از دست ندهید :   چگونه موفقیت را بدست آوریم؟ 3 گام ساده و عملی

هدف با رویا تفاوت دارد. هدف واضح، نوشته شده و خاص است. می توانید هدفتان را به کسی توضیح بدهید و می توانید بسنجید که آیا به هدف خود رسیده اید یا خیر.

اگر شکست خوردم چه؟

اگر زدید به هدف چه؟ چرا بیشتر مواقع رویِ منفی قضیه را ببینیم؟ هدف گذاری دو سرش برد است. اگر به هدف رسیدید که نوش جانتان. اگر هم شکست خوردید، چیز جدیدی یاد گرفته اید. حرکت کنید و دفعات بعد اشتباهتان را تگرار نکنید. راه موفقیت همین است. اگر می خواهید سرعت موفق شدنتان را دو برابر کنید، باید اشتباهاتتان را دو برابر کنید. البنته منظور این نیست که عمدا اشتباه کنید، بلکه هوشمندانه عمل کنید و هرچه اقدامات بیشتری انجام دهید طبیعی است که شکست های بیشتری را تجربه کنید. موفقیت تنها در سایه اقدام اتفاق می افتد.

حرف مردم را چه کنم؟

سوال خوبی است ولی من سوال بهتری دارم.

  • آیا حرف مردم قبض هایتان را پرداخت می کند؟
  • آیا حرف مردم برایتان ماشینی که دوست دارید را می خرد؟
  • آیا حرف مردم ملک و املاکی که آرزو دارید برایتان فراهم می کند؟
  • آیا حرف مردم عمر رفته اتان را باز می گرداند؟ عمری که پای حرف آن ها تلف کردید و رویاهایتان را کشتید؟
از دست ندهید :   طرز فکر صحیح برای رسیدن به هدف چیست؟

اگر این طور است، حرفی نیست. تمام زندگیتان را بدهید تا حرف مردم مطابق میلتان باشد. اما اگر پاسختان فقط به یکی از سوالات بالا هم منفی است شابد بهتر است کمی تامل کنید.

به امید موفقیت شما. دوستتان دارم

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 6 میانگین امتیاز: 2.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *