چرا در راه موفقیت زود دلسرد می شویم؟

چرا در راه موفقیت زود دلسرد می شویم؟

یکی از دلایل اینکه زود از دشواری مشکلات و موانعی که بر سر راه رسیدن به اهدافمان وجود دارند دلسرد می شویم، این است که زیاد به خودمان فکر می کنیم. یکی از مهم ترین دلایل افسردگی این است که ما بیش از حد به خود فکر می کنیم. دایما فکر می کنیم که من چه می شوم؟ من چطور می توانم به خواسته های برسم؟ من چه کار کنم؟

بلوغ روانی، لازمه موفقیت

یکی از نشانه های بلوغ روانی این است که بیش از فکر کردن به خود، به دیگران فکر کنیم. ببینیم دیگران چه خواسته هایی دارند؟ چطور می توانیم به دیگران خدمت کنیم و آن ها را خوشحال کنیم؟ هرکس که این گونه فکر کند، بسیار ثروتمند خواهد شد.
این تفکر که من همیشه به دنبال منافع خودم باشم و از دیگران توقع داشه باشم که خواسته هایم را برطرف کنند، تفکر بسیار خطرناک و کودکانه ای است. این طرز فکر نشان می دهد که من هنوز در دوران کودکی زندگی می کنم و مانند کودکان، دیگران باید به من سرویس بدهند و مسئول برآوردن خواسته های من دیگران هستند.

از دست ندهید :   تمرکز ، یعنی زندگی در لحظه!

ما هرگز با دوست داشتن دیگران و فکر کردن به خواسته های آن ها و حل مشکلاتشان چیزی از دست نخواهیم داد! انسان تنها زمانی از دست می دهد که فقط به فکر خودش و خودخواهی باشد.

البته منظورم اصلا این نیست که خودمان را نادیده بگیریم یا راه بیفتیم در خدمت دیگران باشیم و فقط بخواهیم تا آن ها راضی باشند. منظورم یک ارتباط برنده برنده و دوطرفه است. رابطه ای که در آن شما به مسایل دیگر انسان ها فکر می کنید و اهداف برگی مانند: آبادی سرزمین، تربیت افراد بسیار موفق و تبدیل دنیا به جای بهتر را در سر دارید و در قبال زحمتی که می کشید، منافع خودتان نیز تامین می شوند.
در واقع دستمزدتان را از کاری که به نفع خودتان، مردم و سرزمین تان است و از راهی که دوست دارید به دست می آورید. با استفاده از محصولات و خدمات شما انسان ها خوشحال می شوند و به همین دلیل، بارها به شما مراجعه می کنند و شما را به دیگران معرفی می کنند.  این همان راهی است که بسیار در آن ثروت و خوشبختی وجود دارد. راهی که منافع خودمان را در منافع دیگران جستجو کنیم و نه ضرر آن ها! در این راه هیچ کس از سختی ها دلسرد نخواهد شد، چراکه در راه رسیدن به هدف خود عشق دارد.

از دست ندهید :   موفقیت ما در شکست دیگران است؟

بیستون را عشق کند، شهرتش فرهاد برد!

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 3 میانگین امتیاز: 3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *