چرا در زندگی هدف ندارم؟ | ۴ دلیل بی هدفی در زندگی

چرا در زندگی هدف ندارم؟

تحقیقات و مطالعات نشان داده‌اند 4 دلیل عمده برای اینکه مردم در زندگی هدف ندارند، وجود دارد. از آنجا که موفقیت، یعنی هدف‌گذاری و هر چیز دیگری غیر از آن در آموزش‌های اصول موفقیت گفته می‌شود، چیزهای فرعی و جانبی هستند، عجیب به نظر می‌رسد که انسان‌ها هدف‌گذاری نمی‌کنند.

در این مطلب 4 دلیل اصلی که باعث می‌شوند انسان‌ها تا انتهای عمر خود هدف نگذاشته و با چشم خود مرگ رویاهایشان را ببینند، بررسی خواهیم‌کرد.

آیا اصلا هدف گذاری مهم است؟

بسیاری از افراد اطلاع ندارند که هدف‌گذاری مهم است یا خیر؟ اگر شما هم مثل من در ایران و در خانواده‌های ایرانی بزرگ شده باشید، به احتمال زیاد به هدف و هدف‌گذاری اعتقاد خاصی نخواهید داشت.

احتمالا در میان بستگانتان نیز کسی نمی‌داند هدف چیست و یا چه هدفی در زندگی دارد. در بهترین حالت هدف‌شان می تواند رسیدن به فوتبال امشب و دیدن پخش زنده از تلویزیون باشد، که کار دشواری به نظر نمی‌رسد.

از دست ندهید :   اول موفقیت یا اول خوشبختی؟

جالب اینکه، هدف‌های بزرگ‌تر از این نیز اگر به صورت واضح نوشته شده و برنامه اجرایی برایشان ریخته شود -درست مانند رسیدن به موقع به تلویزیون و دیدن فوتبال- به همان سادگی قابل دستیابی هستند!

چطور باید هدف گذاری کرد؟

نکته جالب دیگر که هنوز از آن حیرت زده ام این است؛ در 16 سالگی می‌توانستم محاسبات پیچیده ریاضی را انجام دهم، اما بلد نبودم هدف‌گذاری کنم.
ما در مدرسه ساعت‌ها کلاس آموزشی نقاشی را در مدارس می‌گذرانیم. درس نقاشی درس عمیقی است، اما آموزش آن به این شکل درهم و برهم و بدون معلم متخصص، فقط رفع تکلیف است.

این تنها نمونه‌ای از زمان ارزشمندی است که در مدارس هدر می‌شود. در جایی که این همه زمان و انرژی تلف می‌شود، شاید می‌توانستیم با چند ساعت آموزش هدف‌گذاری اصولی، در تمام زمینه‌ها به موفقیت‌های چشم‌گیری برسیم.

در نظر داشه باشید که هدف با رویا تفاوت دارد. هدف باید  واضح، مکتوب و خاص باشد. شما می‌توانید هدف خود را به دیگران توضیح بدهید و می‌توانید بسنجید که آیا به هدف خود نزدیک شده‌اید، رسیده‌اید یا خیر.

از دست ندهید :   پیشرفت در زندگی در ۱۴ روز

اگر شکست خوردم چه؟

اگر زدید به هدف چه؟ چرا بیشتر مواقع نقاط منفی قضیه را ببینیم؟ هدف‌گذاری دو سرش برد است. اگر به هدف رسیدید که عالی است. اگر هم شکست خوردید، چیز جدیدی یاد گرفته‌اید.

حرکت کنید و دفعات بعد اشتباهتان را تکرار نکنید. راه موفقیت همین است. اگر می خواهید سرعت موفق شدنتان را دو برابر کنید، باید اشتباهاتتان را دو برابر کنید. البته منظور این نیست که عمدا اشتباه کنید، بلکه هوشمندانه عمل کنید. هرچه اقدامات بیشتری انجام دهید طبیعی است که شکست‌های بیشتری را تجربه می‌کنید. موفقیت تنها در سایه اقدام اتفاق می‌افتد.

حرف مردم را چه کنم؟

سوال خوبی است ولی من سوال بهتری دارم.

  • آیا حرف مردم قبض‌هایتان را پرداخت می‌کند؟
  • آیا حرف مردم برایتان ماشینی که دوست دارید را می‌خرد؟
  • آیا حرف مردم ملک و املاکی که آرزو دارید برایتان فراهم می‌کند؟
  • آیا حرف مردم عمر رفته‌اتان را باز می‌گرداند؟ عمری که پای حرف آن‌ها تلف کردید و رویاهایتان را کشتید؟
از دست ندهید :   ان ال پی ( NLP ) و عظمت ضمیر ناخودآگاه

اگر این طور است، می‌توانید تمام زندگی‌تان را بدهید تا حرف مردم مطابق میلتان باشد. اما اگر پاسختان فقط به یکی از سوالات بالا هم منفی است شاید بهتر است کمی تامل کنید.

به امید موفقیت شما.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 38 میانگین امتیاز: 3.6]

یک نظر در مورد «چرا در زندگی هدف ندارم؟ | ۴ دلیل بی هدفی در زندگی»

  • ممنونم. ای کاش در مورد اینکه چرا هدف نداریم هم کمی صحبت کنید.
    من خودم کلا هیچ هدفی ندارم. اصلا از چیزی لذت نمیبرم که براش هدفگذاری کنم. نمیدونم چرا؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *