ایده کارآفرینی ؛ چرا ایده در کارآفرینی مهم نیست؟

ایده کارآفرینی

فهرست

امروزه یافتن ایده برای کارآفرینی کار بسیار ساده ای است!

در عصر اطلاعات و ارتباطات یافتن ایده های سودآور برای کارآفرینی، کار بسیار ساده ای است. ابزارهایی که امروز در اختیار ما هستند، در گذشته وجود نداشتند و ما با استفاده هوشمندانه از این ابزارها، می‌توانیم به موفقیت‌های سریع‌تری برسیم. برای یافتن ایده‌های ناب کارآفرینی، راه‌های زیادی وجود دارند:

ذهن آماده داشته باشید

اگر دغدغه یافتن یک ایده ناب و سودآور برای کارآفرینی را داشته باشید، حتما آن را خواهید یافت. معمولا این جرقه در ذهن شما زمانی خواهد خورد که فکرش را نمی‌کنید.

بیشتر کارآفرینان موفق، ایده‌های ناب خود را در محیط‌های جدید (غیر از فضای کاری همیشگی) یافته اند. مثلا ممکن است وقتی برای تعطیلات به دل طبیعت رفته‌اید، ایده خوبی به ذهنتان خطور کند.

طوفان فکری

استفاده از طوفان فکری می تواند به خلاقیت ما کمک کند. روش کار را اگر بخواهم ساده شرح دهم به این صورت است:

از دست ندهید :   نکته طلایی استفان کاوی برای موفقیت!

تعداد زیادی ایده را روی کاغذ می نویسید. به طور مثال با خودتان قرار میگذارید که در عرض ۳۰ دقیقه ۵۰ ایده ناب و پولساز برای کارآفرینی پیدا کرده و بنویسید. در این روش، کمیت یا تعداد ایده‌ها از کیفیت این ایده‌ها و قابلیت اجرایی شدنشان مهم‌تر است.

فقط به این فکر کنید که باید ۵۰ تا ایده بنویسید و زمانتان محدود است و اصلا به اجرایی بودنشان اهمیت دهید. معمولا چند مورد اول را به سادگی می نویسید اما ادامه دادن ساده نیست.

از دل این ایده ها می توان با ترکیب کردن دو یا چند تا، یا بهبود بخشیدن یکی از آن‌ها، ایده‌ای فوق‌العاده پولساز را یافت و روی آن کار کرد.

در اینترنت جستجو کنید

در اینترنتی عبارت های مرتبط را جستجو کنید و مقالاتی که در مورد ایده های کسب و کار نوشته شده اند را بررسی کنید. گاهی از دل آن ها ایده های خوبی پیدا می شوند.

نیاز مردم را کشف کنید

اگر ذهن آماده ای داشته باشید، به سرعت متوجه می‌شوید که مردم چه مسائلی دارند. راه حل آن مسائل می تواند یک ایده پولساز برای کارآفرینی باشد.

به طور مثال؛ دیجی‌کالا با حل کردن مساله ای به نام فروش کالای غیر اورجینال و دست دوم به جای کالای اصل و نو، به این موفقیت رسید.

از دست ندهید :   قوانین مالی بیرونی و درونی

راحت، سریع و ارزان

شما می‌توانید از هر کسب و کار موفقی در هرجای دنیا جلو بزنید، به شرطی که بتوانید محصولات یا خدمات آن کسب و کار را راحت‌تر، سریع‌تر و ارزان‌تر ارائه کنید.

شما می‌توانید ایده های موفق خارجی را پیاده سازی کرده و موفق شوید

دیجی‌کالا و اسنپ از کجا آمدند؟

دیجی‌کالا و اسنپ، عینا مدل‌های پیاده سازی شده از کسب و کارهای موفق اینترنتی هستند که از سال‌ها قبل در غرب اجرایی شده بودند. هنوز هم بسیاری از کارآفرینان از ایده های موفق اجرایی و اثبات شده در کشور‌های دیگر استفاده کرده و به این طریق ریسک موفقیت خودشان را کاهش می‌دهند.

می‌توان با اجرای بد، یک ایده خوب را به شکست مبدل کرد

قطعا چیزی که یک کسب و کار را موفق می ‌کند، ایده نیست، بلکه روحیه صاحب آن کسب و کار است. برای موفقیت، داشتن روحیه کارآفرینی از همه چیز مهم تر است.

رقبای دیجی‌کالا و اسنپ چه شدند؟

چرا دیجی‌کالا و اسپ به موفقیت رسیدند، اما رقبای آن‌ها رشد زیادی نکردند؟ ایده که یکسان بود، اما چه چیزی باعث تفاوت این کسب و کار‌ها شد؟ قطعا نحوه اجرایی کردن ایده بود که مسیر آینده این کسب و کار‌ها را ترسیم کرد.

از دست ندهید :   وضعیت اقتصادی ایران در حال حاضر چقدر در موفقیت ما موثر است؟

چرا اجرای ایده مهم است؟

اجرای ایده مهم نیست! بلکه همه چیز است. داشتن روحیه کارآفرینی و هوش هیجانی بالا می‌تواند در عبور از موانع و شکست‌ها به شما کمک کند.

فقط کسانی که اقدام می‌کنند، نتیجه می‌گیرند. شهامت اجرایی کردن ایده‌هایتان را داشته باشید. دنیا همیشه پر بوده از ترسوهای خوش‌فکر!

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 1 میانگین امتیاز: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *