از خودت پرسیدی چطور موفق شوم؟

چطور موفق شوم

سوال کردن یکی از راه های فوق العاده موثر برای رسیدن به پاسخ مسایل و موفقیت در زندگی و کسب و کار است. زندگی کردن یعنی حل مساله و ما از حل کردن مسایل است که احساس مفید بودن داریم، رشد می کنیم و احساس بهتری نسبت به خودمان پیدا می کنیم.

تسلیم شدن و وا دادن در برابر مسایل، به دلیل اینکه انرژی کمتری از ما می گیرد، معمولا اولین راهی است که به ذهنمان می رسد. اما چه راه های دیگری برای موفقیت وجود دارد؟
یکی از ساده ترین و موثرترین راه ها این است که از خود سوال کنید: “چگونه؟” به محض پرسیدن این سوال، ذهن شما شروع به گشتن در خِرد بی انتهای عالم هستی می کند و حتما پاسخ را پیدا خواهد کرد!

وقتی به مشکل مالی بر می خورید به جای اینکه بگویید: نمی توانم از عهده پرداختش بر بیایم! از خودتان سوال کنید: چگونه می توانم از عهده اش بر بیایم؟
جمله اول ذهن شما را می بندد، اما سوال دوم ذهن شما را به کار می اندازد تا راهی پیدا کند و این یکی از مهم ترین تفاوت های افراد موفق با افراد ناموفق است. افراد موفق سوالات بهتری از خود می پرسند.

از دست ندهید :   ان ال پی ( NLP ) و ساختار موفقیت

یکی دیگر از کارهایی که افراد موفق انجام می دهند این است که گفت و گوهای درونی خود را عوض می کنند. گفت و گوهای درونی مثبت می توانند تاثیر فوق العاده ای در ساخت باورها و افکار ارزشمند داشته باشند. افکار مثبت و باور های ارزشمند می توانند به روند موفقیت ما به شدت سرعت ببخشند. کافی است به جای اینکه دایما در درون از خود ایراد بگیریم و صحبت های ناامید کننده و تحقیر کننده با خودمان داشته باشیم به خودمان امید دهیم، به خودمان بگوییم که می توانیم این کار را انجام دهیم، می توانیم موفق شویم، می توانیم به هر چه می خواهیم برسیم. به همین سادگی بعد از مدتی باورهای مبت و سازنده ای نسبت به خود خواهیم داشت و ضمیر ناخودآگاهمان کمک خواهد کرد تا به خواسته هایمان بسیار سریع تر و ساده تر برسیم.

از دست ندهید :   3 سوال ضروری برای موفقیت در حل هر مساله ای!

بسیار بسیار مراقب ورودی هایی که به ذهنتان می دهید باشید. با هر کسی رفت و آمد نکنید. یکی از ساده ترین و سریع ترین راه ها برای موفقیت این است که فردی را بیابید که در موقعیتی قرار دارد که شما دوست دارید به آن موقعیت برسید و سپس شروع به معاشرت کردن با آن فرد کنید. بعد از مدتی الگوهای رفتاری و باورهای او در ضمیر ناخودآگاه شما هم نقش خواهند بست و شما هم به دستاوردهای مشابه او خواهید رسید.

با افراد منفی رفت و آمد نکنید که به خودتان و اهدافتان با این کار خیانت کرده اید. تا جایی که می توانید تلویزیون نگاه نکنید، چراکه بیشتر برنامه های تلویزیونی شما را برای فقر و بدبختی برنامه ریزی می کنند.

از دست ندهید :   7 گام برای شکستن عادت های بد

فقط با کنترل ورودی های ذهنتان و پرسیدن سوالات خوب می توانید گام بزرگی در جهت موفقیت و رسیدن به رویاهایتان بردارید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 5 میانگین امتیاز: 3.2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *